Spajanje WLAN

Spajanje WLAN

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zvalo me frend danas da mu pomognem spojit bežično laptop na net prek Siemens Gigaset SX763 modema... jebo sam se s tim satima i nisam uspio sredit pa ak netko možda zna šta i kako treba...

Već je on prije pokušavao nešt sređivat nezna ni sam šta...
Uglavnom, nekako sam napravio tu wireless vezu i na laptopu se ta veza vidi i piše da je connected, ali znači samo da je bežično spojen laptop-modem , tj. nemogu na internet.
Stavim onaj žuti LAN kabel, napravim konekciju i spojim se preko "connect to" na internet odma... Maknem kabel.. ništa...
Znači može se sa "connect to" spojit preko "žice" LANa, neće preko WLANa iako su laptop i modem spojeni bežično, samo neće dalje tj. modem-internet.

Sad mislim vjerojatno treba u modem stavit username pass i to sve... prek one 192.168.5.1 il kak već ide... jer je to noviji modem-router kakogod koji to treba imat u sebi pohranjeno da ide bez "connect to" .
Upišem ja tu adresu, pojavi se taj izbornik, logiram se... basic settings.. postavim sve i predzadnji korak mi napiše da nisam ovlašten da podešavam voip postavke i kad kliknem nxt disconnecta se sa modema... nemogu dovršit taj setup jer mi neda da te voip postavke uopće vidim, a logiram se kao admin...
I svako malo gubi tu vezu preko LANa laptop-modem , svake 2-3 min se pojavljuje ono dolje kod sata lan connected, disconnected... Dok bežična veza laptop-modem stoji bez problema , oni paketi neki idu.. i signal je skoro full..

Ak netko zna nešto više...
 
Član
ja takodje imam wirelles konekciju..ali ja sam kablom..povezan..a ima i antena...mislim da je trebao da dodje kakav cd od te konekcije..jer ja imam tu kod mene je gigabayte taj program od neta..i plus ovo na kompu sto dodje...moras upisat kao svoj ip npr 192.168.5.1 ...ima malo vise tih brojeva..i kod mene je na net kad ulazim treba username i pass..uglavnom to mora bit..samo sto je kod drugacijh konekcija na drugi fazon..valjda sam malo pomogao
 
Član
Kakve su postavke u modemu ? Prvo i osnovno je da ti konekcija mora biti napravljena u routed modu, onda ukljuci dhcp server, i pravljenje wlan mreze je jednostavno, unos ssid-a, pravljenje zastite itd... Malo searcha preko google-a, i neki navode da je pozeljno flashati taj router (ako je od T-Com-a), jer ga oni ogranicavaju sa opcijama, i po njima navodno prate sta se sve radi. Pretpostavljam da to frenda ne zanima posebno, pa probaj uci u router preko browsera, i nastimati kako sam rekao, ne vidim razlog zasto taj voip ima ikakve veze s tim ;)

edit : evo i te teme - http://www.novisf.com/wbb3/index.php?page=Thread&postID=805774&s=476e53b1521b527af2ccf47d24ff2b78499290a5#post805774
 
evo malo dopune samo ako je povezan kazes i sam da vidi pogledaj sharing neta jesil dobro postavio tacno za wlan jer samo u jednom modu moze biti nemoze i na kabl i na wlan da ostanu iste postavke i pozeljno reset pc pri svakoj promjeni
 
Član
Taaky je napisao(la):
ja takodje imam wirelles konekciju..ali ja sam kablom..povezan..a ima i antena...mislim da je trebao da dodje kakav cd od te konekcije..jer ja imam tu kod mene je gigabayte taj program od neta..i plus ovo na kompu sto dodje...moras upisat kao svoj ip npr 192.168.5.1 ...ima malo vise tih brojeva..i kod mene je na net kad ulazim treba username i pass..uglavnom to mora bit..samo sto je kod drugacijh konekcija na drugi fazon..valjda sam malo pomogao

Na CDu koji je dobio je samo hrpa pdf fileova uputa

SamiRX-8 je napisao(la):
Kakve su postavke u modemu ? ..... s tim ;)
edit : evo i te teme - http://www.novisf.com/wbb3/index.php?page=Thread&postID=805774&s=476e53b1521b527af2ccf47d24ff2b78499290a5#post805774

ISP je Iskon, a VoIP postavke.. kad idem u browseru ukucavat username pass i to... to su cca prve 4 "točke" taba.. prva 4 "next", onda prije nego dođem do finish mi kaže to za VoIP i izbaci me tako da nemogu finiširat to da zapamti te fckin postavke, mislim da je tu negdje problem u tim postavkama...

A nema veze, otići ću tamo nxt weekend, resetirat ga na tvorničke postavke, izbrisat na kompu sve konekcije pa start od nule, jbg mora radit... Čudno mi što ona ledica za Online isto sama malo bude malo ne.. i dok je lanom povezan a nisam spojen na net malo ima veze malo ne.. al kad se spojim lanom na net onda drži veza žicom..
Problem je što ja to nemogu isfurat kod sebe doma pa radit u miru jer ne radi u mom području..

Znači kad prebacim sve na tvorničke postavke i izbrišem na lapu sve konekcije, moram ga spojit lanom, uć u browser u te postavke, nekako ih finiširat, napravit novu konekciju na laptopu prema internetu preko wlana i mora radit? Il ima još nešto? Možemo sigurnost zanemarit za sad nije opasno područje.
 
Član
Huh, nisam se susretao sa tim VOIP, to je kod vas nesto extra da platis, pa ne daju da diras jer su oni konfigurisali modem, a ne onako kako nama daju da radimo sta hocemo. Uglavnom, resetuj ga slobodno na dugme iza, drzi 5-10 sekundi i vratit ce sve fabricke postavke, no mozda ipak ostane to od Iskona jer znaju sklopiti ugovor sa proizvodjacem, tj. Siemensom da ubacuje postavke onakve kakve oni trebaju. Znaci izbrisi te sve konekcije, i ne pravi nove nikako, naravno spojis kablom sve da bi pristupio modemu, obicno je adresa 192.168.1.1 za pristup modemu, ali nadji uputstvo pa vidi koji je defaultni username i password za pristup istom. Onda napravi konekciju u routed modu, i nece ti biti potrebno pravljenje konekcije rucno na desktopu, to je ujedno i razlog zasto ne mozes preko wlan-a surfati net-om, jer se konekcija ne dijeli, i makar stavi jednostavan wep key za pristup konekciji, jer nikad ne znas sta komsija smjera, ali kod vas je svakako flat, no za svaki slucaj sto se tice privatnosti ;)
 
Član
VoIP postavke su vjerojatno tu jer je će i telefon bit preko njega, nažalost nije flat...,a susjedi su stariji ljudi.. al našo sam još jednu wlan konekciju dok sam postavljao njegovu tak da bi možda ipak mogo stavit neki pass. ko će znat tim penzićima šta rade.. :D

Tj. ak uspijem dokrajčit taj setup nakon što ga resetiram, al samoinstalacijski paket je moro bi mi dat da sve postavke mijenjam.. Pod to u routed modu misliš valjda da u router stavim podatke ono pass, username.. ? Onda i tu neku šifru kak se to već zove wep il tak nešt..
Al opet moram na kompu nekakvu konekciju nešto napravit kak će komp "znat" na koju vezu da se spaja.. Znam kod novih routera da se u njih memorira username i pass, i oni imaju vezu prema internetu kad god su uključeni, pa preko toga i komp koji je povezan LAN kabelom... kabel je kabel, nema druge veze, nema izbora, kad je bežično onda ipak treba nekak komp imat neke postavke isto da bude "ovlašten" da se spoji na tu mrežu bežično, neznam kak bi to napravio osim konekcijom
Jbmu kak mrzim to kad me ekipa traži da im spajam ta sranja.. samo zato što sam na elteh faxu.. a u srednjoj sam bio opći elteh smijer i sad sam energetičar pa kakve to jbne veze ima sa informatikom, pogotovo ova mrežna sranja pojma neam lol.. al šta ćeš... uvijek ima onih koji znaju manje.. i više...
 
Član
corrado je napisao(la):
VoIP postavke su vjerojatno tu jer je će i telefon bit preko njega, nažalost nije flat...,a susjedi su stariji ljudi.. al našo sam još jednu wlan konekciju dok sam postavljao njegovu tak da bi možda ipak mogo stavit neki pass. ko će znat tim penzićima šta rade.. :D

Tj. ak uspijem dokrajčit taj setup nakon što ga resetiram, al samoinstalacijski paket je moro bi mi dat da sve postavke mijenjam.. Pod to u routed modu misliš valjda da u router stavim podatke ono pass, username.. ? Onda i tu neku šifru kak se to već zove wep il tak nešt..
Al opet moram na kompu nekakvu konekciju nešto napravit kak će komp "znat" na koju vezu da se spaja.. Znam kod novih routera da se u njih memorira username i pass, i oni imaju vezu prema internetu kad god su uključeni, pa preko toga i komp koji je povezan LAN kabelom... kabel je kabel, nema druge veze, nema izbora, kad je bežično onda ipak treba nekak komp imat neke postavke isto da bude "ovlašten" da se spoji na tu mrežu bežično, neznam kak bi to napravio osim konekcijom
Jbmu kak mrzim to kad me ekipa traži da im spajam ta sranja.. samo zato što sam na elteh faxu.. a u srednjoj sam bio opći elteh smijer i sad sam energetičar pa kakve to jbne veze ima sa informatikom, pogotovo ova mrežna sranja pojma neam lol.. al šta ćeš... uvijek ima onih koji znaju manje.. i više...

Aha, znaci to je sa voip-om, ako telefon ide preko toga onda zapisi njihove postavke, vidi malo po hrvatskim forumima oko svega toga. Taj routed mod jest da imas stalnu konekciju, znaci uvije je konektovan na net, nikakve konekcije ne trebas praviti na kompjuteru. To za wlan, stavi sto veci wep key da ne moras misliti, a mozes i postaviti da samo dozvoljava mac adresu laptopa, i samo ce on moci da se kaci na taj wlan, a laptop ce sam zapamtiti na konektovanju kroz wizard na koju ce se kaciti. Konekcija za wlan ti ne treba, samo uradi taj wep jer je najlakse nastimati, a mozes ostaviti i da filtrira samo po mac adresama. Ako nista, nek frend zove Iskon pa nek mu nastimaju :D
 
Član
Htio je zvat al uzmu oni nekih 300-400kn za dolazak.. pa je zvao mene,... al premda ja nemogu opet do vikenda nije mogo čekat i zvao je njih danas, imo sreće bio je jedan serviser na terenu blizu i došo mu skoro odma, router je fcked up dobit će drugi... pa ću onda opet probat :cool:
 
Član
Cuj... nisam znao da i to naplacuju... sad da zice presjecem, prijavim kvar i oni sutra dolaze o svom trosku sve, ipak im se tolike pare ostavljaju... Sretno sa konfigurisanjem ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top