Spajanje pojacala

Spajanje pojacala

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam HU SONY CDX-GT210 i on nema izlaz za pojacalo i sad kako se moze spojiti na pojacalo??
jel postoji neki adapter, konverter, ili nesto drugo:icon_question:
 

IGY

Član
ako nema nema, bar koliko ja znam
promjeni HU najlakse ti je, prodaj njega dodaj jos malo i uzmi nesto kkao treba
 
Član
A jbt, pa to je najmanji problem, ja sam u tri auta spojio muziku, a nema izlaza na HU-u...

Konverter sa izlaza na cinceve 15 maraka, nov, a radi pos'o...;)...cuje se skoro k'o sa normalnim cinc izlazima...:icon_biggrin:
 
Član
ima adapter i zove se meni e cini HI/LOW converter ili nesto slicno.
cuo sam da imas to uzeti u ca.ba oko 30-ak KM da kosta. ako grijesim oko cijene nek me muha ispravi ali znam da ima taj pretvarac
 
Član
druze imas novih playera (tipa LG, panasonic) po 120 marki mozda cak i nize a da imaju rca izlaze .... znaci NOVO sa garancijom .... zasto se zajbavat sa adapterima i glupostima kad imas sve servirano za mizerne pare ....
 
Član
Kolik znam mozes sa obicni izlaza izvest,al ce ti se javljat distorzija zvuka uvijek, i kada palis i gasis, a i sumova ce biti...
 
Član
Nemojte me pogresno shvatit, cincevi cu cincevi, al' ja bih ti preporucio da uzmes konverter ako nemas izlaza...

Evo primjer, uzmes konverter, na njega kopcas jedan ili dva izlaza (po zelji), a to mozes uradit i u gepeku, samim tim nemas zajebancije oko provlacenja cinca kroz citav auto...

A rek'o sam ti vec, konverter 15 maraka....nije problem, mogu ti ja uzet ovde u BL...;)
 
Član
http://img89.imageshack.us/img89/7457/convertorbq8.jpg

ako umijes da se igras sa lemilicom ili ako imas nekoga ko se razumije malo u ovo...moze da ti ovo napravi veoma lako.... otvori ovaj gore link i vidjet ces o cemu se radi...

za ovo ti nije potrebno ni 5 KM dijelova....
podesis ovo na sledeci nacin...
kad spojis sve ove stvarcice prema slici... pojacas muziku na HU onoliko koliko tvoji zvucnici koji su spojeni HU mogu da izdrze ali bez krcanja... e onda uzmes voltmetar u ruke i spojis ga na jedan od cinceva koji su na shemi...i pomocu potenciometra P1 podesis da napon na cincevima da bude oko 2 V... isto tako i za drugi cinc.... e sad posto se tu radi o naizmjenicnom naponu koji se stalno mijenja... u ovom slucaju zavisno od pjesme... ti fino nadjes kakvu pjesmu koja konst.ubija... najbolje bi bilo da nadjes kakvu gdje bass razara...ono bruji... i tada pomocu p1 i p2 podesis taj napon od oko 2V... (1,5-2)V ... Ti pomocu ovog sklopa fakticki od HU izlaza uzimas onliko snage koliko ti je potrebno za ulaz pojacala ...znaci dobijas Low output HU-a... koje tvoj cd-player nema...
jos nesto... bice tu malo losiji kvalitet zvuka... i neces izgubit 2 izlaza...

samo znaci na zadnja dva zvucnika nadogradis potenciometre i zenske cinceve prema shemi i to je to...

nadam se da ce ti uspijeti... naravno ako se odlucis za ovo... pozzz :cool::cool::cool::cool: ;)
 
Član
tareee je napisao(la):
http://img89.imageshack.us/img89/7457/convertorbq8.jpg

ako umijes da se igras sa lemilicom ili ako imas nekoga ko se razumije malo u ovo...moze da ti ovo napravi veoma lako.... otvori ovaj gore link i vidjet ces o cemu se radi...

za ovo ti nije potrebno ni 5 KM dijelova....
podesis ovo na sledeci nacin...
kad spojis sve ove stvarcice prema slici... pojacas muziku na HU onoliko koliko tvoji zvucnici koji su spojeni HU mogu da izdrze ali bez krcanja... e onda uzmes voltmetar u ruke i spojis ga na jedan od cinceva koji su na shemi...i pomocu potenciometra P1 podesis da napon na cincevima da bude oko 2 V... isto tako i za drugi cinc.... e sad posto se tu radi o naizmjenicnom naponu koji se stalno mijenja... u ovom slucaju zavisno od pjesme... ti fino nadjes kakvu pjesmu koja konst.ubija... najbolje bi bilo da nadjes kakvu gdje bass razara...ono bruji... i tada pomocu p1 i p2 podesis taj napon od oko 2V... (1,5-2)V ... Ti pomocu ovog sklopa fakticki od HU izlaza uzimas onliko snage koliko ti je potrebno za ulaz pojacala ...znaci dobijas Low output HU-a... koje tvoj cd-player nema...
jos nesto... bice tu malo losiji kvalitet zvuka... i neces izgubit 2 izlaza...

samo znaci na zadnja dva zvucnika nadogradis potenciometre i zenske cinceve prema shemi i to je to...

nadam se da ce ti uspijeti... naravno ako se odlucis za ovo... pozzz :cool::cool::cool::cool: ;)

vjerovatno cu uzimat novi HU, al hvala u svakom slucaju;)
 
Član
Konverter imas u caraudiu 100% i kosta oko 30 KM kao sto je vec netko rekao, ak'ne kupis novi player kupi konverter i mjuza je tu!
Imas evo u oglasima LG player 90 KM kod Armina!
 
Član
Kad budes kupovao pojacalo obrati paznju da ima pored standardnih cinc ulaza i hi volt ulaze(vecina sony pojacala ih ima) sa pojacalom ces dobiti i konektor na koji samo spojis izlaze sa H.U..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top