Spajanje daljinskog zakljucavanja na mercedesu w124

Spajanje daljinskog zakljucavanja na mercedesu w124

Član
Kupio sam octopus daljinski sistem
zanima me sema spajanja daljinskog zakljucavanja /otkljucavanja , Svaki savjet je dobro dosao :DAA925 - WIRE AT CONNECTOR - 1.jpg
 
Član
Prije 2 godine spajao sam sebi daljinsko na w201.
Clan mtopic mi je pomagao, evo tekst iz poruke koju mi je poslao spojena prema njoj i radi perfektno.
Prvi put vidim kod tebe ovo zakljucavanje sa djekovima, valjda ce ti ovo sta pomoci.

Prvo sto trebas uraditi je da prebacis ovaj "jumper" na polozaj od 3.5 sec (to ti je ovo sto pise "Central lock time option")
Onda idu zice na red ...

Narandzastu i bijelo-crnu kratko spoji jednu na drugu

Plavu razgranaj sa dvije diode (imas u ovoj temi o daljinskom objasnjeno kako to ide http://www.bhtuning.com/centralna-brava-t-72717.html) i onda jedan kraj spoji na crno-zelenu zicu, a drugi kraj na crno-bijelu zicu, a njih ces naci ispod zadnjeg sjedista na vozacevoj strani u crnom crijevu. Rasijeci ga i naces te dvije zice.

Na suvozacevoj strani ispod zadnjeg sjedista naces u spuzvenoj "kutiji" kompresor od centralne brave. Tu negdje mozes i staviti centralu od daljinskog.

Zuto-crnu i crvenu sa daljinskog zajedno spoji na +12V (imas napon na jednoj od zica na kompresoru, ne znam tacno koje je boje, ali ispitivacem ces naci koja ima +12V. Vjerovatno je crvena)

Zutu i crnu zicu sa daljinskog spoji zajedno na masu (isto na dzeku od kompresora ima i masa, takodje nadji ispitivacem. Vjerovatno je crna ili smedja)

Na dzeku od kompresora nadji plavu zicu i presijeci je. Na kraj te zice koji je ostao na kompresoru spoji bijelu zicu, a na drugi kraj te zice spoji narandasto-crnu zicu od daljinskog.
 
Član
druze uradio sam kako si mi objasnio , al nesto nije uredu , radi mi zakjucavanje na tipku a otkljucam ne radi
sta bi moglo da bude ?
 
Član
Uradio sam sve kako ste mi rekli , ispostavilo se da je modul od daljinskog neispravan . Hvala vam na pomoci, tema moze lock
 
Top