Spajanje 2 monitora na 1 comp

Spajanje 2 monitora na 1 comp

Vozdra raja,znam da je moguce prikopcati 2 monitora na comp pa me zanima sta mi je potrebno :D

I da da li se npr na jednom moze gledati tv(ako imam tv kartu) a na drugom recimo surfati po netu :D
 
mozes spojiti dva monitora, mozes na jednom pustiti tv a na drugom surfati, neke karte ne podrzavaju prikaz videa na oba monitora, neke da, treba ti graficka koja ima 2 izlaza , nebidno dva dvi, d-sub ili kombinaciju jedan d-sub jedan dvi (najcesca kombinacija).

Spojis monitore istovremeno, upalis masinu, obicno ce slika biti na jednom, podesis onda u propertisu kartice da ides na dual mode, i izaberes koji je nacin rada....

mozes i preko advanced podesavanja tamo pored stimanja rezolucije da podesis, jer imas ondje opciju za 2 monitora takodje, tj napravis drugi monitor kao extended, onda otvoris tv i prevuces na drugi monitor dok ovamo surfas....

ako zapne samo pitaj....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
mozes spojiti dva monitora, mozes na jednom pustiti tv a na drugom surfati, neke karte ne podrzavaju prikaz videa na oba monitora, neke da, treba ti graficka koja ima 2 izlaza , nebidno dva dvi, d-sub ili kombinaciju jedan d-sub jedan dvi (najcesca kombinacija).

Spojis monitore istovremeno, upalis masinu, obicno ce slika biti na jednom, podesis onda u propertisu kartice da ides na dual mode, i izaberes koji je nacin rada....

mozes i preko advanced podesavanja tamo pored stimanja rezolucije da podesis, jer imas ondje opciju za 2 monitora takodje, tj napravis drugi monitor kao extended, onda otvoris tv i prevuces na drugi monitor dok ovamo surfas....

ako zapne samo pitaj....


To je svasta novog za mene ..Svaka cast druze to nisam znao ;)
 
zen3dom je napisao(la):
mozes spojiti dva monitora, mozes na jednom pustiti tv a na drugom surfati, neke karte ne podrzavaju prikaz videa na oba monitora, neke da, treba ti graficka koja ima 2 izlaza , nebidno dva dvi, d-sub ili kombinaciju jedan d-sub jedan dvi (najcesca kombinacija).

Spojis monitore istovremeno, upalis masinu, obicno ce slika biti na jednom, podesis onda u propertisu kartice da ides na dual mode, i izaberes koji je nacin rada....

mozes i preko advanced podesavanja tamo pored stimanja rezolucije da podesis, jer imas ondje opciju za 2 monitora takodje, tj napravis drugi monitor kao extended, onda otvoris tv i prevuces na drugi monitor dok ovamo surfas....

ako zapne samo pitaj....

kod mene je sve integrisano :/ ... kako izgledaju ti prikljuci ?
 
Član
horizontalno (najcesce) bi trebao imati jedan manji prikljucak plavi(tj d-sub mislim) i jedan prikljucak bijeli duguljasti(dvi ) na taj plavi kopcas monitor a na taj drugi tj bijeli mozes isto monitor a mozes i uzet ako mislis na plazmu ili lcd povezat da ti je na drugom kraju hdmi
 
c0d14c je napisao(la):
horizontalno (najcesce) bi trebao imati jedan manji prikljucak plavi(tj d-sub mislim) i jedan prikljucak bijeli duguljasti(dvi ) na taj plavi kopcas monitor a na taj drugi tj bijeli mozes isto monitor a mozes i uzet ako mislis na plazmu ili lcd povezat da ti je na drugom kraju hdmi

ma na jedan bih prikopcao CRT monitor a na jedan LCD al o tom po tom xD

EDIT: evo sad sam gledao imam jedan sa rupama i na njeg mi je prikopcan monitor,imam jos jedan iste velicine i on je sa pinovima i imam treci duguljasti ljubicaste boje :D
 
Član
moras imat jacu tj. kvalitetniju graficku za to, u mene je jedno vrijeme bilo spojeno jedan monitor i TV,imam jedan činč izlaz žuti iz graficke i prosto spojis samo sa jednim kablom,,,tako sam gledao filmove
 
Član
Prvo izvinjavam se zbog offa al da pitam strucnjake jer ja sam odustao....
Kako da spojim laptop s televizijom ako na laptopu imam samo vga a na tv-u cinceve i hdmi....
probao sam 100 nekih solucija al nece da prepozna drugi monitor
 
D sub

01mini_dsub15-box-l.jpg


DVI (ima ih vise vrsta ali samo se po rupicama razlikuju, fizicki isti oblik)

dvi.jpg



Ti moras imati grafu koja ima ovako nesto, tj i dsub i dvi

28_pointofview.jpg



Ili integraciju

images



Neko je pomenuo da moras imati jacu kartu sto uopste nije tacno, sva ovo radi i sa karticom od 32MB, pa vidi da li je jaka.....
Optimalno ja ti ne bih preporuci ispod 64MB, jer imaju malo bolju podrsku...

Ukoliko imas integrisan dsub i jos jednu kartu sa dsub, malo teze ali i tako se moze podesiti prikaz na dva monitora....
Samo je malo zajebancije oko BIOSa i ploce, tj da li podrzava da budu upaljene obje karte....




Mrvica je napisao(la):
Prvo izvinjavam se zbog offa al da pitam strucnjake jer ja sam odustao....
Kako da spojim laptop s televizijom ako na laptopu imam samo vga a na tv-u cinceve i hdmi....
probao sam 100 nekih solucija al nece da prepozna drugi monitor

sto se tvog problema tice, postoji ova djidja koja rjesava tvoj problemcic...

slika-Adapter-VGA-U-chinch-715502x640.jpg


1206247275
 
Top