Sociva u farove DA ili NE

Sociva u farove DA ili NE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz svima, treba mi jedan savjet. Naime, posto ne mogu naci kod nas farove sa socivima za svog ljubimca, planiram ugradnju sociva u postojeci far (fabricki), h4.
E sad me interesuje koliko je to izvodljivo (a jeste) ali efikasno, koja je otprilike cjena i koliko je komplikavan taj zahvat, gdje kod nas ima uzeti sociva za H4 sijalice i po kojoj cjeni, i na sta bi to licilo da se ugradi u postojeci far. Uanprijed hvala na odgovorima i savjetima. Pozzz

Bibi koji je u pitanju je Passat B3 Variant, 89g

Evo i slikica, s neta, nije moj :icon_biggrin::icon_biggrin:

Vw_passat_b3_v_sst.jpg
 
Član
RE: Sociva u farove

izvodljivo jest, ja radio imas tamo u DIY temu, obojis ta sjenila u crno i stavis socivo, puno bolje baca svjetlost, provjereno;)
imam ti ja jedno H4 socivo:icon_smile:
ako te jos sta zanima javi se na PM
 
RE: Sociva u farove

kako na kraju svjetlost iz sociva prolazi kroz ovo staklo koje samo od sebe prelama svjetlost? i ja sam htjeo nesto slicno, al nemogu nac providna stakla tako da niš od tog..
 
RE: Sociva u farove

koliko god da ih prelama efekt je sigurno bolji nego kad far onako rasipa svjetlost......
 
Član
RE: Sociva u farove

Imas gotove one setove sa socivom i ksenonom kostaju oko 350-400 KM gledo sam po internetu ne znam imal sta jeftinije a jeftinija varijanta je uzet socivo iz nekog starog ila razbjenog fara od nekog BMW staririjeg kod njih ima,fiata mare il sta ti ja znam sta je lagano naci po otpadima ......:icon_rolleyes:
 
RE: Sociva u farove

to sam i mislio uraditi, zato i pitam, farovi za ovaj moj da i malo lice na nesto sa dostavom i carinom dodju oko 500KM, sto mi je neisplativo trenutno,
adohera mi je ponudio on ima jedno socivo, jos da nafatam jos jedno i bacim se u izradu.
Ako ko ima jedno h4 socivo neka ponudi...
 
RE: Sociva u farove

ima li jos kakvih iskustava, kao sto gore pomenu SoundLunatic, kako ide ovo prelamanje kroz postojeci far, gubi li se sta ili baca negdje lijevo, mora li biti kristalno (prozirno) staklo na faru????
 
RE: Sociva u farove

Mora biti providno staklo sve sto drugo napravis nece valjati najbolje rjesenje ti je u svoje originalne farove ubaciti xenon i to je to,sta go drugo uradis unistices farove.
 
RE: Sociva u farove

vec imam xenon, ali me nervira sto mnogo rasipa svjetlost i zasljepljuje druge, zbog toga hocu da sociva ubacujem
 
Član
RE: Sociva u farove

otvoris far,,kupis polir pastu za hrom ona ti je oko 10 km...i ispoliras ih budu ko ogledala......PROVJERENO
 
:icon_confused::icon_confused:
a joj joj, sta sad, ubacivati sociva ili ne :icon_question::icon_question::icon_question:

Je li iko ubacivao na ovakve farove :icon_mad:
 
Početnik
tesko da ces ista postici sa socivima u obicnim farovima, sa tim narezanim staklima...nego se raspitaj malo, postoji varijanta da se ispoliraju stakla, znaci da se uklone one "crtice" sto usmjeravaju svjetolost..
ako si iz sarajeva, kontaktiraj Ligu s foruma, i zavrsena prica ;)
 
Oggy je napisao(la):
tesko da ces ista postici sa socivima u obicnim farovima, sa tim narezanim staklima...nego se raspitaj malo, postoji varijanta da se ispoliraju stakla, znaci da se uklone one "crtice" sto usmjeravaju svjetolost..
ako si iz sarajeva, kontaktiraj Ligu s foruma, i zavrsena prica ;)

thx drug ;)
 

ZVR

Član
RE: Sociva u farove

Dzeniii je napisao(la):
otvoris far,,kupis polir pastu za hrom ona ti je oko 10 km...i ispoliras ih budu ko ogledala......PROVJERENO

eh mene ovo zanima.
ako je hrom malo ostecen hoce li pomoci ova pasta?
 
Član
hrom u faru je tesko ostetit,to se tebi cini...ja kod sebe kad sam otvorio igledalo isto koda je koroziralo...samo minuta poliranja pastom sve skida,,ako nemozes nac polir pastu onda uzmi onaj sjajni papir iz kutije cigara i s njim smirglaj treba malo vise vremena s njim ali i on daje rezultate :123::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top