Snimak pada snijega na auta

Snimak pada snijega na auta

Član
Anais je napisao(la):
@mara

Jesi ti ocistio sa svog krova?

Da mi naredi bog dragi ja se nebi popeo gore i cistio, rizikovo zivot radi jebenog snijega! Zna se ko je za to zaduzen! Pogotovo u stambenim zgradama, kuce su druga prica

Jesam druže, i to sa kuće. Ko je zadužen? U onoj krizi su građani lijepo pozivani da pomognu, e jebemu još sebi neće da pomognu. Predsjednik kućnog savjeta je trebao nešto da tu poduzme.
 
Član
Nema kucni savjet veze sa tim, osim ako stanari te zgrade-ulaza ne placaju odrzavanje Sarajevo stanu i slicnim firmama. A posto 99,9% zgrada u Sa odrzava Sarajevo stan i slicni onda su striktno oni zaduzeni za to!

Kakva kriza? Snijeg kriza? Da smo na Ibizi ja bi shvatio... Bitno je da 100 ljudi sjedi i propovjeda na kojekakvim sjednicama civline zastite i slicnih govana od drzavnih sluzbi umjesto da su na terenu svi do jednog! Plate dobijaju od nas, jer mi placamo porez i odatle oni zderu i piju.

Platu preko mojih ledza da dobija da mu se ja penjem po krovu i cistim? Moze sanjat..
 
Član
Sve si ti u pravu, ali valjda je logično da ti sebe zaštitiš kad već oni neće. A i ovakav snijeg nije česta pojava kod nas, zadnji put je ovako bilo prije 10 godina, a drugo je što su ovi što su za to zaduženi nesposobni, pa nisu mogli da vladaju situacijom pa je zato ispalo kriza/vanredno stanje.
 
Član
Ja cu sebe i svoju imovinu zastiti prevashodno situaciji. Cistit krovove stambenih zgrada po gradu necu nikad. Ocistio sam oko haustora, onoliko koliko je dovoljno da se ode u prodavnicu i nazad, to je bilo ona prva 3-4 dana dok je pado. Od 35-40 ljudi u zgradi samo smo ja i buraz cistili. I sta dalje da ti pricam
 
Član
Anais je napisao(la):
Ja cu sebe i svoju imovinu zastiti prevashodno situaciji. Cistit krovove stambenih zgrada po gradu necu nikad. Ocistio sam oko haustora, onoliko koliko je dovoljno da se ode u prodavnicu i nazad, to je bilo ona prva 3-4 dana dok je pado. Od 35-40 ljudi u zgradi samo smo ja i buraz cistili. I sta dalje da ti pricam

Ma joj ba nije niko lud penjati se na zgradu cistiti snijeg rizikovati zivot ..To se zna ciji je posao naveo si predhodno ..Ako zelis zastiti svoju imovinu pazi gdje parkiras i nema druge...
 
Član
akka je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Ja cu sebe i svoju imovinu zastiti prevashodno situaciji. Cistit krovove stambenih zgrada po gradu necu nikad. Ocistio sam oko haustora, onoliko koliko je dovoljno da se ode u prodavnicu i nazad, to je bilo ona prva 3-4 dana dok je pado. Od 35-40 ljudi u zgradi samo smo ja i buraz cistili. I sta dalje da ti pricam

Ma joj ba nije niko lud penjati se na zgradu cistiti snijeg rizikovati zivot ..To se zna ciji je posao naveo si predhodno ..Ako zelis zastiti svoju imovinu pazi gdje parkiras i nema druge...

Nije ti samo imovina auto, nego i krov nad glavom koji se mogao srušiti zbog težine. Pa nisam ja čistio sa kuće zbog auta, nego da mi ne sruši krov.
 
Član
@mara .. ma shvatam ja tebe drug sve ..normlano ko zivi u kuci da ce se pobrinuti da ocisti il nekom da plati da ocisti ..al racunaj zgradu sa neki 10 spratova i da se ti penjes rizikujes zivot da cistis ..
 
Član
mara- je napisao(la):
akka je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Ja cu sebe i svoju imovinu zastiti prevashodno situaciji. Cistit krovove stambenih zgrada po gradu necu nikad. Ocistio sam oko haustora, onoliko koliko je dovoljno da se ode u prodavnicu i nazad, to je bilo ona prva 3-4 dana dok je pado. Od 35-40 ljudi u zgradi samo smo ja i buraz cistili. I sta dalje da ti pricam

Ma joj ba nije niko lud penjati se na zgradu cistiti snijeg rizikovati zivot ..To se zna ciji je posao naveo si predhodno ..Ako zelis zastiti svoju imovinu pazi gdje parkiras i nema druge...

Nije ti samo imovina auto, nego i krov nad glavom koji se mogao srušiti zbog težine. Pa nisam ja čistio sa kuće zbog auta, nego da mi ne sruši krov.


I ja sam svoj iz ovog razloga ocistio... i jos da dodam lomljene crijepa, jer ona sila od snijega kad krene nosi i crijep sa sobom.

al' zato sad kad saberem snijeg sa krova sa ploce i onaj ispred jedne garaze... pravi glecer ispred druge imam, nisam ga imao gdje jbg:cool:
keca prije augusta necu moci izvuci na cestu:D


p.s.
kod mene se haver sa svjom rajompopeo na svoju zgradu u ulici zelenih beretki, dakle strogi centar grada i ocistili... jbg, nije njihova nadleznost o tome da se brinu, ali ko ce ako neces sam;)
 
Član
Au bemu sve ja ovo tek sad vidim, mogu vam reci da moje iskustvo glasi, ma koliko da pazis, ako ovo belo i ledeno oce da te klepi, klepice te, ja sam licno ocistio prvo krov garaze, pa onda i krov kuce, i onda krenuo da cistim ulaz za kola, od ulaza u dvoriste prema garazi, ali kad sam doso do garaze, ko zna odakle stvori se sneg i poceo je da me poklapa kao ova jadna auta na videu, jedva sam se spasio i izbego zatrpavanje... Cistili ili ne cistili, sneg opet napada, jedino resenje da se kola parkiraju negde na otvoreno, sneg ko sneg manje vise nije opasan, koliko one ledenice koje vise sa zgrada a niko nece da ih ukloni ko da ih cuvaju za Ginisa :icon_mad:
 
Top