Smrdi kad upalim grijanje ili hladjenje

Smrdi kad upalim grijanje ili hladjenje

Član
Auto Golf IV
Kao sto naslov kaze, smrdi kad upalim grijanje ili hladjenje, ali samo bez klime, cim grijem ili hladim sa klimom onda nista, tako da me to buni, da mi smrdi i sa klimom znao bi da trebam taj filter klime zamijeniti ali ovako kontam da nema jos neki filter koji je povezan sa grijanjem/hladjenjem.
Po preporuci sam koristio ono neko sranje sto pusta pjenu u ventilaciju ali nista, bezveze bacio 11 KM.
Sta raditi?
 
Član
Ne bi rekao da mi curi, potrosnja normalna, ne fali goriva :)
Smrad je nekakav specifican, ne znam kako bi ga opisao, mozda ko vlaga...
 
Administrator
i meni isto smrdi na octaviji...
isti slucaj. Kad klima radi nista ne smrdi, a cim pritisnem ECONOMIC odmah smrdi...
 
Član
Jbg mom drugu na golfu 4 je tako smrdilo ko jbg carape smrdljive i jos mokre :lol::lol::lol:
i zamjenio filter klime i prestalo!
A mozda je onaj filter kabine ili polen filter kako se vec zove tacno!
 
BHT Ovisnik
u mene u maminoj jetti je pustao negdje mali hladnjak i kad grijanje se upali smrdi,specifičan smrad,mislim antifriz ili sta li vec se osjetilo
 
unutar samog ventilacionog sistema, u jednom dijelu se od kondeza skuplja voda, koja duzim stajanjem se "usmrdi" i onda prilikom prolaska vazduha nosi u kabinu neprijatan miris, ustajale odvratne vode pomjesane raznim necistocama,,,,

najbolje bi ti bilo otici negdje na komplet ciscenje ventilacionog sistema, postoje posebne cetkice sa sajlama i sredstvima za dezinfekciju, i neka ti sve fino preciste, promjeni sve filtere i miran si ;)
 

MTR

Član
to vam je zato pametnjakovici sto ne palite klimu redovno , nije klima samo za ljeto , jedino kako ce te rijesit problem je dezinfekcija cijelog sistema , usput od nepaljenja vam se nagomila bakterija na filteru i u sistemu da smrdi ko les od krave :D
 
Član
To nepaljenje klime zimi nije razlog bar u mom slucaju, jer je ja palim i zimi, jedino je nisam palio kad su mi manje relacije jer sam cuo da je ne valja paliti dok je motor skroz hladan, a zimi na minusima treba otprilike 10 min voznje da se motor ugrije.
Gdje mogu otici na to komplet ciscenje ventilacionog sistema i koliko to otprilike kosta?
 
svaki imalo ozbiljan servis koji puni klime takodje vrsi i dezinfekciju i komplet ciscenje sistema, tako da ...... :123:
 
Top