SM POP (Personal OBD Programmer)

SM POP (Personal OBD Programmer)

Član
smpop.jpg


Od 2011 godine SM chip tuning ce Vam uciniti dostupnim poseban SM POP (Personal OBD Programmer) sistem koji dozvoljava da se preko OBD konektora na vozilu radi update tuning mapa.To znaci da cete sami moci na svome vozilu da birate jednu od 3 SM mape.

Recimo, moguce je napraviti SM ECO,SM optimum i SM power i u svakom momentu se moze samostalno uraditi promjena mape u vozilu.

Takodje je moguce i napraviti recimo ORG mapu,jednu za 95 oktana a jednu za 100 oktana.

Cijena SM POPa je 199 eura i moguce je da se koristi na svim vozilima koji imaju OBD konektor i flash ECU memoriju.

Velika prednost je i to sto se postom moze sve poslati i dovoljno je samo da se prikljuci OBD konektor i zabava moze da pocne :)

Cijene mapa zavise od vrste i modela auta i potrebno je pojedinacno da se obratite na info@smchiptuning.com ili www.smchiptuninig.com/kontakt
 
Legend
Svaka cast,cini mi se da neka firma u UK ovako nesto prodaje,uredjaj , mape i uputstva se kupuju online.....i bez strucne ruke se rijesi. I na youtube sam gledao "how to" od te firme....dosta jednostavno bude.....u svakom slucaju prednost za one kojima je gradiska pre daleko a kod tebe bi radili auta

svaka cast jos jednom i samo naprijed ;)
 
znaci SM POP-199EURO

A mapa se svaka posebno placa ako sam dobro razumio:

NPR.

SM OPTIMUM 250EURO
SM POWER 350EURO
 
Član
SM POP je 199 euro bez mapa.

Mape se ne sabiraju jadnostavno kao SM optimum + SM power nego ima posebna cijena za sve mape u slucaju da se koristi SM POP.

Zato je najbolje za svaki auto napraviti poseban upit na info@smchiptuning.com i napisati koje mape se zele i onda cemo napraviti neku cijenu.
 
Član
GaRGa je napisao(la):
APR chip tuning radi slicno samo sto koriste rucicu tempomata za biranje mape

Nije to slicno.

Da bi imao takav selektor moras da rastavis ECU i da postavis duple cipove u samom ECU i to moze samo na starijim autima.

Ovaj sistem,je bukvalno programator koji upisuje program u ECU i moze i na 2010 godinu da ide.

Postoji i drugi sistem SM duplih mapa koji se koristi za starija auta i on se moze i u voznji prebacivati ali takav sistem je mnogo komplikovaniji za ugradnju i mora se ECU rastavljati i ne moze se slati postom :)
 
Član
ako se istakne kabal prilikom upisa moze biti problem ali se nista ne moze hardwerski pokvariti.
U najgoroj varijanti morao bi se ECU poslati na neku od SM adresa.

Problem je sto kod noviji auta se ne moze praviti taj sistem na prekidac i sto nema izbora.
Ko hoce duple mape mora da koristi sistem koji upisuje svaki put podatke u ECU.

Na starim autima super to radi,ja sam radio mnogo tih sistema na prekidac na svim autima ali gdje ima MPC55x dupli epromi vise ne mogu da rade.
 
Član
Moze na PM kolko je sm optimum mapa za Fiat Stilo jtd 85kw/115ks i Golf V 1.9 tdi 77kw, ako se koristi ovaj SM POP tj.kupi od vas?
 
Član
Ima li kakve veze s ovim ili je mozda slicno ona popularna tipka M mode,na volanu u modelima M5 i M6..kojima se pritiskom na to dugme sa 400KS digne snaga na 507 ??
 
Član
NE...

Ovo je odvojen sistem koji se ne ugradjuje fabricki niti u jedan model.

Tipke sport,M,S su nesto drugo i to nema veze sa ovim.
 
Član
Uh pa na obicnom benzincu tesko da mozemo ECO napraviti.
Moja je preporuka da sacekamo da kupis drugi auto pa onda uradimo SM POP,jer ionako imas veliki popust kod mene zbog onoga sto nismo jos uvijek zatvorili :(
 
Top