Slabo paljenje audi a4

Slabo paljenje audi a4

U pitanju je audi a4 1.9 tdi motor, dugo verglanje,zamjenjeni grijaci,filter goriva uradjena generalka motora zbog potrosnje ulja. Kad je hladan jedva pali,kad je zagrijan normalno pali,sta bi moglo biti?
 
Član
Jesi li mjerio kompresiju ? Kreni od toga.
Provjeri akumulator i alnaser.
Provjeri sva vakum i crijeva od goriva,mozda negdje vuce zrak.Ubaci nepovratni ventil ako ga nemas.
 
Akumulator uzet prije 3 mjeseca nov, kompresija uredna, moram vidjeti sa vakumom. Jel moguce da je bosch pumpa i dizne,neki mi govore da je i to moguce?
 
Član
Moguce...Obicno u kvaru bude selenoid na pumpi koji pusta gorivo ili vuce zrak.
Da su dizne osjetio bi i u voznji,vise dima na auspuhu i slicno.
 
ako je samo prvo, jutarnje paljenje onda je 90% alnaser, stari mi je imo isti problem, mijenjo grijace 2 puta, stimo pumpu... motor je uredan i kad je repariro alnaser rijesio problem
 
Nemrin je napisao(la):
Moguce...Obicno u kvaru bude selenoid na pumpi koji pusta gorivo ili vuce zrak.
Da su dizne osjetio bi i u voznji,vise dima na auspuhu i slicno.

i osjetim u voznji da mi u 4 brzini izgubi naglo gas na 3000obrtaja,i onda mi auto u 5.toj ne ide preko 140,al nekad ide normalno bez gubljenja brzine,dal i to ima veze sa bosch?a sto se tice dima i on je prisutan prii paljenju u malo vecim kolicinama!
 
Član
jel se to pocelo desavati nakon reparacije motora?inace to je tako kod nekih "majstora" uzmu lovu a sjebu motor,
 
Desavalo mi se i prije,majstor sto je odradio sve 5,auto vise ne trosi ulje..samo me sad jebe ovo sranje..;>
 
Član
Imam isti problem na T5 PD motor.I svi redom nagadjaju samo,od ovlastenog servisa pa nadalje. Od promjene grijaca pa do vakuma,senzora bregaste itd...
 
Član
Druze imo isti problem raskopcaj dzek temperatura sa gljive pa ces vidjeti samo ces morati da sacekas dok ti se lampica od grijaca ugasi nakon 5 do 10 sec i palice ko mina,isti prob imo hladan vergla dotuzi kljuc cuvati,mjenjo ovo mjenjo ono nagadzali vako nako dok nije provjeren lik skinuo dzek sa gljive od temperature,sad pali ko mina probaj nekosta te nista poz ;)
 

LSD

Član
sto se tice slabe vuce i trzanja imam isti problem...kontao da je vakum n75 i danas promijenio i nije do njega....
ako nadje rjesenje prije mene...javi...ak nadjem javim....a paljenje mi je uredno
 
Član
LSD je napisao(la):
sto se tice slabe vuce i trzanja imam isti problem...kontao da je vakum n75 i danas promijenio i nije do njega....
ako nadje rjesenje prije mene...javi...ak nadjem javim....a paljenje mi je uredno

druze filter zraka,filter goriva i nakraju MAF senzor proveri nema dalje ;)
 
Top