SLABO NABIJA RADNU TEMPERATURU

SLABO NABIJA RADNU TEMPERATURU

POMOZITE U PITANJU JE RENAULT MEGAN 1.9 DCI 2004 GOD. KAD JE HLADNIJE SLABO NABIJA RADNU TEMPERATURU A NEKAD SE DESI KADA JE NA RADNO TEMPERATURI TA SE POCNE POVECAVAT JEDNOM SE DESILO DA SE UPALILA LAMPICA STOP, JEL MOGUCE A NEKAD TERMICKI NEOTVORI:icon_question::icon_question:
 
Član
RE: KVAR

moguce je da zeza termostat, ili eventualno senzor temperature rashladne tekucine da ne pokazuje dobro i sl..
 
Član
Termostat otvara ranije nego bi trebao, nisi ljeti to ni mogao primjetiti radi visokih temperatura, mijenjaj ga prije još većeg leda.
 
Član
Termostat ili ako auto ima radnu temperaturu a ne pokazuje tacno na instument tabli onda termodavac.
Ako ne pali vent ljeti onda termoprekidac.Tako jednostavno.

Ovakva pitanja i ona u vezi povezivanja radia bi trebala biti u FAQ'S,ili ti ga cesto postavljana pitanja! :D
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Termostat ili ako auto ima radnu temperaturu a ne pokazuje tacno na instument tabli onda termodavac.
Ako ne pali vent ljeti onda termoprekidac.Tako jednostavno.

Ovakva pitanja i ona u vezi povezivanja radia bi trebala biti u FAQ'S,ili ti ga cesto postavljana pitanja! :D

Djeluje jednostavno,ali nije... Ovo je auto 2004 god,ima ECU (engine control unit),nema termo prekidac na hladnjaku kao stara auto da pali ventilator,sve ide preko ECU-a koji reguliura temperaturu motora,upravlja brzinama ventilatora,takodje vozilo ima klimu koja takodje upravlja ventilatorom,stvar je vrlo slozena... A naš novi član ima dupli problem,sporo zagrijavanje i pregrijavanje... Ja mu mogu reci da se CR motori inače sporo zagrijavaju u odnosu na stare dizele jer nemaju predkomore u glavi motora,gorivo se pali u sredini klipa tako da skroz sporo zagrijava...a sto se tice pregrijavanja moze biti svasta,ali ipak to treba prepustiti majstorima jer nije to stvar koja se popravlja kod kuce citajuci forum...
 
Član
Evo lično iskustvo sa sličnim problemom samo kod mene na BMW-u E46.

Dok je bilo toplo nisam ništa primječivao, medjutim kad je počelo da zahladnjuje prvo sam primjetio da mi se auto sporo grije, i kad postigne neku temperaturu da ako imam otovorenu vožnju počne da pada temperatura.

Problem je bio u termostatu. Naime kod mene je bio polomljen skroz termostat i voda je cijelo vrijeme cirkulisala kroz sistem bez ikakvih smetnji, te se stoga slabo grijao i čim brže vozim na otovorenoj hladilo vodu u sistemu i padala temperatura.

Ovo kod tebe upućuje na neispravan termostat koji ne otvara i zatvara u pravo vrijeme.
 
elmo je napisao(la):
Evo lično iskustvo sa sličnim problemom samo kod mene na BMW-u E46.

Dok je bilo toplo nisam ništa primječivao, medjutim kad je počelo da zahladnjuje prvo sam primjetio da mi se auto sporo grije, i kad postigne neku temperaturu da ako imam otovorenu vožnju počne da pada temperatura.

Problem je bio u termostatu. Naime kod mene je bio polomljen skroz termostat i voda je cijelo vrijeme cirkulisala kroz sistem bez ikakvih smetnji, te se stoga slabo grijao i čim brže vozim na otovorenoj hladilo vodu u sistemu i padala temperatura.

Ovo kod tebe upućuje na neispravan termostat koji ne otvara i zatvara u pravo vrijeme.

;)
 
Član
adimegan je napisao(la):
majstor je otklonio kvar bilo je dosta zraka u sistemu sad je sve okkk

Postavlja se pitanje otkud zrak jer nisam nigdje procitao da je neko ispustao tekucinu u medjuvremenu,nadam se da ce ostati sve ok...
 
Član
DaMs-82 je napisao(la):
adimegan je napisao(la):
majstor je otklonio kvar bilo je dosta zraka u sistemu sad je sve okkk

Postavlja se pitanje otkud zrak jer nisam nigdje procitao da je neko ispustao tekucinu u medjuvremenu,nadam se da ce ostati sve ok...

nije to nego postavlja se pitanje gdje je gudra :lol:
 
Top