Slaba svjetla

Slaba svjetla

Član
Radi se o golfu 2, prednja svijetla su mi slaba, nisu ni upola jaka kakva su bila prije, kad kazem prije mislim na farbanje, jer je čiko što je farbo skido farove ostavio ih i oni su dobili vlage, pa sam ih ja naknadno sušio fenom i briso novinama iznutra. Ogledala su im dobra. Da bih popravio vidljivost kupio sam masku sa 2 dodatna fara i njih spojio na duga svijetla ali ista stvar. Kad stisnem ablender sijaju duplo jače, vidi se sve odlično, to je samo kad blicam, a kad prebacim na duga svijetla upola slabije sijaju. Jedino da drzim ablender od dugih svjetala kad vozim i tad se vidi odlično. Lampica na kontrolnoj tabli od dugih svijetala isto tako slabo sija, osim kad drzim zategnut ablender od dugih svetala. Zanima me da li ova duga-kratka treba da idu preko releja, posto u ovom slučaju nisu, vadio sam sve releje i nije bilo promjene, osim ako ne fali koji. Pozzz
 
Član
Što se tiče mase uzimo sam je isto dirket sa akumulatora dovodio na farove, pojačavo amsu i ista stvar.
 
Član
spoji sijalicu direkt na aku a drugu ostavi na toj instalacij pa vidi imal razlike, pa ces znati jel ti do napona il su sjenila strada il nes pa se tak slabo vidi, xenone imas vec od 80 KM i rijesis se ;)
 
Član
ja sam na dvici imao losa svjetla al je bilo do farova... kupim kasnije farove sa relejima i ubacim sijalice one od 100W ja mislim... uglavnom, noc pretvara u dan... :D
 
Član
Što se tiče mjenjanja auta, ja ga i nemam, to je kod oca, i njemu su svijetla bitnija, posto svi preko 50 godf vide ko kokoši, mislim skoro svi,
do ogledala nije, jer sam upoređivo, a i ko god je gledo svako je reko da su odlična ogledala, a zanima me koliko bi me koštali ti farovi sa relejima da na njih ubaciom te sijalice od 100W i gdje bih ih mogo kupit.
 
Član
Sta cu reci kad ih budem htio kupit. trebaju mi releji za farove, bukvalno tako, pretpostavljam da bi trebali da imaju u autodijelovima.
 
Član
mujche je napisao(la):
Sta cu reci kad ih budem htio kupit. trebaju mi releji za farove, bukvalno tako, pretpostavljam da bi trebali da imaju u autodijelovima.

e to ti ne bi znao reci... sacekaj odgovor od nekog sa foruma... jer ja sam kupio farove a neko je prije stavio releje...

ali ako je se prije dobro vidjelo sacekaj da dodje neko strucan i da kaze sta je uzrok tim svjetlima...
 
Član
slab ti je plus,uzmi zicu s plusa akumulatora i stavi direktno na sijalicu u faru pa ces vidjet razliku.KOd tebe je najvjerovatnije stariji model golfa do 87god,i ima stariji tip instalacije,najvjerovatnije da su korozirali ili se stopili kontakti na utikacima instalacije u tablu osiguraca,pa je plus na svjetla slabiji.

Najbolja solucija ti je da ugradis dva releja,jedan na kratka a drugi na duga svetla i rijesio si se i mijenjanja prekidaca svjetala a i mijenjanja rucica,vise ti nece crkavati.;)
 
Imao sam isti problem na mom golfu,ugradio dva releja,jedan za kratka a drugi za duga svjetla pošto je i kod mene maska sa 4 fara i od tad je sve ok.Duplo bolje se vidi i neće ti ckavat ni prekidač svjetala a ni boš bravica.Nikakvi posebni releji ti nisu potrebni ali uzmi neke koji propuštaju struju od recimo 30-40 ampera ako bi stavljao sijalice od 100W.Nadam se da sam ti pomogao....;)
 
Član
ako se odlucis na jace sijalice.....

moj savjet ti je da ne uzimas sijalice od 100w , jer dok kupis sijalice 10-15ak maraka dvije, kupis dva releja 10km, to je 20-25km vec, ali nije to to jer vise crpi akumulator, pogotov ako se voze krace realcije-carshija, samim tim sto ne puni dovoljno, moze ti se desiti da ako ti je iole akumulator los neko hladnje jutro ne upali :) (ovo pricam iz iskusustva jer sam to ima na yugu, a poslije na golfu kecu,dok nisam dosao pameti :p ), moj savjet xenoni 80ak maraka i rahat, a mozes sam ugraditi nije tesko uopste,a da se vidi malo je reci...
 
Član
Kao prvo da se zahvalim svima i da kažem do čega je bio kvar, jedna od tri žice koje su na alternatoru je imala malo slabiji spoj, skratio sam je i sad je sve ok, žica je od žive struej odn ta žica ide na alneser. Pozzz
 
Član
moze biti i da ti farovi slabo bacaju jer nisu podeseni,odes u auto-moto i oni ti podese na onoj masini svijetla
 
Top