Skyline R34 vs Toyota Corolla AE86 i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Skyline R34 vs Toyota Corolla AE86 i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Član
RE: Audi R8 V10 vs Audi TT RS i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

pa da prvenstvano hot hatch auta..
ali oni su bas stvoreni za toga, uske cestem brdo... dobra upravljivost, malih dimenzija...
dok su supersportasi stvoreni za neke vrtoglave top speed-ove na autoputevima...
 
RE: Skyline r34 vs Toyota Corola AE86 i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Za.eban igrač, ubojica Godzzile.... :D

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rQdHLM1EmJY?fs=1&hl=hr_HR&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rQdHLM1EmJY?fs=1&hl=hr_HR&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
Sada ću nešto reći, pa smijite. Neku večer sam se na uskom krivudavom putu potezao sa bmw-om 545i. Kilometar do prvog pravca mi nije odmakao, blicao sam da se skloni:D Naravno, na pravcu me otresao kao budalu.

Auto malih dimenzija i mase se može nositi sa 3-4 puta jačim autima. Ona se bore da snagu prenesu na tlo, te se konstantno bore sa fizikom. A treba biti i odličan vozač pa ogromnu snagu i približno iskoristiti na uskoj cesti. Svaka budala može opaliti gas po magistrali ili autoputu;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Sada ću nešto reći, pa smijite. Neku večer sam se na uskom krivudavom putu potezao sa bmw-om 545i. Kilometar do prvog pravca mi nije odmakao, blicao sam da se skloni:D Naravno, na pravcu me otresao kao budalu.

Auto malih dimenzija i mase se može nositi sa 3-4 puta jačim autima. Ona se bore da snagu prenesu na tlo, te se konstantno bore sa fizikom. A treba biti i odličan vozač pa ogromnu snagu i približno iskoristiti na uskoj cesti. Svaka budala može opaliti gas po magistrali ili autoputu;)

Neka si se ti pohvalio, to je najbitnije.:D

Nego, slažem se sa Zelom, a ovo svi ionako i znaju koji imaju imalo mozga i ne prave se previše pametni.
Koje je motorče u ovoj Toyoti?
 
Nije baš tolika razlika, ipak je ovo r34 model, ali svejedno lagano gubi bitku....:icon_biggrin:
R34 po europskim mjerenjima ima oko 350ks.

@Zela: nemoj da te Scaner vidi šta pišeš....
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Sada ću nešto reći, pa smijite. Neku večer sam se na uskom krivudavom putu potezao sa bmw-om 545i. Kilometar do prvog pravca mi nije odmakao, blicao sam da se skloni:D Naravno, na pravcu me otresao kao budalu.

Auto malih dimenzija i mase se može nositi sa 3-4 puta jačim autima. Ona se bore da snagu prenesu na tlo, te se konstantno bore sa fizikom. A treba biti i odličan vozač pa ogromnu snagu i približno iskoristiti na uskoj cesti. Svaka budala može opaliti gas po magistrali ili autoputu;)

Neka si se ti pohvalio, to je najbitnije.:D

Nego, slažem se sa Zelom, a ovo svi ionako i znaju koji imaju imalo mozga i ne prave se previše pametni.

Koje je motorče u ovoj Toyoti?

Nisam mislio na sebe niti na svoje auto. Da, problem je obuzdati 120 ks na prednjem pogonu:lol::lol:

Daleko od toga da je ovo svima poznata činjenica. Ako je to tako, onda ova tema nema smisla;)

Porschefan:Ma nije skener za trka, on više voli ostavljati kružne tragove po asfaltu :D
 
Član
Ma kakvi poznata, pola ih to ne zna. Ja sam se vise puta uvjerio koliko su manji autici efikasniji, posebno na nasim cestama i na uskim brzim krivinama. Gledao sam i brdske trke, mislim da sam i pisao vec na nekoj temi, dodje lik u BMW-u M3 sa 400+ KS, sa slikovima, zatvaracem diffa i sl i na 5 km brdske staze ima slabije vrijeme od odlicno slozenog Yuge sa 120 KS. Ti vidis da taj BMW ima snage za bacanje, al kako kaze jedna reklama, snaga bez kontrole ne znaci nista.

A ja sam i sa Saxom imao slicnih iskustava kao Zela, kad neki "slon" od auta klize u krivini, a ja imam jos fore da je prodjem sa 10-15 km/h brze.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ma kakvi poznata, pola ih to ne zna. Ja sam se vise puta uvjerio koliko su manji autici efikasniji, posebno na nasim cestama i na uskim brzim krivinama. Gledao sam i brdske trke, mislim da sam i pisao vec na nekoj temi, dodje lik u BMW-u M3 sa 400+ KS, sa slikovima, zatvaracem diffa i sl i na 5 km brdske staze ima slabije vrijeme od odlicno slozenog Yuge sa 120 KS. Ti vidis da taj BMW ima snage za bacanje, al kako kaze jedna reklama, snaga bez kontrole ne znaci nista.

A ja sam i sa Saxom imao slicnih iskustava kao Zela, kad neki "slon" od auta klize u krivini, a ja imam jos fore da je prodjem sa 10-15 km/h brze.

Ja zbog dječurlije i silnih opasnih šofera po forumu i ne pišem svoja iskustva sa krivinama i "velikim" i "brzim" mašinama.:D

Onda sam se prevario, mislio sam da je svima jasno koliko mala kola mogu biti brza po "običnim" putevima. Na mala kola ne mislim i "male" kubikaže i konjaže.:D
 
Član
normalno da nisu ove "grdosije" za brda, uskih cesta, vec za "budje" da stiskaju na avtoputu :D
 
Ne mora biti uvijek u pitanju mini hot hatch za dokaz da snaga nije sve i da nije najvažnija karakteristika, tu su i ovjes i masa i kompletan balans automobila...
evo još malo David vs Golijat.... :icon_biggrin:

Dodge Viper SRT10 coupe (510ks) vs BMW Z4 M-roadster (343ks), masa skoro ista,

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VP9Ok7zD-58?fs=1&hl=hr_HR&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VP9Ok7zD-58?fs=1&hl=hr_HR&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Top