Skyline R34 vs Toyota Corolla AE86 i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Skyline R34 vs Toyota Corolla AE86 i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Možda je već bilo, ja nisam uspio naći u tražilici...

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PH1PatalLk4?fs=1&hl=hr_HR&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PH1PatalLk4?fs=1&hl=hr_HR&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
Član
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

kratko i jasno na kraju APLAUZ
 
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

Na pravcu ga jede...ali ga u krivinama TT i te kako drzi!:-D
 
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Na pravcu ga jede...ali ga u krivinama TT i te kako drzi!:-D

Meni je bolje ovo drugo... :icon_biggrin:
 
Član
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

hehe dobra usporedba po svim segmentima
 
Član
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

Drzi i R8 u krivinama, mozda i bolje, al to je tako malena razlika, da je gotovo neprimjetna :) Al ovo je istina, fol je kad su dobri auti u pitanju i super vozaci, da se velike razlike u konjima lako tope. Mislim da bi na cesti bila mnogo veca razlika izmedju auta od 80 i 150 KS, nego auta od 150 i 300 KS. To ovdje i pokazuju, ti vec u autu sa 150 KS nemozes iskoristiti pune performanse na cesti, zbog nekih "nedivljivih" ogranicenja. To je jos teze u autu sa 300 KS, a pravci su obicno prekratki da bi ti neko znacajnije umakao. Jer i auto od 150 KS ne vozi brze kroz krivinu ne zbog limitacija u snazi, nego zbog granica fizike, preko kojih nemoze preci. Pa je on sa autom od 300 KS obicno jednako brz kroz krivinu. Vec kad imas auto od 80 KS koji vozi full gas kroz krivinu i nemoze brze jer nema snage, a onaj od 150 KS ubrzava znacajno i ima snage da se "izvuce", tu nastaje mnogo veca razlika. Mislim da to znaju svi koji se vec duze ganjaju okolo...
 
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

Slična je priča bila i sa onom usporedbom Clio RS200 i Focus RS, tek se na pravcu vidi moć Focusa, ali krivine...
 
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

Ja samo znam da zavidim ovoj dvojici...
 
Član
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

ovaj s R8 ne zna krivine zasjeć' :icon_rolleyes:
 

MTR

Član
RE: Autocar - Audi R8 V10 vs Audi TT RS - kakva je ustvari razlika između 525 i 340 ks

drugaciji je koncept postavki u ova dva auta , R8 je centralni motor sa Q pogonom , tu se drugacije pristupa nacinu voznje , treba prvo znati sta vozis da bi ga vozio kako treba , ovo sto Boki kaze stoji jer sam imao prilike da vozim bmw-a sa 230 ks a da ne mogu da stignem frajera sa golfom kecom po krivinama ( uske , brze ) , mozes imat i 1000 konja pod haubom al djaba , ako nije dobro balansiran i sto nize ( mada i to nekad vise odmogne na nasim cestama ) nemas sanse ni protiv kadeta 1,6
 
RE: Audi R8 V10 vs Audi TT RS i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Evo malo sam promjenio naziv teme jer mislim da ima materijala za raspravu o samoj snazi automobila i koliko je ona važna za brzinu i užitak u vožnji

BMW 135i (306ks) vs Porsche Cayman 2.7 (240ks)

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1R-RJnc8rnc?fs=1&hl=hr_HR&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1R-RJnc8rnc?fs=1&hl=hr_HR&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
RE: Audi R8 V10 vs Audi TT RS i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Evo još jedne "nemoguće" usporedbe, ili ipak nije baš tako nemoguća.... :icon_confused:

(znam da su ovi neki videi bili već na forumu ali neka ih na jednom mjestu...:icon_biggrin:)


Ford Focus RS (305ks) vs Nissan GTR (485ks)

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ZZL8uPemi3k?fs=1&hl=hr_HR&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ZZL8uPemi3k?fs=1&hl=hr_HR&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
Član
RE: Audi R8 V10 vs Audi TT RS i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Ima puno i do vozaca, mada su ova nova auta sve poprilicno tu negdje :D mislim na ove jace verzije...
Meni je ovaj Focus mocan (agresivan) i vani i unutra, a i snage ima podosta :) ne znam za druge ali meni je premocan :) da mi je ovakvog u garazi pa bar da ga gledam :lol:
 
Član
RE: Audi R8 V10 vs Audi TT RS i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

pa ovi supercarsi su dominantni na autobanu gdje 'sirova' snaga moze max da se iskoristi...
dok u zavojitim brdskim cestama nema gdje da stvori razliku jer limit recimo da je 140km/h a oba auta mogu dostici tu brzinu lako...
mozda malo bolji vozac u tt-u ali kako god razlika nebi bila veca...
meni licno RS nije posebno fascinantan glede voznih sposobnosti...

poredjenje s ovim najbolje je kad se potegnes s nekim na magistrali dzaba sto ti imas duplo vise konja ili obratno...razlika se ne moze napraviti znacajna..
 
RE: Audi R8 V10 vs Audi TT RS i ostale usporedbe - koliko je važna sama snaga auta

Kada se gledaju iste klase nema puno razlika, ali zanimljivo je koliko su zapravo brze ove relativno male jurilice u odnosu na supersportaše.
 
Top