Skuteri

Skuteri

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Htio sam da pitam sve vas koji znate nesto malo (ili malo vise) o skuterima, kakvo je vase misljenje o ovim skuterima kanuni i lifan sto se prodaju u Omegi i u Beko shopovima? Licno mislim da tu ima dosta dobrih skutera. Inace Lifan je kineski  www.lifan.com , a kanuni turski  www.kanuni.com.tr Hvala svima na savjetima i iskrenom misljenju.
[attachment=9680][attachment=9679][attachment=9678]
 
Legend
ne znam za ove....ali medju jeftinijima sad...... Keeway Matrix 50/125/150.......... nisu losi,prijatelj mi vozi ..... non stop pici ,nikad nikakvog kvara a fine je kilometraze prevalio
 
Član
Ja sam sebi ove godine uzeo Keway F.act 50ccm...za 2150km...bas iz razloga sto mi je puno bilo da dajem 4500km ili 5000km za Gileru,Peugeota,Yamahu....Odmah u startu moras da rascistis sam sa sobom da ti kinezi,turci i ostali nisu ni blizu ovim gore navedenim markama i da su to skuteri nizerazredne klase,u koje se stavljaju motori starije generacije,tako da od njih nemozes ni ocekivati da budu jednaki ovim gore skuterima...
ALi isto tako sam i zadovoljan ovim keway skuterom jer za 3 mjeseca koliko ga vozam nemam nikakvih problema....sipaj i vozi...trosi 3l na 100km...vuce solidno(ali ni blizu kao Yamaha,Peugeot) i ja sam zadovoljan jer nisam kupio taj skuter da se trkam sa njim..nego da me doveze i odveze gdje hocu..Znaci po meni ulozeno-dobiveno vrijedi svake pare..dosad sam presao nekih 1500km i nikakvih problema nisam imao...Znaci sve ima svoje i od tebe zavisi sta hoces...Za Lifan sam cuo da je dosta losiji od Keway-a i takodje za Kanuni....E sad...Po Hr.forumima od tih Kineza svi fale prvo Keway pa onda ostale....
Ja da sam imao kesha na raspolaganju sigurno bih uzeo novu Yamahu ili Gileru.....ali ne bolujem od toga tako da.....to ti je isto kao kad poredis Mercedesa i Hyundai.....I jedan i drugi te dovezu samo je stvar dubine dzepa...
 
Član
uzmi kanuni storm 150 kubika ide ko budala,testirao vise modela skutera i i par cetverotockasa :) ,motori se nekvare,jos uvjek nije nitko dosao sa zaribanimmotorom, normalno redoviti servisi, prvi servis ti je na 500 kilometara, nije da hvalim ali sklad cjene i kvaliteta je zadovoljavajuci, a ima i djelova za njih , naravno u omegi kao glavnom zastupniku u BiH
 
Član
I mislio sam taj kanuni da uzmem ili novi model sto su dobili lifan-26, sto ce se prodavati sledece sezone. I meni je jasno da je u svemu pa tako i sto se skutera tice " koliko para toliko muzike". Kad pogledas da jedna gillera ili peugeot kostaju duplo vise ipak mislim da nisu duplo bolji. Najbitnije da se redovno servisira i da uvijek imas na raspolaganju rezervne dijelove. Mislim da Omega sebi nece dopustiti taj luksuz da se zahebaje se nekom fush robom.
 
Super Moderator
sjemenjak je napisao(la):
I mislio sam taj kanuni da uzmem ili novi model sto su dobili lifan-26, sto ce se prodavati sledece sezone. I meni je jasno da je u svemu pa tako i sto se skutera tice " koliko para toliko muzike". Kad pogledas da jedna gillera ili peugeot kostaju duplo vise ipak mislim da nisu duplo bolji. Najbitnije da se redovno servisira i da uvijek imas na raspolaganju rezervne dijelove. Mislim da Omega sebi nece dopustiti taj luksuz da se zahebaje se nekom fush robom.

nisu duplo bolji al su troduplo bolji.... sve je na tebi al ja bi prije uzeo polovnog peugeota il yamahu a po mogucnosti BETU jer je taj motor lud a moze se polovan za te pare naci...
bolje polovan al nek je kvalitetan i gledaj stanje i ostalo
 
Član
Ja bih te rekao da sebi uzmes Keeway F-act ili Matrix ili ovaj Kanuni od 150ccm. Evo kod mene je F-act 50 i nisto mi nije otislo a presao s njim oko 6800km, osim akumulatora i to jer ga nisam izvadio preko zime i savjetovao bih ti da ako uzimas sebi Keeway onda nadi sebi jos neki da je od 2007 god, jer su sad mnogo losije uradeni, jest da su im sad ubaceni tezi valjci tako da ovi od 50ccm idu 70km/h, za razliku od ovih 2006 i ranije koji idu 60km/h + oko 5. A ovo za ove neke marke, ne kazem ja da oni nisu kvalitetniji ali mogu se pohvaliti da sam oderao aeroxa sa ovim svojim a i na mom i na aeroxu nista mijenjano sto se tice motora:D
 
Član
I ja imam Keewaya Matrixa 150ccm ...Ono, skuter je dobar...imao sam dva manja kvara,nesto sitno pinjon za kilometar sat i automat za zmigavce....ali nista....pod garancijom je...i treba redovno servisirati...Ovaj moj ide...Sipaj ,"goni" i sve tako.... ;)
 
Član
Moj savjet neuzimaj ni keeway ni nista od toga ...imao sam Matrix150cc motor je smece znaci moj savjet ne uzimaj ako oces motor uzmi speedfight2 ili yetforce cijena je od 2000 pa nadalje ali makar znas zasta dajes pare a ovo ti je 'kinesko smece' pa ti kako oces ja se zajebo dao skoro 3000 H za matrix a motor smece boze sacuvaj......
 
Član
0g1 je napisao(la):
Moj savjet neuzimaj ni keeway ni nista od toga ...imao sam Matrix150cc motor je smece znaci moj savjet ne uzimaj ako oces motor uzmi speedfight2 ili yetforce cijena je od 2000 pa nadalje ali makar znas zasta dajes pare a ovo ti je 'kinesko smece' pa ti kako oces ja se zajebo dao skoro 3000 H za matrix a motor smece boze sacuvaj......

peugeot peugeot samo to trazi.. kazu yamaha japanac folovi golovi ma ja vjerujem samo svom francuzu..ev 3 godine vozam viva city-a i prepreprezadovoljan sam..skupo sam ga platio sad nemogu uzeti toliko ali mi se i isplatilo.. sto kaze 0g1 imas i speedfighta i jetforsa bar ces znati sta vozas..il ako oces da ti ja prodam svoju vivu u koju nemoras sto se tise masine 2 godine nista uloziti:icon_biggrin: ali oklopi su druga stvar malo im treba paznje posvetiti..nista ozbiljno samo treba nosace napraviti popucali a lak je super:cool::cool:
 
Član
Eto vidis ko je god imao neki od modela peugeot znace o cemu je rijec a ja sam imao jetforce i ovaj matrix , nemogu se porediti snaga tu i tamo matrix isao 1 dan kad sam ga uzo 98 ali zato stao kad mi se disk klima :A Majko mogo zaginut eto motora ajde ja to dotegnem ma nema poslije svago malo vremena ono se otegne pocnu se javljati neki zvukovi i ja ga prodam.

Pa bolje ti je elmiru dat pare za vivu polovnu nego za taj bilo koji modle nov,da je to meni neko reko nebi se zajebo nego ovako beze dado pare nemoj iti!
 
Član
upravo tako.. imao sam 2 kineska smeca i nebi vise ih ni neprijatelju pozelio..majkemi..smece od skutera.. kupis za te pare polovnog japanca il francuza nego novog kineza..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top