skuter lifan lf50qt-26

skuter lifan lf50qt-26

nedavno sam dobio skuter , lifan 50cc 4t i presao je 1500 km , nisam bas strucnjak oko motora ali ovaj mi je nekako spor pravo ! mehanicara ni servisa nije vidio tako da je sve fabricki kao i blokade koje ima ! a problem je po meni sto je motor dugo stajao i kad dam gas prvih sekund dva motor primi gas al nema neku vucu i onda tek ko krene ali nije to to ! gradska mu je plafon 60 i to mo treba pravo puno a nekad stane na 55 km/h !
moze li mi neko reci gdje bi mogao ocistiti karburator (ili mozda ima neka druga opcija) i gdje se nalaze blokade (pozeljna koja slika) da ih poskidam !
unaprijed hvala !!!
 
Član
plavooki_31 je napisao(la):
nedavno sam dobio skuter , lifan 50cc 4t i presao je 1500 km , nisam bas strucnjak oko motora ali ovaj mi je nekako spor pravo ! mehanicara ni servisa nije vidio tako da je sve fabricki kao i blokade koje ima ! a problem je po meni sto je motor dugo stajao i kad dam gas prvih sekund dva motor primi gas al nema neku vucu i onda tek ko krene ali nije to to ! gradska mu je plafon 60 i to mo treba pravo puno a nekad stane na 55 km/h !
moze li mi neko reci gdje bi mogao ocistiti karburator (ili mozda ima neka druga opcija) i gdje se nalaze blokade (pozeljna koja slika) da ih poskidam !
unaprijed hvala !!!

Moj savjet iz prve ruke, promijeni ulje naspi puno sinteticko, promijeni filtere zraka i goriva,zatim otidji na OMV i natoci bezolovni 100 (ne 95-icu).
Njegova maksimalna brzina je 65-70 km/h , motor jednostavno nema snage da razvije vise ;)
Ako ti se isplati kupi sportske rolnice (one su 30ak km) i trebalo bi da malo bolje vuce :)

Pozzz
 
filter zraka i benzina sam vec zamijenio i nema promijena ! a banz. 100-ja , to je dobra solucija , i pokusacu pa javim . u sustini , brzina preko 65-70 mi i netreba ali me nervita njegovo ubrzanje do toga ! meni sve sumnje idu na karburator , jer kad pri bilo kojoj brzini , oduzmem pa dodam gas on se jednostavno "ugusi" jednu-dvije sekunde pa onda primi gas !
u svakom slucaju cu mu nasuti bezolovnog 100 ! hvala !
 
listao sam malo forume , i nasao sam jednog covijeka koji se dobro razumije u skutere , pa evo , mozda nekom pomogne , jer covijek sve slikama i objasnjenjima pokazuje !
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,17190.0.html
vjerovatno cu se baciti u akciju da sve provijerim kao sto je on na slikama pokazao !
 
Član
ima na ulazu u filter zraka mrezica skini je i osjetno ce ici bolje, jer se ona puno zaprlja i onemoguci dobar dotok vazduha...
 
Sto se tice gy6 masina,pomaze malo onaj kit sa ebaya koji se uzme za sicu i variomat
rolnice ne postoje sportske,rolnice se razvrstavaju po dimenzijama i po gramazi

o ovome pricam,prijatelj to ima na lifanu,otvoren spuh,gljiva,variomat,dere se,ne trosi a ide skoro kao rastelana serijala piaggio
http://www.ebay.com/itm/GY6-80cc-big-Bore-Kit-JONWAY-JMSTAR-ZNEN-BAOTIAN-SUKIDA-ROKETA-BENZHOU-139QMB-/280898076298?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4166d47e8a&vxp=mtr

naravno ulje polusintetika-sintetika,mijenjat filter ulja redovno,ni posto derat ga na hladno i dobro ce mu bit
ako ti i ovo bude slabo onda portanje glave,druge opruge ventila,obrada ventila,spustanje glave,bregasta druga itd.itd
 
skidao sam filter zraka , isto ide , ocistio filter benzina , nista .
ali mi je nakon svih tih provijera i ciscenja stvorio se problem :icon_cry:
al sad sam bas nesto uprskao !
sad mi do nekih 15-20 km/h povuce dobro i onda se ugusi , nece kile !!!!
bukvalno ga sad ganjam na gasu da bi ubrzao do 30-35 km/h . nemam pojma sta mu je . zamijenio sam svijecicu , isto sve . skinem filter zraka skroz , ko malo bolje ide , skinem na karburatoru crijevo (glavno) za dovod zraka sa filtera malo bolje ali kao da mu fali zraka ! po kazaljki od goriva vidim da ga trosi podobro ali nece kile . pojacavao sam malo na sarafu dotok zraka , ma nista !
nemam pojma sta bi moglo biti ! po nekoj logici kao da mu fali zraka u smijesi ali neznam gdje mu je to po meni zacepljenje !
zna li neko sta bi moglo biti ???? H E L P P P P !!!!
:icon_cry:
 
Član
u tebe je 4t masina koja je do Boga lijena i ne ide u odnosu na 2t skutere ali u racun toga dobijes jako malu potrosnju i da 4t skuteri imaju manju krajnju brzinu :)
 
ma znam ja to drug , ali frka je kad sam ga uzeo imao je jedno ubrzanje sa kojim sam inekako bio zadovoljan , ali sad , pa upola manje ! sad mi je frka da bar hoce ici kao sto je isao ......
 
novo ,saznanje !
malo sam provijeravao po skuteru i skontao da mi je ususno crijevo (sa karburatora na glavu) puno benzina ! ili mu fali zraka za dobru smijesu ili ima viska benzina !
ima li ko strucan ?
ocito ovaj moj problem mnogima nije zanimljiv :icon_cry:
 
Član
plavooki_31 je napisao(la):
novo ,saznanje !
malo sam provijeravao po skuteru i skontao da mi je ususno crijevo (sa karburatora na glavu) puno benzina ! ili mu fali zraka za dobru smijesu ili ima viska benzina !
ima li ko strucan ?
ocito ovaj moj problem mnogima nije zanimljiv :icon_cry:

Registruj se ovdje i saznat ces ;)

http://www.mojskuter.com/
 
Član
Probaj ovako..
Zagrej skuter jedno 5-10min se provozaj stani i kreni ga na centralnu nogaru.
1-Odvrni ler gas do te mere da se zadnji tocak onako polako pocne da cima al da se ne okrece znaci samo da trza.
2-Zatvori strav za smeshu do kraja i polako pocnipo 1/4 da otvaras ali otvori pa sacekaj 15-20sekunde da se smesha stabilizuje pa opet okreni i tako redom.
Ima jedan momenat kad ce zadnji kotac poceti da se okrece onda se tu zaustavi nemoj da okreces strav za smeshu cim tocak pocne dase okrece..
3-Kad to uradis motor ce raditi na visoke obrtaje onda samo zatvori strav za ler gas za pola kruga i to je to sedi i vozi..
ZAVORAVIO-pred da pocnes sve ovo da radis cim okrenes motor na nogaru zatvori inaj strav za lergas na 0 i otvori ga za cela 2 kruga pa onda mozes poceti proceduru 1-2-3..
Ako ti ovo ne uspe onda ti karburator nije u redu ima neko zapusenje..
Ovako se ustela 4T skuter
 
Top