Skuter kinez (Prenos lanac)

Skuter kinez (Prenos lanac)

Član
imao sam takav skuter sa lancem, nije ni za bilo kakvog tuninga, samo sipaj vozi i skupljaj pare za cega boljeg, po ravnom ne moze ic vise od 60-65 kad bi mu ne znam sta uradio, a uz malo veca brda sam morao gurat, istina je da su karike bile polose, al ne vjerujem ni da bi sa dobrim karikama puno bolje isao, poslije sam kupio apriliu sonic i preporodio se, sad imam dobar star i krajnju, sto sa tim skuterom nisam imao ;)
 
Nisam vozao motor 4mj.,danas sam ga sklopio i otisao par krugova sve je ok za sada ajd nmvz,samo gusi se na punom gasu pa sam stavio malo trake na airbox otvor tj. prekrio pola otvora, sta da uradim kako da nastelujem karb da mi se to ne desaje , usis saraf zavrnut do kraja a onaj drugi ,ne znam tacno za sta je on je odvrnut mozda 2-3 kruga :O
 
jedan saraf imas na sred karba i tu stelas ler gas a na samom usisu tj. tamo gdje se spaja karb s motorom tu ti ima saraf za stelanje odziva gasa i samu potrosnju naselaj ga tako da ces taj saraf zavrnut i broj koliko si krugova zavrnuo ako si zavrnuo manje od krug i pol onda ces ga za toliko odvrnut upali scooter i tada stelaj svaki put kad malo zavrnes ili odvrnes dodaj mu gasa i cekaj 10-15 sec ako nebude ok onda jos malo pa opet gas sve dok ga ne ustelujes
 
Top