Skuter kinez (Prenos lanac)

Skuter kinez (Prenos lanac)

Pozdrav imam skuter "Yamasaki" prenos je lanac culi ste mozda do sada za tako nesto,jako je los u startu max brzina 55kmh,slabo vuce uz brdo , masina se kupa u ulju znaci interesuje me sada dali se moze dotjerat malo taj skuter isplatil se raditi nesto na njemu i dali ima smisla kupovati neke stvarcice kao sportski auspuh itd.
-I ako moze da znam sta bi morao uraditi da bude malo bolji u startu dali oprugice na kvacilu i koje oprugice ilii nesto tako
-I jedno pitanje: 95%Gasa sve normalno kada dam 100% pocne se gusiti, cackao sam nesto oko karb.a sad ne znam dali sam nesto zeznuo :p
-I da nemojte mi govoriti da kupim neki bolji skuter itd, skuter ovaj hocu da sredim ako je to ikako moguce ne da mi se kupovati drugi a ovaj meni nije los samo da se malo bolje odaziva na gas,da je truknu bolji u startu, nije bas bitna krajnja...
 
Član
Iskreno, nisam nikad vidio kineza da ima lanac kao finalni prenos, aji ok, mada je to po meni besmisleno, jer pored cvt prenosa ima i lanac, samo dodatni gubitak snage, koje gy6 masina ionako nema dovoljno. Moze se tunirati, ali ne ocekuj neke ekstremne rezultate, mozes ugraditi 70-80cc kit (nije skup), ali za sobom povlaci izmjenu dizne, rolnica, i eventualno oprugica kvacila, bar ako zelis da lijepo ide. Za to gusenje odvezi nekom majstoru da ti nastela karb lijepo, jer su na vecini njih karbovi tvornicki rastelovani.
 
Član
Nista ne mozes uraditi jer u njega je takav prenos, masina ima snage, preko 3 konja ali je problem prenos koji je lose odradjen i nema snage zbog njega... Ne isplati se ulagati ili raditi ista na prenosu jer ce te to izaci skupo, jer za 1000-1200km mozes da uzmes neki bolji polovan skuter recimo piaggio, vespa, gillera, koji ima puuuno bolju masinu, prenos itd
 
Hvala, Upalim skuter dam 95%gasa sve normalno dam 100% gasa pocne se gusit i na airbox ima ono otvor za usis kada prekrijem prstom oko 70%otvora znaci ostane 30% na full gasu ne gusi se ne kontam sta je tu problem
-I da dali ima sansi da samo zamjenim masinu (prenos remen kaiš)
 
e pa znaj da razmisljam o tome da kupim sta drugo al vidjet cu jos...
Mene nervira samo sto nece da ide uz brdo on kad nece da me uzvuce uz brdo ja bi siso sa njega i glavom gaa razlupoo -.- za bolji start da li idu tvrdje ili mekse oprugice ???
 
Član
Ima i kod mene buraz kinez sa lancem, i istina je da su slabi. Isti sam problem imao sa gasom. I to sam riješio kada sam sve dobro očistio. Rezervoar mi je vjerovatno bio najgori jer je istruo. Dakle očisti rezervoar, promjeni filter benzinski ako ga imaš, ako nemaš ugradi ga, očisti karburator i diznu. Mješavina isto mora biti dobra ako misliš da ide dobro, jer čim nije dobra neće da ide. Meni uz brdo ide dobro ako je imao imao zaleta, a ako staneš na brdu, nema šanse da krene.
 
Član
Hvala, Upalim skuter dam 95%gasa sve normalno dam 100% gasa pocne se gusit i na airbox ima ono otvor za usis kada prekrijem prstom oko 70%otvora znaci ostane 30% na full gasu ne gusi se ne kontam sta je tu problem
-I da dali ima sansi da samo zamjenim masinu (prenos remen kaiš)
Nije dobro nastelan karburator, odnos zraka i goriva nisu nastelani dobro zato se gusi na punom gasu... Kad se nastela onda ce ici na punom gasu ali neocekuj cudo, imao sam taj skuter i plafon 65, po ravnom ide dobro ubrzava onako solidno, kad vidi brda pocne da place :)

DA ovo sto mara kaze odradi, rezervuar, filter goriva, filter zraka, ali ce se tu i trebati stelati karburator...
 
Član
Realno gledano taj skuter je napravljen za penzionersku voznju, do trgovine i to je to, moguce ga je tunirati, ali se ne isplati, bar po meni.
 
ja bi ga volio tunirati nez da li bi bilo pametno al skuter je mal,lagan(40)kg I zna li neko kako da nastelujem karb da mi se ne gusi na punom gasu?
 
Top