Skuter 125 ccm vergla al ne pali

Skuter 125 ccm vergla al ne pali

Kao i što sam naslov kaže,imam skuter Sprint 125 ccm,neće da upali nikako,znači samo vergla,skido sam svjećicu i kad zaverglam ne osjetim pod prstom kompresiju nikako a kad sam tek dobio skuter nisam mogao rukom okrenuti propeler jer je bila jaka mu kompresija i radio je extra,ali poslije tog se nešto zeznulo..da li neko zna šta je u pitanju,ja nisam neki majstor,znam rasklopit mašinu i zamijenit dijelove,ali ne znam šta bi moglo biti što se tiče kvara,ja barem mislim da je otišo klip i karike pa ne stvara dovoljno kompresije da bi pumpa mogla povuć..ali eto opet da pitam da li neko 100% zna šta je,i ako zna da li ima da proda mi to što mi treba :D ljeto ide pa da se malo provozikam :D što prije odgovorite to bolje,prije ću napravit :D
 
Član
Meni se rastega lanac na skuteru (beverly 250), isto sam tako gledao sto mi moglo biti ovako pa onako, i vidio sam da nema od tog nista dok ne raskopam masinu. Bas sam u nabavi djelova, cekam da mi stignu. Ja bi ti savjetovao da ne narucujes nista dok ne rastavis masinu, onda pogledaj u kakvom su stanju prstenovi, klip opcenito i najbitinije cilindar, da nije od vrucine postao elipsast i da nema friževa po sebi. Da li ti masina prebrzo vrti dok palis?
 
Meni se rastega lanac na skuteru (beverly 250), isto sam tako gledao sto mi moglo biti ovako pa onako, i vidio sam da nema od tog nista dok ne raskopam masinu. Bas sam u nabavi djelova, cekam da mi stignu. Ja bi ti savjetovao da ne narucujes nista dok ne rastavis masinu, onda pogledaj u kakvom su stanju prstenovi, klip opcenito i najbitinije cilindar, da nije od vrucine postao elipsast i da nema friževa po sebi. Da li ti masina prebrzo vrti dok palis?
ahaa drug,ajd pogledat cu..a sto se tice paljenja,vrti mi brze nego prije kad sam ga palio dok je bio uredu
 
Klip i karike sigurno , a uz to moze biti jos i da je cilindar , skini cilindar i vidi ako imas sare i ureze po cilindru onda je i on za mjenjanje...
 
Član
Prije svega provjeriti fazu i preštelovati ventile (na osnovu kubikaže pretpostavljam da je 4T). Isti slučaj sam imao na kineskoj 125ccm mašini. Izduvni ventil je bio blago otvoren pri kraju kompresionog takta, lanac se rastegao... To ti je pola sata posla...
 
Klip i karike sigurno , a uz to moze biti jos i da je cilindar , skini cilindar i vidi ako imas sare i ureze po cilindru onda je i on za mjenjanje...
cilindar sam ubacio gotov pa nov,nigdje nije ostecen nit sta,znaci nije do njeg,a u planu sam da skinem i ventile pa ocistit jer sam vidio da ima dosta cadji na njima pa cu i njih ocistit kad budem skidao sve..u svakom slucaju hvala drug
 
Prije svega provjeriti fazu i preštelovati ventile (na osnovu kubikaže pretpostavljam da je 4T). Isti slučaj sam imao na kineskoj 125ccm mašini. Izduvni ventil je bio blago otvoren pri kraju kompresionog takta, lanac se rastegao... To ti je pola sata posla...
jest 4t je motor..a skinut cu ventile i ocistit ih,usput mi je i to uradit kad budem skido klip..a mozes li mi reci ima li veze kako se stavi klip??ima li kakva oznaka kako da ga okrenem ili nije bitno kako se postavi?
 
Top