Skromna kupovina auta ..sto uzeti

Skromna kupovina auta ..sto uzeti

Član
Evo ljudi jos koji mjesec do ljeta u osmom napokon polaganje sto sam vozo passata vozo sam doslo vrijeme ,kaze stari, da kupis sebi nesto rekli su me pogurat s jedno dvije tronulice pa sad gledam nesto za pocetak da kupim imo sam nekih jadnika na umu pa evo stavit cu slike ....da vidim sta mi sugerirate...:icon_rolleyes:


meni je zasad ovo najbolji izbor ....mislio sam mozda gsi ...
1984_opel_kadett.jpg



ovo bi bio drug izbor ...
1983-opel-corsa-history-1_460x0w.jpg


i jos sam konto ovo
race_peugeot205gti3.jpg
 
Ej i meni starac konta uzet kadeta tog prvog kaze da mi vise ne trazis auto al sam zasro hehe svadam se sa njim i skola je skroz otisla (Zavrsna godina) a kadet nije los jbg kad bi mi uzeo ja bih se zadovoljio eh sad kako tko ;)
 
Član
odma da kazem situacija je pomalo u moju korist ...je rimam jos godinu skole znaci mocu u skolu s autom samim time cu ustedit na mjesecnim kartama gotovo 160 KM za sebe i sestru ... a to daju starci sad tako da ce mi on sipat gorivo ako na to mislis a sve ostalo sto ce se moc postepeno mjenjat cu ja sam financirat i pravit ....
 
Početnik
ako ces sam odrzavat, nemoj onda pezoa...najbolje ti je kakvog golfa, i kadett moze proci sto se tice odrzavanja, nije skupo...
 
Član
Imas puno boljih auta od ta dva za nekih 2-3000km.. Ti modeli GSI kadett su vecinom svi satrani,truli,ubijena pura u njima ili su bili 5-6 puta u kanalu na krovu :icon_rolleyes: i ubijeno brasno u motoru tako da je njih tesko naci dobre za te pare,ako se radi o kadett 1.3 ili 1.4 a mozda i 1.6
njih bi i mogao naci da na nesto lici ali GSI tesko... a sto se tice tog peugepot GTI... skup za odrzavanje i tesko naci dijelove...
 
Član
Vidim da želiš neku staru zvijerku;)
Budžet je 2000 km?

Te stare zvijerke su naj češće teško gažene,loše održavane i većinom udarane.
Što se tiče tvojih prijedloga,kadet ima jako lošu zaštitu od korozije,često su dosta truli.No sve u svemu,dobra i brza zujalica.Što se tiče peugeota,205 gti je ekstra auto,pogotovo u verziji 1.9.Proglašen je za najboljeg gti-a i dan danas,poslje 25 godina je jedan od najbržih malih automobila:icon_biggrin:
Nema nekih velikih mana osim možda malo skupljih dijelova.

Predložio bih ti golfa 2 gti iako sumnjam da možeš naći dobrog za tu lovu.Mala potrošnja,jeftini dijelovi,brzina,praktičnost,može se dobro srediti,jeftino održavanje.Sve je na njegovoj strani.

Za tu lovu možeš naći dobru fiestu XR,ima jedna crna u Mostaru,prodaje se dugo.Super autić:icon_smile:
 
Član
Ako bi golfa 2 GTI 1.8 16V 100 kW uzimao ima jedan za 2200 km ne registrovan u veoma veoma odlicnom stanju i ocuvanom stanju. Ja ga znam jer ga ja odrzavam a kolega ga prodaje jer radi u sloveniji vec 2 godine a auto mu ovdje stoji i ne moze vise voziti sa njim u sloveniji pa je tamo morao uzeti auto... Auto je ocuvano,motor je u extra stanju kao i limarija, nije nigdje trulo i rijetko je vozen zimii jer ima sve spoilere,pragove,obrve i prednji i zadnji branik GTI 16V (nisu ovi kao kod nas duboki sto imaju uzeti nego su sportski branici i pragovi koje je fabrita ABT tunirala) jedino na autu sta treba uraditi jeste da ga lakira posto je boja njegova i stara je... Eto ako te zanima auto je u Bihacu
 
Član
onu fiestu vidjam svaki dan kad u skolu idem .....a to za golfa ..pa i mislio sam da ce bit nekih ponuda sam onda sam trebo temu malo kasnije napravit heheh jer kupovo bi auto znaci iza sestog mjeseca ali sace to brzo ako se ne proda golf mogo bi on bit na meti ...i ako ko jos ima neki savjet neka uzme u obzir da bi ja auto vjerojatno cuvo nekih dvije do tri godine pa onda nes malo bolje znaci zasad privremena "kolica"...... a hvala svima sazno sam neke kljucne stvari .... :cool::cool::cool:
 
Član
205 GTI nikako, s tim ces se brzo ubit. To je jedan od najzahtjevnijih auta za voznju sa prednjim pogonom. Kako mi rece jedan vlasnik za jedan takav model, imao sam kockicu 325i, al sa ovim vise "driftam" okolo. Evo ti jedan video klip da vidis i zasto, ovo je bez rucne, samo blago pustanje gasa u krivini...

http://www.youtube.com/watch?v=ehLanSdB5b4

Jako je zabavno ko zna vozit, al ko ne zna, a posebno pocetnik zeljan gasanja, nebi dugo prezivio u tome, posebno po mokrom.

Mislim da je tebi najbolje da zaboravis te jurilice na bar 2 godine, dok ne skupis nesto iskustva. Uzmi neki prosjecno brz auto, nesto sa 11 sekundi do stotke il sporije. Po mogucnosti Golfa 2, sad se moze naci za te pare solidan i lagano... Neces pretjerano uzivati, al je jeftin za odrzavanje - sto tebi mnogo znaci, a i dobrocudan je maksimalno, Golfovi su tako sigurni da se sa njima prakticno ne mozes razbit. I kad bas pretjeras sa brzinom u krivini u 90% slucajeva ce lagano otklizat njuskom. A nakon 2-3 godine kad se nesto naucis, tad mozes uzeti neku jurilicu od ispod 10 do stotke i malo "opasnijeg" lezanja...
 
Član
ako ces ga ti odrzavat i dijelove mijenjat najjeftiniji ti je golf 2 1.3,1.6,1.8 benz,1.6d,polo,kadett 1.6 bi ti bio solidan,sto se tice potrosnje kao sto su ti neki i rekli
 
Član
znate kako je oces auto za ustedu a kad vidim one silne gsi i gti u istim autima ...polludim...heheheh :icon_twisted::D
 
Član
ja imam xr3i-a sa 77kW (sad bog zna koliko ima poslije dorada) i prezadovoljan sam sa njim jedino sto sam ubacivao je elektricni anjspric i sad se malo zaj*avam sa mjenjacima (stavljam sa kracim brzinama). Ako mislis zbog potrosnje goriva... Benzinac 1.1 , 1.2 , 1.4 , 1.6 po gradu svi ce trositi od 8L do 10L. Pusti one price moj ne prelazi 6L to su gluposti sve i jedan ce trositi od 8L do 10L, a to ces vidjeti ako uzmes tako mali i slabi motor. Tako ako mislis uzimati slabiji motor bolje ti je uzeti neki oko 100 ili 120 ks jer ce ti trositi mozda 1-2L vise od onog sa 60 ks, a imaces "zvir" pod haubom.... Moj trosi 10L kad ubijam brasno u njemu a ne moze me preci passat TDI (DI crveno) sa 130 ks. :icon_smile: Ja sam se uvjerio u to sa potrosnjom, nek prica ko sta hoce da manji motori benzinski trose 5-6L po gradu. Taj ne postoji jer moj kum ima skalu i trosi mu po gradu kao i moj a nece meda njegova skala :lol:
 
Član
Moj ti je savjet uzmi nesto slabije, pouzdano i uci na njemu. Pusti ove jurilice, ako si pocetnik, nazalost brzo ti mogu doci glave. Pozeljet ces kad tad da stisnes, iskustvo slabo/nikakvo, a ako je nesto jace, za sekundu se moze desiti najgore...

I ako nisi polozio, polazi na necemu slabijem, tipa dvice i sl., bolje ces nauciti, naucis na autu bez serva, i ako nekad sjednes u nesto malo bolje, tebi ko u avionu. Barem je meni tako bilo. ;)
 
Top