Skripnjava na tabli, vratima ......

Skripnjava na tabli, vratima ......

Član
Cao, mislim da je standarna situacija....vw bora oko kasetofona mi skripi kad malo po neravninam idem, i na jos par mjesta, uzasno me nervira... ima li neko riješenje....neki diy za tu glupost....fakat to planiram sanirati, pa ako je neko vec to radio skidao stavljao nesto izmedju sastava nek mi "rekne" :D
 
Član
ne mogu da vjerujem da si primjetio ovu temu....e al' hajd da sam jedini sa ovim problemom pa bi razumio da niko nista ne pise, heheh hvala na odg...skupljam prijedloge pa cu da probam sve.... ;)
 
Član
To ti je drug rijesiti za 5 min, trox sarafi popustaju jer fabricki nisu dobro dotegnuti. Mnoga VW vozila imaju taj problem, nema potrebe stavljati gumu spuzvu ili bilo sta drugo samo dotegni sarafe maske i to naj vise na strani suvozaca, ukoliko ti se opet odvrnu kap farbe kani na saraf i onda ga zavrni 100% nece vise nikad se sam odvrnuti.

Sretno u dotezanju ;)

85061459.jpg


Imaj na umu da ima dva sarafa jedan je vidljiv cim skines plastiku sa strane a drugi je ukrivo na gore zavrnut kao sto ti je na slici pokazana ova crvena okrugla donja tackica.
 
Član
Ovo je suvozačeva strana ako se ne varam.
Taman cu provjeriti sutra na pasatu, u zadnje vrijeme iritiraju zvukovi pravo ccc
 
Član
damirchek je napisao(la):
Cao, mislim da je standarna situacija....vw bora oko kasetofona mi skripi kad malo po neravninam idem, i na jos par mjesta, uzasno me nervira... ima li neko riješenje....neki diy za tu glupost....fakat to planiram sanirati, pa ako je neko vec to radio skidao stavljao nesto izmedju sastava nek mi "rekne" :D

a koliko km ti je preslo auto
 
Član
Ne škripi samo kod nas :D

http://www.passatworld.com/forums/61-b5-information-base/173803-how-eliminate-dash-creak.html
 
Član
dadao_style je napisao(la):
s koje je ovo strane slikano vrijedi li i ovo za golfa 4

Ovo i jest slika Golfa 4 al sve je to slicno, na svakom autu ces naci naj manje dva sarafa sa strane koji drze masku...

Franki je napisao(la):
Idosa ima li ista za tricu? Moze na pp ako ima da nekvarimo cvojeku temu.
:cool:

Sto se tice trice kod nje sam dozivljavao da ECU trese :D tako da nefaliti nista da pregladas dali je u svom lezistu cvrsto ankirana ;)
 
Član
Jose90 je napisao(la):
Ovo je suvozačeva strana ako se ne varam.
Taman cu provjeriti sutra na pasatu, u zadnje vrijeme iritiraju zvukovi pravo ccc

a sad se javljas, djesi ranije bio? ehehe vidis da nisam jedini.

0g1 je napisao(la):
damirchek je napisao(la):
Cao, mislim da je standarna situacija....vw bora oko kasetofona mi skripi kad malo po neravninam idem, i na jos par mjesta, uzasno me nervira... ima li neko riješenje....neki diy za tu glupost....fakat to planiram sanirati, pa ako je neko vec to radio skidao stavljao nesto izmedju sastava nek mi "rekne" :D

a koliko km ti je preslo auto

160.000
 
Top