skracenje opruga

skracenje opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
djogi86 je napisao(la):
Ne skracujes to bonseko drugar, to grijes brenerom oprugu dok ne nalegne kako treba.Ali opet nisu ti ni sportske puno skupe, negdje sam vidio cak i da ih prodaju, mislim da je na WWW.Pik.ba

malo nekontam..mislis BONSEK(pila testera)ma ja sam kontao samo prednje skratit za krug 2 nebitno,jer se mogu...ali zadnje se nemogu zbog suzenja...a NOVE opruge su 180 km, a cjeli set amort/opruga 320 km tako da necu izmisljat toplu vodu,polako skupim pare i ugradim nesto sto valja....a nema na PIK za corsu A ima za corsu B,samo nezz dali stimaju...ugl thx svima ;)
 
Član
e ovako da ne otvaram novu temu...

na postojece tvornicke amortizere krace tvornicke opruge,
da li bi bilo problema kao i sa kracenjem istih, ili obavezno se mora kratiti i amortizer
 
BHT Ovisnik
kakvo bolan kracene amortizera

vidim imas pola,neznam cemu se oko toga zaj*avat,kratiti opruge kad za 100km mozes naci kakve hoces,spustit ce ti auto od 4 do 6cm sto je savrseno,onako se mislit hoce li ti sta biti,imas sl. temu i ovdje

http://www.bhtuning.com/pomoc-oko-amortizera-t-36392.html#pid611509
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
kakvo bolan kracene amortizera

vidim imas pola,neznam cemu se oko toga zaj*avat,kratiti opruge kad za 100km mozes naci kakve hoces,spustit ce ti auto od 4 do 6cm sto je savrseno,onako se mislit hoce li ti sta biti,imas sl. temu i ovdje

http://www.bhtuning.com/pomoc-oko-amortizera-t-36392.html#pid611509

ajd hvala na info

ne mislim ja na kracenje opruga, vec original kratke opruge kako se ponasaju na tvornickim amortizerima, citao sam mnogo da se krate amortizeri koji cm
 
BHT Ovisnik
u mene su kratke opruge na tvornickim amortizerima,naprijed spusta ko 6 cm,nazad 4,mnogo bolje se ponasa nego na originalnim oprugama,ljepse lezi na cesti i ulazi u krivine,ni sa amortizerima nemam problema
 
Član
anno je napisao(la):
e ovako da ne otvaram novu temu...

na postojece tvornicke amortizere krace tvornicke opruge,
da li bi bilo problema kao i sa kracenjem istih, ili obavezno se mora kratiti i amortizer

Na tvornicke amortizere bez problema mozes staviti opruge koje spustaju do -30mm, sve preko toga, preporucljivo je skratiti i klip amortizera...

A ovo gore sto pisu da se za 100 KM mogu kupiti opruge i za cca 300 KM amortizeri i opruge, bolje skrati te svoje, bices sigurniji ... MOJE misljenje!
Kvalitetne i sigurne opruge ne mozes kupiti ispod 200eur, a kvalitetna kombinacija amortizera i opruga (ne gewinde) ne postoji ispod 500-600 eur!

CoL3-99 je napisao(la):
u mene su kratke opruge na tvornickim amortizerima,naprijed spusta ko 6 cm,nazad 4,mnogo bolje se ponasa nego na originalnim oprugama,ljepse lezi na cesti i ulazi u krivine,ni sa amortizerima nemam problema

Vidjeces koliko ce ti trajati ti amortizeri ... ;)
 
BHT Ovisnik
sta fali ovome
http://www.bhtuning.com/p-opruge-za-golf-2-3-ili-jetta-t-36528.html
 
Član
to je ono sto me najvise brine
da ne moram mijenjati amortizere svake god
znaci ako se mogu skratiti isto kao i original, iako bi bilo pozeljno staviti tvrdje
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
sta fali ovome
http://www.bhtuning.com/p-opruge-za-golf-2-3-ili-jetta-t-36528.html

Ja sam govorio o cijenama NOVIH opruga i amortizera ... :icon_rolleyes:

A ponavljam, za svako spustanje na fabrickim amortizerima koje je vece od 30 mm, preporucljivo je, dakle nije obavezno, skratiti i klip amortizera, da bi amortizer zadrzao svoju funkciju i da bi mu se produzio vijek trajanja!
Mozes ti fabricki amortizer spustiti i 12 cm bez problema, ali na svakoj rupi klip ce udarati u granicnike i taj amortizer ce vrlo brzo procuriti i postati neupotrebljiv, da ne kazem opasan na autu!

anno je napisao(la):
to je ono sto me najvise brine
da ne moram mijenjati amortizere svake god
znaci ako se mogu skratiti isto kao i original, iako bi bilo pozeljno staviti tvrdje

Najidealnija je kombinacija kraca opruga+tvrdji amortizer, ali ako si ogranicen kesom, mozes kupiti neke brand-name opruge koje spustaju -30 mm, sto je vecini vozaca dovoljno. Time ces dobiti malo nizi auto, ljepsi izgled, malo bolje performanse vozila, a neces puno opteretiti amortizere i neces im nesto znacajno skratiti vijek trajanja.
 
Član
shvatio sam sad sta mi treba,
evo pogledao sam ovaj link sa oprugama one su 60/40 znaci malo previse
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top