skraćenje opruga

skraćenje opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Momci jel neko kratio opruge na Puntu 1 a ostavio standardne amortizare??Interesuje me kolko moze da se skrati a da ne utiče znatno na voznju s obzirom da bi ostali standardni amortizeri.Ako je neko to radio bio bi mu zahvalan da mi odgovori.
 
Član
ja radija jednome momku i vidija da kasnije spada sa pijata amortizera sad neko ko ima punta nek ti kaže kako je
al ja nisan uspija
 
nivoST je napisao(la):
ja radija jednome momku i vidija da kasnije spada sa pijata amortizera sad neko ko ima punta nek ti kaže kako je
al ja nisan uspija

Pa za kolko si to skratio kad je spadalo???1 krug,2 kruga...Ja bi skratio malo,taman tolko da mi ne utiče na standardne amortizere al ne znam koliko da sečem,pola kruga,ceo krug??
 
Član
Moras napraviti granicnik na amortizeru da ne moze opruga da spadne i onda nema problema. Nije neki posao, 2 komada lima od barem 1mm, dimenzija 1 cm puta 5 cm i malo varenja.
 

LSD

Član
radio sam ja na fordu,al nije to to,jedino ako skratis klip amortizera,al i to nije resenje,dok to uradis vec si dao para da mozes uzet prve polovne!a za zadnje se napni malo i te,bolje to nego sjeci!
 
Početnik
od tog posla nista, imas nabaviti opruga Ž marke koje zakucavaju auto do poda za 100maraka, tako da ako ti je 100 previse da rizikujes zivot i sjebavanje amortizera i ovjesa uopste onda bujrum brusilicu u ruke:)
sve je dobronamjerno, nema zamjerki:)
 
zagrij opruge i to je jedna od solucija,,kod mene frend je grijao na fiat bravo,drzanje ima dobro a problema sa amortizerima nema.....
 
Član
renault_fan je napisao(la):
zagrij opruge i to je jedna od solucija,,kod mene frend je grijao na fiat bravo,drzanje ima dobro a problema sa amortizerima nema.....

i šta sad ima ŠPAGETE na autu koji mogu i puknit i spast
isti q-rac ko kod pilanja
ovo ti govorin iz iskustva jer dok san vozija punta bija mi je na sportskim oprugama koje san naknadno grija i PUKLA JE , al moja srića ništa nisan zalipija






kida san krug i nije moglo sist pa smo kupili neke crvene i auto je lipo palo
 
svasta sam probao,naravno,naj rijesenje ti je da kupis opruge,da bude po PS-u,ali ako si odlucio da rezes eo kako sam ja uradio prijatelju,skinuo zadnje fabricke,a umjesto njih stavio prednje opruge sa golfa II,koje sam odrezao krug i grijanjem jos savio, onaj uzi zavrsetak,da pase u leziste,a prednje smo imali duple,pa sam i njih rezao krug a na amortizer navario dva granicnika,na dva mjesta,napravili ih od cijevi 2cm duzine koje smo presjekli po pola,tako da su se malo savili oko opruge. Efekat,fiat spusten,visine od ruba blatobrana do ceste,sve iste,a prostor od gume do blatobrana 1,5 cm. Vozio tako 10ak dana pa vratili sve opet na staro,iskreno meni se nije svidjelo,kruci ovjes ...
 
nivoST je napisao(la):
renault_fan je napisao(la):
zagrij opruge i to je jedna od solucija,,kod mene frend je grijao na fiat bravo,drzanje ima dobro a problema sa amortizerima nema.....

i šta sad ima ŠPAGETE na autu koji mogu i puknit i spast
isti q-rac ko kod pilanja
ovo ti govorin iz iskustva jer dok san vozija punta bija mi je na sportskim oprugama koje san naknadno grija i PUKLA JE , al moja srića ništa nisan zalipija






kida san krug i nije moglo sist pa smo kupili neke crvene i auto je lipo palo

pazi stari ljudi se svakako snalaze,neko na ovaj neko na onaj nacin,sad za sigurnost svak odgovara za svoju sudbinu,,,u kolege je tako vec 3-ca godina i nikakvi problema nema,ni sa amortizerima a ni oprugama....
 

MTR

Član
ja sam nabavio krace opruge za 30 - 40 mm , al zato pozdrav za amortizere , ako ne mijenjas sve u kompletu amortizerima se skrati rok trajanja ( rade pod vecim opterecenjem i u kracem hodu ) , dalje ide jedno za drugim : tvrdji trap , odose kugle + krajnice , stavljas nove jace itd itd , .
Ja sam ih se brate namijenjao strahota
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top