SKODA SuperB

SKODA SuperB

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav prijatelji. Evo, nakon punooo vremena se javljam... Nisam bio u Bosni dugo vremena pa nisam posjecivao ni bhtunig.com
E ovako, interesuje me sta vi mislite o skodi superB, i vasa iskustva... Znaci, model je 2002 ili 2003 godiste... znaci, te godine... :)))
Pozdrav i hvala...
 
Član
ne znam konkretno sta da ti kazem. za izgled i komfor sve najbolje sad opet kazem to ti je jedino sto znam. kazu i da je gama motora perfektna.
 
mogu ti reci da su u rangu passata ako ne i vise sto se tice motora udobnosti i svega ostalog
ako mislis kupovati pokajati se sigurno neces
 
Član
MOj favorit kada su u pitanju udobnost i prostor... Naputovala sam se u njoj dosta... E sada zavisi kako je vozis... Bila je nova moj tata sasuo mjenjac prvi mjesec, i unistio turbinu drugu godinu :icon_biggrin::icon_biggrin: Al' niko ne vozi kao on, tako da nije do auta nego je do njega... Ne znam sto se mene tice, ja bi je uvijek kupila, Za putovanja i duze relacije je ok, za gradsku guzvu i parkiranje bas i nije...Izbor je tvoj :icon_confused:
 
Član
ako dosta putujes onda uzmi sebi to auto, ali ako vecinu vremena provodis vozajuci se po gradu onda ne uzimaj..preveliko,pretesko,itd....
 
Član
Hvala ljudi na interesovanju. Sto se tice velicine nema frke, navikao sam, od starog sam A8 vozao i nikad nisam imao frku, uvijek se nadje mjesto... :) Samo me zanima auto kao auto, jel bolje mozda uzeti passata, 2002 god koji je skuplji, ili je bolje za manje para uzeti superB skodu, koja, bar meni izgleda bolje i cvrsce od passata... Grijesim li?
 
ne samo to, vec joj je i medjuosovinski razmak veci za 10cm! u biti, superb je radjen na osnovi passata, ali je zamisljen kao luksuznije auto. ako ti znacka ne smeta onda se baci na skodu! u svakom slucaju ces dobiti njemacki kvalitet. a ne smijemo zaboravidi da je u periodu prije drugog svjetskog rata Skoda bila sinonim da luksuz i kvalitetu kakav je mercedes tada mogao jedino sanjati. Superb je ozivljavanje jednog od tih slavnih prijeratnih imena. eto toliko od mene.
 
Član
Ja bih isto izmedju passata i superba odabrala superba... Za manju cijenu dobivas puno vise opreme i luksuza... Passat mi je nekako izvikan... A sto se tice i linije, meni je superb ljepsi...
 
Član
Ma s obzirom da sam duže boravio i u passatu i u superb i u recimo audiju a6 mogu ti reci da je superb po komforu broj 1. po meni 1.9 tdi 130 KS je super izbor


ako možeš uzmi model koji ima tzv. krevet nazad, što znači da se naslon suvozačevog sjedišta može izvaditi i sa zadnjeg sjedišta pružiti noge naprijed... super fol(jedino ako ti noge ne smrde) haha
 
Član
Superb je sampion u svemu, jeftiniji od passata, veci, udobniji i dalekooo vise opreme dobijes od passata ili a6-ce.....sva cijena koju platis za superba je cijena njegove opreme, dok za passata riknes vise love, a 16% cijene je samo ime VW Passat....

DA imam lovu, uzeo bi si superba u svakom trenutku...
 
Član
Samir_TDI je napisao(la):
Passat je bolji sto se mene tice...mada i superb nije los al bolji je passat



Ma brate po čemu?

Po kvaliteti izrade nije, čak Superb u Elegance izvedbi ima kožu i drvo koje u passatu teško možeš naći. Po komforu nije, jer je duža i ima više prostora za noge(probao sam oba auta pa mogu reći). Po paleti motora isti su, po dijelovima isti su, po servisu isti su s tim da ej sat rada na škodi jeftiniji od sata rada na VW-u...

tako da ne znam po čemu je passat bolji, osim po imenu možda koje ti omogućava lakšu prodaju kasnije



eh da, ja mislim da se više passata krade nego škoda ;)
 
Početnik
Bojan je napisao(la):
Samir_TDI je napisao(la):
Passat je bolji sto se mene tice...mada i superb nije los al bolji je passat



Ma brate po čemu?


Po kvaliteti izrade nije, čak Superb u Elegance izvedbi ima kožu i drvo koje u passatu teško možeš naći. Po komforu nije, jer je duža i ima više prostora za noge(probao sam oba auta pa mogu reći). Po paleti motora isti su, po dijelovima isti su, po servisu isti su s tim da ej sat rada na škodi jeftiniji od sata rada na VW-u...

tako da ne znam po čemu je passat bolji, osim po imenu možda koje ti omogućava lakšu prodaju kasnije



eh da, ja mislim da se više passata krade nego škoda ;)
pa zato sto on ima passata :lol:
 
Član
Da i ja mislim da je to glavni razlog, lik ima Passata.

Meni je SuberB sasvim fin autic. Jel bolji od Passata tesko je reci, ali ima par boljih stvari, prije svega prostranost. Takodjer, mjenjac je malo ugodniji za koristenje od onoga u Passatu. Ustvari, vozio sam Passata 1.9 TDI sa 130 KS i SuperB 2.5 V6 sa 163 KS, tako da ne znam jel i u Passatu V6 isti mjenjac kao u ovom SuperB-u. Al ovaj SuperB je imao svakako bolji mjenjac od Passatovog, bar meni licno. Takodjer, SuperB je pravi uzitak voziti po brzim krivinama. Ak je mozes dobiti za manje pare od Passata, ja ne bi puno razmisljao...
 
Član
I samo zaključak

auto se ne zove SuperB kako naši čitaju Super B, nego SUPERB što bi značilo NADMOČAN na engleskom ;)

SUPRB :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top