Skoda Octavia GLXi

Skoda Octavia GLXi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Lijepo skodilac...aj priznaj za onu potrosnju od 37 litara da si negdje stajao duze vrijeme sa upaljenim autom i pratio na BC proracun jel da ? :D
 
Početnik
tibor987 je napisao(la):
Lijepo skodilac...aj priznaj za onu potrosnju od 37 litara da si negdje stajao duze vrijeme sa upaljenim autom i pratio na BC proracun jel da ? :D

ma i meni se svidja samo zato sto nije ona Srebrena boja,sto je nekako poseban..hvala ti ;)

a sto se tice potrosnje vjeruj da nije tako..vec do moje kuce je nekih malo manje od 2km zavojite brdske ceste,pa je ja tu gonio ono druga brzina 6000rpm i slucajno bacio pogled i to pisalo..inace na leru pokazuje oko 13l gradom oko 10 na otvorenom manje od 7 neide...:D
 
Član
Lija je napisao(la):
ma ja ba..a jebala majku ima predobru liniju za cuninga..vec je zamisljam,neke 17-ke,bad look,maska bez znaka,RS branik,nazad dva odvojena ispuha,i diskretni spojlercic od M3...jos samo da se probudim :D

evo dok ne zaspiš..da vidiš uživo od kolege ..nešto ovakvo? :D
copyof21032011036.jpg


Sorry na off..inače dobra Octavia...uzčuvana s jako dobro opremom (glx= bivši naziv za elegance)

Nek te posluži ješ par sto hiljada km :cool:
 
Početnik
pa jbt ovakom sam je i zamisljao,samo crne felge joj nestoje..i ova mora malo u pod..;)

hvala ti na lijepim rijecima,a sto se tice opreme bas sto kazes ima svega,samo nema DIG.klimu ali nema veze ;)
 
Član
Pa je u podu -3cm..možda radi kuta slikanja se ne vidi baš..a felge su origigi od RS-a (ko moje) samo pofarbane u crno.

Ma polako kolega..sve će leč s vremenom..samo treba "kreme" za ruke. :cool:

Meni ove tvoje 15"..origigi baš dobre.

Tak si ja možda nešto upiknem...za zimu.
 
Početnik
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

sranje u bojama..juce vozim auto kad poce trokirat,pregledam svjecice,kad imam sta vidjet na 1. cilindru svjecica sva crna ulje na njoj,ocistim vozio 5km i opet trokiranje:icon_mad: znaci odnekle dobija ulje i zaprlja je u tolikoj mjeri da celicna cetka ima posla,al bukvalno..gumice ventila sam zamjenio prije 2-3 mjeseca tako da one nisu..i u konsultaciji sa starim odlucio sam skinuti glavu i vidjeti sta je i evo pokoja slicica nisam puno slikao,prljave ruke,zao mi moba:D
GLAVA SKINUTA
dsc00358.jpg

STANJE ISPUSNOG VENTILA 1.CILINDRA
dsc00360.jpg

RAZLIKA U ODNOU NA OSTALE I.VENTILE
dsc00361.jpg
dsc00362.jpg
dsc00364.jpg


IZVADIO I.VENTIL I EVO STANJA
dsc00366.jpg

STANJE I.KANALA-PUN NESAGORELOG ULJA:icon_rolleyes:
dsc00368.jpg
dsc00367.jpg


-sutra nosim glavu na ispitivanje da vidimo sta i kako i gdje,sumnjam na vodjicu ventila,tak oda cu je promjenit kao i sam ventil..sto se tice cilindara kao novi su,skoro da nema tragova koristenja,ukratko stubline su ko nove,kompresija je 12,1-12,1-12,2-12,1 znaci odlicna..klip nema lufta..tako da sam trenutno u corsokaku..

Sta vi mislite odakle je moglo doci ulje na 1.klip i u ispusni kanal :icon_question:

Lp do sutra sa nekim vijestima i slikama
 
Član
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

A brate sta da ti kazem, pogledaj jos karike kakve su, evo rekao si da su kosuljice cilindra udure i nisu izgrebane, ali djavli ga znali...:icon_rolleyes: Kakvo je celo klipa ? Tko zna, jesi li vec mijenjajo karike kdo nekoga, da ih je pogresno mozda postavio u smislu da spojeve karika nije stavljao unakrsno nego da su poredani u istom nizu sto je totalno pogresno ??? :icon_rolleyes:
 
Član
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

voznja po gradu eto sta joj je,odnesi glavu na ispitivanje i uslajfaj sve ventile i ne stedi na gumicama ventila
 
Član
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

sta bi bilo kad bi bilo :D
da su karike stublina klip bilo sta vezano sa cilindrom ne bi imao ravnomjernu kompresiju - kao sto rece da jeste
mescini nema sagorjevanja u cilindru ;) ali opet cudna kompresija - jednaka a ne bi trebala biti :icon_rolleyes:
Ako je stanje takvo kako kazes prvo bi problem trazio u dizni kolicini goriva koju dobavlja smješi potom u struji bobine kablovi i na kraju svjecicama znaci sve ono sto utice na detonaciju smješe u motoru Svakako kad si skino glavu pregledaj je detaljno jbga
Moze se ovako na coravo pisati roman
 
Član
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

Covjek je rekao da je normala radilo auto 5km nakon sto je ocistio svijecicu, dakle sa paljenjem je sve udure, barem koliko sma ja skontao iz njegove price... ;)

EDIT: Kakve veze ima i da je dizna stalno 100% otvorena (pricamo teoretski ) pa da mu pliva cilindar od ulja ???
 
Član
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

nije problem sa paljenjem (niko ga nije spomenuo) nego detonovanjem smješe a sudeci po opisu svjecice ona je prebogata ;)
slozicemo se da se cilindar podmazuje i da zaostaje ulja koje ne sagorjeva zajedno sa smješom a trebalo bi :icon_question:
 
Početnik
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

dizna je OK jer sam zamjenio dizne 1. i 2. cilindra i opet je na prvom masilo sto znaci da je dizna OK..jednostavno ulje dospije gdje nebi trebalo,i zaprlja svjecicu i ona crkne..al dns sam povadio i klipove i kraiek su Ok bile,tak oda dzaba ode 140km za njih,al hajd..glava je obradjena i ispitana i majstor kaze da je OK,rekao sam mu da vidi vodjice i gumeice i kaze sve su OK..tako da sklopit cemo ga sa novim djelovima,pa cemo vidjet kako ce se ponasat..

sto neko rece gradksa voznja-jarane svake 2 sedmice auto prevali 100o km autoputa,i vozi se po gradu 100 km..radne dane stoji,tako da ti to pada u vodu
 
Početnik
RE: Skoda Octavia GLXi-update Skidanje glave,vazda problemi

u jbt ja i zaboravio za ovo,eto skodicia je napravljena sve je uredno radi ko sat..;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top