Skoda octavia A5 2010 cudan zvuk- Pomoc

Skoda octavia A5 2010 cudan zvuk- Pomoc

Član
Kao sto naslov kaze imam problem s skodom Octavia A5 2010 1.9 TDI 105KS
Posle 2000km predjenih javio se cudan zvuk kada se doda gas ili pali auto. Zvuk je slican alarmu ili daljinskom otkljucavanju(samo malo prigusen) PIK -PIk tako se otprilike cuje (automobil nema alarm) ako neko ima kakav savjet...
 
Član
0g1 je napisao(la):
a jel se to desavalo prije ili se iznenada pojavilo
btw auto je novo otidzi u najblizi servis

Auto je novo, zvao servis tj. gdje je kupljeno i oni kazu normalno. Medjutim meni to nimalo ne djeluje noramlno sto vise je iritatno i nije se odmah culo
 
Član
To bi trebao biti onaj kontroni servis, nakon 2000km "razradivanja" sto ide... kod mene je barem tako bilo, prvi kilometri dok se ne razradi, nije se mogla ni gasati,... ali napomenu to u servisu, da dodjes na taj rani kao servis...
 
Član
Limpi je napisao(la):
To bi trebao biti onaj kontroni servis, nakon 2000km "razradivanja" sto ide... kod mene je barem tako bilo, prvi kilometri dok se ne razradi, nije se mogla ni gasati,... ali napomenu to u servisu, da dodjes na taj rani kao servis...

Ja ali nista ne pise , kao upozorenje o servisu...
Jel to samo bude zvucno upozorenje
ili treba biti i neka poruka o servisu?

Da i meni je receno da je prvi servis tek na 15000km?

I kakva je sada procedura? jel se ide na servis posle 2000Km ili sta?
 
Član
otiđi na dijagnostiku u servis..ovak možemo nagađat skupa stobom od jutra do sutra..dpf nemaš..hm,hm?

možda da malo propušeš auto..pošto si prošao 2000km..piše ti i u manualu ako ga imaš..al ugl. bez dijagnostike ništa..pusti te njihove priče (to je normalno??) i budi uporan..ako treba i posjedni servisera u auto ..provozaj da i on čuje. :icon_smile:

al prvo naravno propuši auto.. ako ne ide bar dve glave onda sigurno nešto nije u redu :D













šalim se..otiđi prvo na dijagnostiku.
Nema servisa prije 15 000km ili godinu dana...osim ako nećeš to htjeti sam.
Ak je novi auto ..bam tamo di si ga kupio i nek ti objasne što je to PIK_PIK..
 
Član
Znam da je kod mene pistalo, ali ne sjecam se stvarno jel pokazivala lampica od servisa... mislim da jeste, samo znam da je slabije primao gas, nije isao u visoke obraje, nije ni mogao, brundao vise, jer su rekli da tako "stimaju" nova auta, pa ih nakon razradivanja vrate u normalu, provjere jel sve u redu i to.

A nakon toga, motor se stisao malo, i rekli u servisu, na 3000km, pozeljno procepit ga na autopotu i tako je i bilo.
 
Član
hakkler je napisao(la):
otiđi na dijagnostiku u servis..ovak možemo nagađat skupa stobom od jutra do sutra..dpf nemaš..hm,hm?

možda da malo propušeš auto..pošto si prošao 2000km..piše ti i u manualu ako ga imaš..al ugl. bez dijagnostike ništa..pusti te njihove priče (to je normalno??) i budi uporan..ako treba i posjedni servisera u auto ..provozaj da i on čuje. :icon_smile:

al prvo naravno propuši auto.. ako ne ide bar dve glave onda sigurno nešto nije u redu :D








šalim se..otiđi prvo na dijagnostiku.
Ja jel pametno tjerati auto koje je preslo 2000km? i djeluje mi da noramlno vuce...
I koliko ti je trajao vremenski taj servis prvi?
 
Član
Neki ga ganjaju odpočetka ,neki nikad...ja sam po manualu čekal da prođe prvih 2000 soma i onda pedalu do poda.

Ja sam otišel taman pred regu..znači godinu dana i u međuvremenu napravil oko 12000km.

Imamo drugačije motore..tvoj je PD..al u principu je isto.

Moraš diesela bar jedanput mjesečno proganjati inače će ti se sav zaštopati..egr..a i auspuh...a i bolje radi kad ga malo propušeš.Ne moraš 200km/h....dosta je treća ili najbolje 4 gang na oko 3,600okr. (cca 140km) da ga držiš 3,4 km u dužinu i to je to. Ništ se nemoj bojati...auto je novi..garanciju imaš (mi u HR i 4 godine)i samo po gasu..ak ti je nekaj sumnjivo pravac ovlašteni...al nemoj opet za svaku sitnicu:D t
 
Član
i prvi servis se radi na 7500km i mjenja se ulje i filter ulja i onda na 15000 i onda svaki naredni na 15000 predzeni km
prvenstveno radi razni metalni opiljaka koji se nalaze u motoru prilikom sastavljanja

bar se tako radi u ovlastenom servisu i ako hoces sebi da sacuvas motor

a to sto cujes to otidzi u ovlasten servis pod garancijom ti je auto i ne sikiras se
 
Član
Bilo auto na dijagnostici i neka plasticna spojka na crijevu popustila i stvarala zvuk....

Hvala svima za odgovore i ponudjenu pomoć;)
 
Top