Skoda Octavia 2.0 TDI - "Candyshop"

Skoda Octavia 2.0 TDI - "Candyshop"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Shonfol je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Drug za spustanje mozes relativno dobro izaci...ili si kupiti oprugice koje dodju negdj eoko 350, ili kratke amortizere i opruge tkz. cup kit koji je negdje oko 750€ ili gewinde pa si steluj visinu ali one za octaviana ne znam jesu izasle, a i ako jesu sigurno su 1200€+...

Cuo sam da je Damko spustio svoju oktaviju samo su mu tockovi sada ukoso... jel on radio to za 350 ili 750 EUR?

Za 350, Eibach opruge i ovo je marki en eura...a imas u a3m-u i Apex ili H&R koje su dosta skuplje ali su klasa ;)


Eibach je dobar ali nije na nivou apexica a kamoli H&R-a...
 
Član
Ok, hvala Pike. To se jos mora dodatno farbati u boju auta?
Dobro mi fata ova antena pravo, grehota je skidat...

Tibore, ma Eibach zakon, Skoda je nije neki Mercedes AMG da ulazem toliko u opruge :D
btw, nisam nasao na a3m-u te Apex...ima samo H&R i preskupe su (793 EUR)...
 
Član
Fin skodilak... ;)
Moje skromno misljenje je da bi ti mozda bolje bilo da si isao na neki full black look....Odnosno da nisi ubacivao ove chrom djelove, vec da si isao sve na crno, posto vec nemas chrom oko prozora na vratima... Vidio sam jednog audi-a a8, sve chrom je prefarbano u crno, crne feluge i izgleda mocno (iako ja ne volim crne feluge, pogotovo totalno crne....)
18-ke i spustanje (samo krace opruge) ce ti dati puno na izgledu....

Srecno u daljim radovima....
 
Član
@Sina
Ko rano rani... cio dan zjeva :-D

@Shonfol
sredjujes Octaviu po mome ukusu, cista desetka... nemoj puno slusati druge komentare, jedino prijedloge gdje i kome, a sto i zasto ostavi sebi... ako se tebi ne svidja nek ti cio forum pise suprotno, nemoj ! :)
VIP style je tu i pravo si do sada uradio... sitnice zivot cine.
 
Član
Sina je napisao(la):
Fin skodilak... ;)
Moje skromno misljenje je da bi ti mozda bolje bilo da si isao na neki full black look....Odnosno da nisi ubacivao ove chrom djelove, vec da si isao sve na crno, posto vec nemas chrom oko prozora na vratima... Vidio sam jednog audi-a a8, sve chrom je prefarbano u crno, crne feluge i izgleda mocno (iako ja ne volim crne feluge, pogotovo totalno crne....)
18-ke i spustanje (samo krace opruge) ce ti dati puno na izgledu....

Srecno u daljim radovima....

ma jbg, full black look mi je bio godinu dana, pa dosadilo i doslo vrijeme za malo promjene stas :)

Ide to dvoje (najvjerovatnije) nakon zime ako Bog da. Nije zgodno zimi po mahali vozati spusten autic, a o narednim zimama ne zelim ni da razmisljam :D

Hvala tepSIJA! NajVolim take komenate :D
 
Član
Shonfol je napisao(la):
ma jbg, full black look mi je bio godinu dana, pa dosadilo i doslo vrijeme za malo promjene stas :)

Ide to dvoje (najvjerovatnije) nakon zime ako Bog da. Nije zgodno zimi po mahali vozati spusten autic, a o narednim zimama ne zelim ni da razmisljam :D

Znam da nije zgodno biti prenizak zimi, jer sam i sam na tim mukama, da li stavljati opruge ovo malo vremena prije zime, ili cekati proljeca... Vecina nas je puno spremna pretrpjeti zbog izgleda....
Uglavnom i ja sam za ovo da se drzis svojih ideja, a tudje komentare samo da saslusas... Jer ipak je najvaznije da se auto tebi svidja....

P.S.

tepSIJA je napisao(la):
@Sina
Ko rano rani... cio dan zjeva :-D

Hehe... Ima i toga... ;)
 
Član
Hvala Sina :D

dobra je i tvoja sestica, na slici mi se ucini ko Superb :D hehe
Svaka cast za feluge, mocne su pravo mada ja ne bih takve, vise volim kad se ivica (izmedju gume i felge) jasno vidi u krom nijansi, mada morao bih vidjeti uzivo u pokretu.. :)

vidim isto krom retrovizore, extra stoje... mozda smijesno pitanje, ali reci mi kako te gledaju ljudi iz susjednih auta na semaforu? jel ono izaziva strahopostovanje na fazon cim ga pogledas, spusta glavu ili papak nastavi buljit u tebe? :D

ja sam primjetio kod sebe da su ove felge i krom dodaci proizveli ogroman efekat tog nazovimo ga "straha" (citaj: postovanja privatnosti) i to mi je pravo drago... raja vise bulji u spoljne elemente nego u vozaca :)

Na Top Gear-u su ovo cini mi se nazvali "Bling" efekat... zato volim VIP style :)
 
Član
Hvala i tebi... Ove feluge su se same javile da ih stavim na auto... Iz daleka izgledaju jos jace, jer se ne vidi prelaz sa feluge na gumu, pa feluga izgleda jos veca...ali kad legnu opruge, bice to puno bolje...

Kod mene su folije 100%, tako da se i ne vidi puno kroz njih, ako nije dan i ako se ne gleda kroz auto (jer je folija skroz crna, ako nema svjetolosti sa nekog drugog prozora da se kroz nju providi)... Sto se tice ovih sto bulje, obicno vidis da neki "opasni likovi" kao nesto bulje, ovo-ono, ali puno je tu vise obicnih pogleda na auto i znatizeljnih da vide ko to vozi... Obicno klinci (osnovna i srednja) trckaraju sa telefonima i aparatima i skljocaju okolo, to mi dodje smjesno...
Jedina mana je to sto vecina raje misli da su svi debili koji vozaju crna zatamljena auta... A ima nas i izuzetaka... :)

Zatamljena crna auta daju ti neku dozu mafijaskog imidza, pa sigurno da se kod nekih i javi strahopostovanje prema tebi...

Ali ima tu i prednosti, jer me cesto pustaju na mjestima gdje nemam prednost, jednostavno stanu i pokazu da prodjem iako sam ja stao gdje sam i trebao ili na bazenu ljetos, dodjem na ulaz i naravno u svoj toj guzvi se nadje rezervisano mjesto za mene, koje je do tada bilo zagradjeno...

Skoro sam bas komentarisao sa drugovima, ok je sto me gledaju cure, mogu shvatiti i one koje drze momka za ruku i okrecu se za mnom, ali ne shvatam mlade mame, guraju dijete u kolicima i okrecu se... :)

Da ti ne kvarim vise temu... Skoda je super bez b.... :)
 
Član
Sina je napisao(la):
Hvala i tebi... Ove feluge su se same javile da ih stavim na auto... Iz daleka izgledaju jos jace, jer se ne vidi prelaz sa feluge na gumu, pa feluga izgleda jos veca...ali kad legnu opruge, bice to puno bolje...

Kod mene su folije 100%, tako da se i ne vidi puno kroz njih, ako nije dan i ako se ne gleda kroz auto (jer je folija skroz crna, ako nema svjetolosti sa nekog drugog prozora da se kroz nju providi)... Sto se tice ovih sto bulje, obicno vidis da neki "opasni likovi" kao nesto bulje, ovo-ono, ali puno je tu vise obicnih pogleda na auto i znatizeljnih da vide ko to vozi... Obicno klinci (osnovna i srednja) trckaraju sa telefonima i aparatima i skljocaju okolo, to mi dodje smjesno...
Jedina mana je to sto vecina raje misli da su svi debili koji vozaju crna zatamljena auta... A ima nas i izuzetaka... :)

Zatamljena crna auta daju ti neku dozu mafijaskog imidza, pa sigurno da se kod nekih i javi strahopostovanje prema tebi...

Ali ima tu i prednosti, jer me cesto pustaju na mjestima gdje nemam prednost, jednostavno stanu i pokazu da prodjem iako sam ja stao gdje sam i trebao ili na bazenu ljetos, dodjem na ulaz i naravno u svoj toj guzvi se nadje rezervisano mjesto za mene, koje je do tada bilo zagradjeno...

Skoro sam bas komentarisao sa drugovima, ok je sto me gledaju cure, mogu shvatiti i one koje drze momka za ruku i okrecu se za mnom, ali ne shvatam mlade mame, guraju dijete u kolicima i okrecu se... :)

Da ti ne kvarim vise temu... Skoda je super bez b.... :)

100% zatamnjeno... extra... mora da si ruzan pa se krijes iza dobrog auta? :D (sala :D) samo kako na to policajci u BL gledaju? :D
Ja s ovim zatamnjenjem od 25% nisam imao problema, ni preko granice, a opet sasvim je dovoljno, mada ne bi bilo lose da je koji % vise. Zna li neko proceduru kako se vadi dozvola/atest za to na legalan nacin? Mozel se to uopste?

A sto se tice pustanja u zabrane, ima i toga fakat, to upotpunjuje VIP osjecaj.

I "hahaha" na to za mame s kolicima. Ali najjace su one utegnute sminkerice sto ko konj gledaju samo pravo, a onda u retrovizoru vidis kako lome vratove :D haha
 
Član
Shonfol je napisao(la):
Ok, hvala Pike. To se jos mora dodatno farbati u boju auta?
Dobro mi fata ova antena pravo, grehota je skidat...  

Tibore, ma Eibach zakon, Skoda je nije neki Mercedes AMG da ulazem toliko u opruge :D
btw, nisam nasao na a3m-u te Apex...ima samo H&R i preskupe su (793 EUR)...

Moze biti da si gledao H&R Cup kit...znaci kratki amortizeri i opruge pa je toliko cijena...


Uglavnom zovni sasu drug u A3M...Eibach je mekan koliko dosad ja imam iskustva...
 
Legend
diskutabilno fkt..
ne znam..
meni se ne svidja, al ti furaj svoj stil

spusti ga obavezno :p
 
Član
Nije vala ni meni neshto :S

Svidja mi se samo ona lajsnica na gepeku ...

Ja bi furo Black Style !
 
Član
Shonfol je napisao(la):
100% zatamnjeno... extra... mora da si ruzan pa se krijes iza dobrog auta? :D (sala :D) samo kako na to policajci u BL gledaju? :D
Ja s ovim zatamnjenjem od 25% nisam imao problema, ni preko granice, a opet sasvim je dovoljno, mada ne bi bilo lose da je koji % vise. Zna li neko proceduru kako se vadi dozvola/atest za to na legalan nacin? Mozel se to uopste?

A sto se tice pustanja u zabrane, ima i toga fakat, to upotpunjuje VIP osjecaj.

I "hahaha" na to za mame s kolicima. Ali najjace su one utegnute sminkerice sto ko konj gledaju samo pravo, a onda u retrovizoru vidis kako lome vratove :D haha

Hehe... Kad sam kupio auto vec je bio zatamljen... Ne vjerujem da je tamljen zbog ljepote lika koga su vozali u njemu... :lol:
Kod nas ovamo nema problema sa policijom i tamnim staklima, niko mi do sada nije ni rijec rekao, a svaki dan me gledaju... Zaustavili su me par puta iz razno-raznih razloga, ali niko nikad nije stakla spomenuo... Kad sam prelazio granicu, spustio prve prozore do kraja i kao kuliram, tako da ni tu nisam imao problema... Ja nemam atest, ali ne brine me sad to, jer ovdje gdje se ja vozam policajci nisu neki zadrti, da te iz zadovoljstva i bez razloga zajebavaju....

Sto se tice atesta i ja mislim da se to ne moze uraditi, vec moras imati fabricki tamnjena stakla, folije se smiju imati samo na zadnjim vratima, mada nisam siguran u ovo...

Znam i takve mame, taman pomislis sretno udana i nezainteresovana, a na retrovizoru vidis koliko si se zeznuo u procjeni....:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top