Skoda octavia 1.9tdi problem sa turbinom

Skoda octavia 1.9tdi problem sa turbinom

Član
znaci imam problem na gore navedenom automobilu da mi se ugasi turbina na viskokim obrtajima 3/4 brzina i kada ugasim auto i upalim ponovno turbina radi malo sam skidao onu plastiku od motora i primjetio sam da malo ulja ima ima po onim cijevima kazu da je moguce da je pukla neka cijev pa vuce vakum jel imao iko slican problem
 
Ne gasi se turbina,vec auto prebaci u safe mode,to se obicno desava na oko 3000 obrtaja..jesi li isao na dijagnostiku,da li izbaci nizak ili previsok pritisak turbine?kod mene je bio previsok pritisak jer je zaribala polugica na turbini,tako da sam problem rijesio ciscenjem turbine I komplet usisa. Problem koji imas moze uzrokovati prljava turbina,egr,senzori pritiska turbine(n75) I egr-a(n18 ) ,protokomjer,vakum crijeva,crijevo od interkulera do turbine I njegov senzor..
 
Član
Ne gasi se turbina,vec auto prebaci u safe mode,to se obicno desava na oko 3000 obrtaja..jesi li isao na dijagnostiku,da li izbaci nizak ili previsok pritisak turbine?kod mene je bio previsok pritisak jer je zaribala polugica na turbini,tako da sam problem rijesio ciscenjem turbine I komplet usisa. Problem koji imas moze uzrokovati prljava turbina,egr,senzori pritiska turbine(n75) I egr-a(n18 ) ,protokomjer,vakum crijeva,crijevo od interkulera do turbine I njegov senzor..
Niisam bio na dijagnostici, al bi najbolje bilo da odem jer cu sigurno saznat o cemu se radi bez nagadanja ovo je ono je
 
Član
Ne gasi se turbina,vec auto prebaci u safe mode,to se obicno desava na oko 3000 obrtaja..jesi li isao na dijagnostiku,da li izbaci nizak ili previsok pritisak turbine?kod mene je bio previsok pritisak jer je zaribala polugica na turbini,tako da sam problem rijesio ciscenjem turbine I komplet usisa. Problem koji imas moze uzrokovati prljava turbina,egr,senzori pritiska turbine(n75) I egr-a(n18 ) ,protokomjer,vakum crijeva,crijevo od interkulera do turbine I njegov senzor..

Čovjek je sve rekao ;)
 
Top