skoda felicija ?

skoda felicija ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
znaci kod jarana skoda pocela bez razloga da se gasi u voznji i to ugasi se pa nece nikako da upali po 5 sati pa se nekad kasnije upali na pola kljuca.Pored svega toga kazaljka od obrtaja (znaci dok auto radi) pocne da skace znaci u jednoj sekundi zakuca na max. onda se vrati u min. znaci u 3 sekunde skoci tako 5 puta ne mozes je ocima pratit a rad motora isti ...znaci kazaljka se pomjera ne kontrolisano, ma totalno bezveze a motor isto radi ....e ja sam konto da je do goriva jer auto pomalo stuca i iz auspuha zna pucketat a i mogoce je da se nesto oko elektronike sjebalo ... promijenili smo filter benzina al nema veze s stim.. STA VI MISLITE ???
 
Član
ABCE je napisao(la):
KOJA JE GODINA AUTO I KOLIKO JE KUBIKA JEL IMA PROTOKOMJER ZRAKA

1999 godina ... 1.3 ili 1.4 benzinac ... mislim da ima oko 44 kw
za protokomjer ne znam ... auto je preslo 20 000 znaci novo motor nije razradjen kako treba nikad nije izaslo na snijeg mozda ga je par puta od 99 godine dofatila kisa i nista vise znaci u garazi stalno stajalo...

pricao sam maloprije s jaranom i rekao mu majstor neki da je gorivo lose nasuo i sipao sad ponovo i do sad ok sve pa ce vidjeti dal ce ga zaebavat opet a sto se tice kazaljke ... kaze da ta skoda ima neki senzor koji je moguce vlaga ufatila pa je poludio malo ... tako kaze .. pa sta ce bit ...
 
Član
ako kazaljke skacu neka provjer masu motora dakle sve spojeve dje masa ide neka skine oslajfa malo i vrati nazad vjerovatno da se neki saraf otpustio ili je napuklo jedno od kablova nek proba to pa nek se onda javi
 
Član
...a i ako nastavi obrtomjer da blesa i rad motora, nek provjeri klapnu usisa ako je 1.3 mpi motor...ako primjeti povecanu potrosnju drasticnije i lambda sondu moguce nek pocisti ako moze, jer ja imam taj motor u fabiji i kad otisla lambda sonda, trosio je oko 14ipo litara gradske dok ej prije lokao 9ipo ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top