Skoda Felicia Dizel

Skoda Felicia Dizel

Član
Pozdrav
Novi sam na forumu pa se ne snalazim bas najbolje.
Moj problem je oko ozracivanja sistema dovoda goriva pa bih vas zamolio ako mozete da mi pomognete?..
U pitanju je felicia 1.9 dizel..
Ja sam Emir zivim u Sarajevu i novi sam clan
Hvala i izvinite ako sam u necemu pogrijesio

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
 
Član
Naime problem je slijedeci:
Nakon zamjene filtera goriva greskom nisam nasuo gorivo u novi filter.
Naravno povukao je zrak prilikom verglanja pa sam onda pokusao da ga ozracim odvrtanjem cijevi sa dizni gdje je prilikom verglanja ispustio malo goriva na istim..
Zavrnuo sam cijevi ali i dalje nece ni da se javi samo vergla kao da uopste ne dobiva gorivo a napominjem da sam aku napunio full preko punjaca..
Sta predlazete da uradim kako bi startovao motor?

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
 
Član
Felicia, lucas pumpa i zrak u sistemu ne idi zajedno. Najbolje ti je, a i za ubuduce, negdje na dovod goriva ugraditi gumenu pumpicu, isto kao sto imaju francuzi, i sa njom da navuces gorivo.

Ako ti se ne radi to, upali je na slepanje, nema ti druge, zakaci sajlom i pali trecom brzinom dok ne navuce, verglajuci ta pumpa se nece ozraciti.
 
Član
Samo na guranje mozes upalit ta lucas pumpa povuce zraka cak i ako naspes naftu u filter a start sprej ni pod razno nemoj pokusavat
 
Član
Zasto nebi pokusao sa start sprejom? Pa nece drzat stalno, spricne se jednom kratko svakih 5-6 sekundi. To je samo potpomognutost da motor radi dok ne upali na vlastito gorivo.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Hmm a da li bi u ovom slucaju pomogla pumpa za navlacenje goriva..
Mislim da je ugradim negdje poslije filtera?

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
 
Član
Problem otklonjen i to jedva..
Guranje nije upalilo ni nakon nekoliko pokusaja , start sprej takodje..
Pozvao BIHAMK i imao srecu sa super likom koji se malo vise potrudio i navuko gorivo preko male mehanicke pumpe za gorivo i nakon par pokusaja auto upalio i sad pali ko mina!
Hvala svima na sugestijama.

Puno pozdrava!

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
 
Top