Skinuti katalizator sa 2.5 TDI 114kW !?

Skinuti katalizator sa 2.5 TDI 114kW !?

Legend
Da li se moze skinuti katalizator ili katalozatori ima ih 3 cini mi se, sa 2.5TDIa 2002 god 114kW, radi se u audiju A6

Molim samo konkretne odgovore, moze li se skinuti da ne bude nekakvih negativnih posljedica po motor, tipa povecanje potrosnje, nestabilan rad motora, smanjenje performansi i sl ?
 
Član
Ste se tice performanci nemoze nikako dole samo na bolje ;)

Jedina negativna su izduvni gasovi i tehnicki.. mada ja sam bez kata pa uredno prodjem tehnicki. Ako ces mene poslusati kad skines katalizator stavi umjesto njega jedan manji protocni. Ja sam tako smanjio kolicinu dima (kad se gasalo)
 
Ako ima sonde prije i poslije katalizatora što je kod nekih modela prisutno, ne bih ti savjetovao da to radiš, i postoji mogućnost da će ti ECU registrovati to i davati srednju vrijednost smjese što ti rezultira povećanjem potrošnje, nestabilan rad motora, neće baš vući ok, kod 4.2 motora TDI radi samo tako sranja zbog katalizatora, tako da ostalo je tvoja slobodna volja...;)
 
Član
dva imaju na autu i nemas problema
za sonde vazi za benzince (a i to se moze rjesiti)
a za 4.2tdi, imas po dva od svega 2kataliz, 2partiklefiltera..2 sega-mega :)
 
Legend
ovako, da razjasnimo dileme
kod mene je 2.5 tdi 2002 god 114kW
ima samo JEDAN katalizator, i to je dole prije srednjeg lonca..
nema sondu poslije, tako da sam ga skinuo bez problema..
nema nekih osjetnih razlika, doduse nisam ga vozio na otvorenom, ali je ovaj bio zacepljen to je definitivno :)
 
Top