Skidanje ručice mjenjača ili gear knob removal Vectra B

Skidanje ručice mjenjača ili gear knob removal Vectra B

Evo raja, nakon što sam nabavio originalnu Irmscher ručicu mjenjača i pročitao desetine foruma i tema kao skinuti i šta napraviti, upustio sam se u vlastitu avanturu skidanja ovog vražićka, koja je na moju sreću išla vrlo jednostavno. Ono što sam uradio a nigdje nisam pronašao jeste da su ljudi zaboravili da je ovo "Nabijeno" podrazumijeva se tvornički, a isto tako nisam vidio da je i jedna skinuta a da nije uništena, stvar je što sam izbušio rubu na vrhu samom ručice nakon što sam podigao plastiku na kojima pišu brzine.
Zašto rupa i baš tu? Stvar je da kod pregleda bijela plastika koja se na mojim slikama ne vidi a postoji, i nalazi se ispod kože ručive je blago zavijena unutar, i kao takva nabijena a rezbareni dio na šipki ručive omogućuje dobro prijanjanje i ne okretanje. Bušenjem sam dao više prostora da se može okrenuti odnosno da se malo razglavi, jer okretajem sada površina ima gdje da se kreće i nije kruta, i na dva poteza cimanjem u stranu sam je i skinuo upravo zahvaljujući otvorenom prostoru na površini.
Naravno čitav proces sam slikao i evo ih u prilogu, :




11.jpg 10.jpg 9.jpg 8.jpg 7.jpg 6.jpg 4.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg
 
Top