Skidanje hrdje sa lonca auspuha

Skidanje hrdje sa lonca auspuha

Dakle, zanima me kako da skinem hrdju sa auspuha... generalno je u dobrom stanju ali je na par mjesta izbila hrdja, pa hocu da je uklonim... kao sto se na slikama vidi, lonac je kromiran, fabricki pa hocu da ga dovedem u red... cim bi bilo najbolje zastititi spojeve cijevi sa loncem radi sprecavanja hrdje i da li postoji nacin tj. sredstvo koje skida hrdju bez ostecenja i nagrizanja.... hvala na savjetima....

35clid1.jpg


2knds9.jpg
 
Član
RE: Skidanje hrdje sa auspuha

solnom kiselinom ... ali nece ti dugo trajati veselje ... opet izbije hrdja ....
 
RE: Skidanje hrdje sa auspuha

leon1p je napisao(la):
solnom kiselinom ... ali nece ti dugo trajati veselje ... opet izbije hrdja ....

pa vidi drug, nista ne traje vjecno... ali uz neko odrzavanje moze se produziti vijek trajanja...

koliko sam cuo solna kiselina nije dobra za krom :icon_question:
 
Član
ocisti solnom i onda ispoliraj necime dobro i to je to

A imas jos i 2 metode koje su mozda malo blaze

1. napravi pastu od sode bikarbone i vode i namazi po auspuhu ostavi da odstoji sat - dva pa onda dobro izbrisi
2. WD40 i staklena vuna, naprskas prebrises ...

al opet je pametno necime zastiti kasnije ali cime to ne znam jer da stavljas vosak ili nesto .... to se ugrije dzaba je ...

Evo nasao sam ovo na netu

prije
http://i11.photobucket.com/albums/a196/nauticnerd/Supra/trd.jpg

poslije (lik je namazao pastom od sode i drzao 5 dana)

http://i11.photobucket.com/albums/a196/nauticnerd/Supra/DSCN0608.jpg
 
Ovaj "stakleni" efekat bih i ja volio da napravim... trazio sam malo po internetu ali sve su to neke metode rekla-kazala pa nebi da eksperimentisem.... ovo sto si ti postavio je extra primjer... sve je to super sto si ti predlozio i vjerovatno da bi i probao ali kakva je reakcija kroma na to.. hoce li "pucati" i sl. sta ja znam :icon_question: :icon_rolleyes:
 
Ja imam jedan savjet koji ce ti donekle pomoci valjda.Kupi antikorozin i isprskaj ga sa njim kad on ispari obrisi to sa suvom krpom i onda ima da se sastavi nikl sprej makar kod nac u CG i sa njim isprskaj sve i kao nov je onda a i dugotrajan.;)
 
Top