Skakavac na haubi & pcela na krovu

Skakavac na haubi & pcela na krovu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
Juce u Mostaru uhvatim bube kako mi se motaju oko auta i poziraju :D

2zhp27d.jpg


10p2348.jpg
 

IGY

Član
erol_brcak je napisao(la):
Cool,jos samo da je na drugoj slici fokus na pceli,a ne na krovu :)

znam, ali jbg kod mene je auto fokus :( a drugog pokusaja nisam imao jer je otisla
no evo jedna od prije par dana, nadam se da ti je ova malo bolje fokusirana na pcelu :D
15ey8tf.jpg
 
Opet oni sa dobrim aparatom,hljebe

@Bbmw_gti: kod Igy-ja je inace aparat tzv idiJot,jer nema M moda nego sam "uperi i pucaj" .

Ova zadnja nije losa,mislim u tehnickom smislu,umjetnicki dojam...:D

A za automatski fokus,pa nema veze i ja koristim automatiku kad je fokus u pitanju,hmm,ne znam inkog da koristi manualni,skoro pa nikad.Imas mozda u paratu da namjestis da ti fokus "ubada" u centru,znaci stisnes onu tipku za okidanje do pola da fokusiras na sta zelis (a to nesto se mora nalaziti u centru jer je fokus sada ubada u centru ) i onda samo rekadriras lijevo,desno,gore,dole gdje vec zelis,a pri tom drzis okidac do pola i kad si odabrao kadar koji zelis stisnes okidac do kraja.Valjda si me skonta?;)
 
da ne otvaram novu temu evo moje dvije slike dakle dva mrava (potezanje na 402 metra otovreno prvenstvo i safety car smrdljivi martin)



 
Član
dadao_style je napisao(la):
da ne otvaram novu temu evo moje dvije slike dakle dva mrava (potezanje na 402 metra otovreno prvenstvo i safety car smrdljivi martin)




:lol:

@ Igy

odlicne slike :cool:
 

IGY

Član
erol_brcak je napisao(la):
Opet oni sa dobrim aparatom,hljebe

@Bbmw_gti: kod Igy-ja je inace aparat tzv idiJot,jer nema M moda nego sam "uperi i pucaj" .

Ova zadnja nije losa,mislim u tehnickom smislu,umjetnicki dojam...:D

A za automatski fokus,pa nema veze i ja koristim automatiku kad je fokus u pitanju,hmm,ne znam inkog da koristi manualni,skoro pa nikad.Imas mozda u paratu da namjestis da ti fokus "ubada" u centru,znaci stisnes onu tipku za okidanje do pola da fokusiras na sta zelis (a to nesto se mora nalaziti u centru jer je fokus sada ubada u centru ) i onda samo rekadriras lijevo,desno,gore,dole gdje vec zelis,a pri tom drzis okidac do pola i kad si odabrao kadar koji zelis stisnes okidac do kraja.Valjda si me skonta?;)


skontao sam te, probao vec i puno je bolje
hvala nas info
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top