Skakavac kljuc

Skakavac kljuc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima. Zanima me da li neko zna dobrog kljucara, koji vrsi i kopiranje kodiranih kljuceva? Naime, ugradio sam alarm i dobio ``SKAKAVAC`` kljuc (kao kod passata), sad trebam svoj kljuc od fijata da prebacim u taj skakavac.
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

ja mislim da fiatov kljuc ne moze stati u taj privjesak radi sirine (siri je kljuc nego kanal na privjesku). imam isti (ako nije isti onda je slican) pa znam da ne moze stati
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

beri sutra ću ti objasniti kako to da uradiš najlakše, sad sam stvarno smoren. Ne trebaš praviti novi ključ, tj. kodirati ga. Reci mi samo koji FIAT je u pitanju da znam kakav je ključ? ;)
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

Ma moze se kljuc ubaciti u to, malo se obrusi sa strana i stace unutra, nije to problem, problem je po meni u tom skakavcu. Ni jedan ne izdrzi duze od dva mjeseca a da se ne slomi skakavac-mehanizam. Ugradio sam ih mali milion i skoro sve i jedan mi je dosao ponovo da mu stavim alarm ili daljinsko bez skakavca.

A sad, sto se tice tog koda, to bi mogao biti problem. Ne znam tacno kakav ti je kljuc, ali cini mi se da se ne moze rastaviti kao kod vecine auta sa kodiranim kljucem. Ako moze, onda samo ubacis cip sa kodom u skakavac (neki cak imaju i predvidjeno mjesto za to) i to je to.
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

Key servis ulica kosevo, prije autobuske stanice park. to mi je drug radi sve vrste kljuce pa otidji i vidi
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

Bojan je napisao(la):
Kupi VW, Audi, Seat il Škodu elegance i uživaj sa ključem :cool::cool:

Fiat Stilo takodje ima takav kljuc, tako da nema potrebe da mjenja proizvodjaca:icon_smile:
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

Ajd' recimo da ti je ključ ovakav, to je od Punta:




Rastavi ga i unutra će izgledati ovako:




Prebaci u skakavac metalni uložak ključa (po potrebi ga oturpijaj da može da se pričvrsti za skakavac) i takođe prebaci ovaj mali dio što je bio unutar ove plastike (moraćeš rastaviti plastiku na skakavcu i 99% u njoj bi trebalo da bude ležište da se ubaci ovaj djelić)







I na kraju dobiješ ovako nešto:


 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

Yugo_Faca je napisao(la):
Ajd' recimo da ti je ključ ovakav, to je od Punta:




Rastavi ga i unutra će izgledati ovako:




Prebaci u skakavac metalni uložak ključa (po potrebi ga oturpijaj da može da se pričvrsti za skakavac) i takođe prebaci ovaj mali dio što je bio unutar ove plastike (moraćeš rastaviti plastiku na skakavcu i 99% u njoj bi trebalo da bude ležište da se ubaci ovaj djelić)







I na kraju dobiješ ovako nešto:



Hvala, samo ne znam da li moze. Kod mene je Fiat Brava. Rekli su mi da je livena plastika i da je jako tesko kod izvaditi. ako znas sta o ovome pomagaj.
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

Osijeci malo i plastike sa kodom, ako je zaliveno da ne s...es sts kad budes pokusavao izvaditi kod (ako je dobro zaliveno) i ubacis sve zajedno i plastiku i kod, valjda ce biti mjesta :)
 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

trebalo bi da imas i crveni kljuc za kodiranje, ja vozim sa tim kljucem jer su mi oni plavi sto su "zaliveni" unisteni, pa taj crveni mozes lako da otvoris i izvadis kod i kljuc...
 
N

nenad

RE: ``Skakavac`` kljuc

Sorry sto dizem temu, ali me zanima jesi li napravio ovo? Kod mene je pukla plastika kodiranog kljuca tako da ga ne mogu vise zakaciti na daljinski, pa me zanima moze li se ovo izvesti sa skakavcem, tj moze li se ovaj kljuc i kod upakovati u "skakavac"?

 
Član
RE: ``Skakavac`` kljuc

nenad je napisao(la):
Sorry sto dizem temu, ali me zanima jesi li napravio ovo? Kod mene je pukla plastika kodiranog kljuca tako da ga ne mogu vise zakaciti na daljinski, pa me zanima moze li se ovo izvesti sa skakavcem, tj moze li se ovaj kljuc i kod upakovati u "skakavac"?



Jesam. Uradio sam skakavac. Ali ja sam uradio u Beogradu u fijatovom servisu. 30 evra me je kostalo, posto u su mi u Sarajevu svi rekli da je to nemoguce uraditi.
 
N

nenad

RE: ``Skakavac`` kljuc

Opet ja dizem temu, da ne otvaram novu. Moze li mi neko reci da li je code povezan necim sa uloskom kljuca (zicom ili na neki drugi nacin)? Ili stoji fizicki nevezano za njega?

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top