Sjenila i sočiva

Sjenila i sočiva

Pozz ekipa, imam probleme sa farovima naravno u pitanju famozni bmw e39.. Farovi ne sijaju nista, samo bacaju svjetlost u stranu. Trebam zamjeniti sjenil ili komplet sočiva.. Ima li ko od vas da to zna da uradi i ima potreban materijal? E39 530d 2001 FL model u pitanju.. Pišite molim vas..
0bf011d0b394dc4fede61cca9e888845.jpg
c1fc4b32dcf484a28c8a50ff30fa3ad1.jpg


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Ako ja dobro vidim po googleu na kratkim su ti sočiva a na dugim sjenila. Jel ti i na kratkim i na dugim katastrofa? Za kratka može biti da je izgorilo sočivo iznutra vremenom od zagrijavanja, a sjenilo od dugih možeš vizuelno da vidiš s vana je li izgorilo. Također može biti i do sijalica, neke sijalice znaju dobro oslabiti kada su pri kraju životnog vijeka.
 
Član
Ako ja dobro vidim po googleu na kratkim su ti sočiva a na dugim sjenila. Jel ti i na kratkim i na dugim katastrofa? Za kratka može biti da je izgorilo sočivo iznutra vremenom od zagrijavanja, a sjenilo od dugih možeš vizuelno da vidiš s vana je li izgorilo. Također može biti i do sijalica, neke sijalice znaju dobro oslabiti kada su pri kraju životnog vijeka.
Ovo su obe slike kratkih, a duga su halogena ne xenon. Pod ovim kratkim se nista ne vidi, sva svjetlost otisla u stranu. A kad upalim duga opet malo razbaci svjetlost ali se dobro vidi. Kratka su problem, ne može se noću voziti

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Jesu li ti u kratkim xenoni ? Izgleda da bi moglo biti jer kako vidim svjetlost je bijela, nije žuta kao u halogene. Xenoni od 55W itekako uništaju i sočivo i sjenilo, ne znam kakva je situacija sa 35W. Ako su ti 55W xenoni u sočivima na kratkim 90% je sigurno da su sočiva uništena i da im je zamjena jedino rješenje.
 
Član
Jesu li ti u kratkim xenoni ? Izgleda da bi moglo biti jer kako vidim svjetlost je bijela, nije žuta kao u halogene. Xenoni od 55W itekako uništaju i sočivo i sjenilo, ne znam kakva je situacija sa 35W. Ako su ti 55W xenoni u sočivima na kratkim 90% je sigurno da su sočiva uništena i da im je zamjena jedino rješenje.
Da, kratka su mi xenon. Baš ću danas pogledati koj je jačina sijlice. Ali svakako bih mogao zamjeniti sijalice prvo. Jer u svakom slučaju ih trebam zamjeniti i ako zamjenim sočiva.. Javim danas koje su sijalice.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Nisu na obe navedeni W a na jednoj pise 35W. Danas cu da uzmem nove sijalice pa cu da vidim kako ce biti. Možda su i sijalice otišle nije isključeno.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
E kada su 35W može biti da je do sijalica i da je sočivo uredu, ali to ćeš baš vidjeti kada probaš. Da su bile 55W bilo bi 90% sigurno da su sočiva za zamjenu. Možda možeš uzeti i obične halogene jer sa ispravnim sočivom i halogena bolje svijetli od onog gore na fotografijama.
 
Član
E kada su 35W može biti da je do sijalica i da je sočivo uredu, ali to ćeš baš vidjeti kada probaš. Da su bile 55W bilo bi 90% sigurno da su sočiva za zamjenu. Možda možeš uzeti i obične halogene jer sa ispravnim sočivom i halogena bolje svijetli od onog gore na fotografijama.
A duga u e39 su H7 ako se ne varam? Da i njih zamjenim odmah. A znači mogu halogena na ove farove sa sočivima? Nisam znam da su dobra tada. A to ide neka d2s halogena ili h7 za kratka?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Ako bude išla H7, H1, H3 možeš ubaciti halogenu a ako je baš xenon sočivo poput D2S onda ne može, ali ne vjerujem jer su sva D2S sočiva koja sam vidio bi-xenon, i dugo i kratko u jednom, a u tebe je samo kratko na sočivima, tako da bi trebalo da je H7, H1 ili H3 sijalica u njima.
 
Član
Ako bude išla H7, H1, H3 možeš ubaciti halogenu a ako je baš xenon sočivo poput D2S onda ne može, ali ne vjerujem jer su sva D2S sočiva koja sam vidio bi-xenon, i dugo i kratko u jednom, a u tebe je samo kratko na sočivima, tako da bi trebalo da je H7, H1 ili H3 sijalica u njima.
Znači h7 mi je ova za xenon ili ipak D2S? Da znam sta da uzmem. Samo su kratka xenon a dugo halogen pa da ih sve zamjenim.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Gledao sam piše D2S pa ću te da uzmem danas. Možeš li mi poslati svoj kontak u privatne ako već radiš sa tim farovima ako ne bude ovo pomoglo da se čujemo pa da to središ.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Ako sam dobro shvatio, to je 2001. godina? To ti je 99% posto otišlo sjenilo u sočivu, godine uradile svoje.
 
Član
Ako sam dobro shvatio, to je 2001. godina? To ti je 99% posto otišlo sjenilo u sočivu, godine uradile svoje.
Jeste, 2001 je u pitanju. Uzeo sam sijalice pa cu vidjeti vcrs kakvo je stanje. Sigurno su i sijalice malo starije pored sjenila. A znaš li drug nekoga ko ima za prodati sjenila?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Ne znam da se može samo sjenilo kupiti, to se uglavnom mijenja projektor. Ja sam nedavno komplet farove promijenio, jer su mi otišla sjenila, i nisam bio svjestan koliko su mi bili loši farovi. Uzeo sam Deco marke, nisu original, ali opet je drastično bolje.
 
Član
Ne znam da se može samo sjenilo kupiti, to se uglavnom mijenja projektor. Ja sam nedavno komplet farove promijenio, jer su mi otišla sjenila, i nisam bio svjestan koliko su mi bili loši farovi. Uzeo sam Deco marke, nisu original, ali opet je drastično bolje.
Naručio sam dva sočiva, pa cu vidjet kad rastavim far kakvo je stanje. Radi li neko od vas sa farovima, tj. montira sočiva?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Top