Sjedista Peugeot 406 u Audi 80 B3 ??

Sjedista Peugeot 406 u Audi 80 B3 ??

Član
Pozdrav drustvo,

Imam neka sjedista od Puga 406 jeftino pa me interesuje da li se mogu upasati u Audi jaje, barem samo prednja da se ubace. Sjedista dolaze sa šinama (klizacima) podesiva po visini itd..

Evo kako izgledaju sjedista, pa se nadam da ce neko dati neki prijedlog kako i da li bi moglo se odraditi to :)





 
prednja nije tesko..(zadnja ne bi bilo bas lako.)
kod pezoa se sjedista fiksiraju sa 4 sarafa za pod..i to je to..
kod audija se opet postavljaju i klizace sa strana..
moja pretpostavka je da ces morat odrezat audijeve nosace, izrezat grbu koja bude ispod sjedista tako da dobijes ravan pod na mjestu gdje trebaju doc sjedista..te izbusit 4 rupe i zavarit 4 matice (ispod auta bi trebalo) kako bi mogao tu zavrnuti ovo sjediste..
ovo bi bio neki sustinski proces :icon_smile:

i naravno provo odmjeri sirinu nosaca na pazoovim sjedistima da vidis da li uopste ima prostora da to sjedne unutra :D
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
prednja nije tesko..(zadnja ne bi bilo bas lako.)
kod pezoa se sjedista fiksiraju sa 4 sarafa za pod..i to je to..
kod audija se opet postavljaju i klizace sa strana..
moja pretpostavka je da ces morat odrezat audijeve nosace, izrezat grbu koja bude ispod sjedista tako da dobijes ravan pod na mjestu gdje trebaju doc sjedista..te izbusit 4 rupe i zavarit 4 matice (ispod auta bi trebalo) kako bi mogao tu zavrnuti ovo sjediste..
ovo bi bio neki sustinski proces :icon_smile:

i naravno provo odmjeri sirinu nosaca na pazoovim sjedistima da vidis da li uopste ima prostora da to sjedne unutra :D




Znaci samo 4 sarafa drze komplet sjediste, sjece se ona grba po kojoj klizi sjediste (audijevo) gdje se 'zakljucava' na odredjenu poziciju?

I da pitam da li je lakse ubaciti od Golfa 4 ili ova, imam oba para sjedista na raspolaganju pa samo gledam koje je lakse ubaciti. :D
 
ako ces od golfa mk4 opet moras sjec onu grbu i tu navarit metalnu plocicu i izbusit 2 rupe za 2 sarafa 13" sto drze klizac i moras zadnje nosace prepravljat
 
Sto ljudi sebi naprave posla zbog 50-100 KM... ja nebi ubacio u auto nikakvo drugo sjediste osim originalnog ili bar iste marke auta ;) onaj prebacuje iz kadeta u golfa, ti iz pezoa u audi itd. to ni nasta ne lici drug, bez uvrede.. mene bi bilo sramota... probaj prodati ta sjedista pa kupi od nekog modela audija ili VW-a, puno je lakse ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Sto ljudi sebi naprave posla zbog 50-100 KM... ja nebi ubacio u auto nikakvo drugo sjediste osim originalnog ili bar iste marke auta ;) onaj prebacuje iz kadeta u golfa, ti iz pezoa u audi itd. to ni nasta ne lici drug, bez uvrede.. mene bi bilo sramota... probaj prodati ta sjedista pa kupi od nekog modela audija ili VW-a, puno je lakse ;)

Druze imam i od VW Golf 4 sjedista, procitaj malo. Pitam koja bi bilo lakse ubaciti. A ne mozes nigdje naci dobra sjedista za audi 80 da nisu prolomljena i poderana.
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Sto ljudi sebi naprave posla zbog 50-100 KM... ja nebi ubacio u auto nikakvo drugo sjediste osim originalnog ili bar iste marke auta ;) onaj prebacuje iz kadeta u golfa, ti iz pezoa u audi itd. to ni nasta ne lici drug, bez uvrede.. mene bi bilo sramota... probaj prodati ta sjedista pa kupi od nekog modela audija ili VW-a, puno je lakse ;)

a sta je tu problem ako izlete bolja sjedista nego sto su trenutno u autu pa ih postaviti, ja sam npr postavio od golfa 4 recaro u golfa 3 jer su bolja 10x tako da neznam sta je tu stvar to i jest cilj prerade auta..
 
xzone je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Sto ljudi sebi naprave posla zbog 50-100 KM... ja nebi ubacio u auto nikakvo drugo sjediste osim originalnog ili bar iste marke auta ;) onaj prebacuje iz kadeta u golfa, ti iz pezoa u audi itd. to ni nasta ne lici drug, bez uvrede.. mene bi bilo sramota... probaj prodati ta sjedista pa kupi od nekog modela audija ili VW-a, puno je lakse ;)

a sta je tu problem ako izlete bolja sjedista nego sto su trenutno u autu pa ih postaviti, ja sam npr postavio od golfa 4 recaro u golfa 3 jer su bolja 10x tako da neznam sta je tu stvar to i jest cilj prerade auta..

drugo je to brate.. nisi skuzio poentu moga komentara... ok je prebaciti sjedista iz g4 u g2, iz audi 100 C4 u audi 80 B3 i sl. ono ubacis bolja sjedista od iste marke... ali sjedista iz kadeta u golfa ili u ovom slucaju pezoa u audi... svako ima svoje ali et... vidi ti brate tj. premjeri da li ti uopste mogu stati sjedista pa tek onda sjeci i vari...
 
BHT Ovisnik
GreenDevil je napisao(la):
nije bitno jel sjediste iz njemackog ili francuskog auta, samo gledaj da je mehko :lol:

upravo to;) ja sam isto u jettu htio ubaciti iz renaulta, ne pise na njemu audi taj i taj, najbitnije da je sic mekan,kao sto je u ovom slucaju sa pugovim sicevima, ja bih ubacio, uvijek mozes otici do tokara ili majstora za siceve da ti to ustima ako ne mozes sam
 
Top