Širom BiH uhapšeno 10 osoba zbog autokriminala

Širom BiH uhapšeno 10 osoba zbog autokriminala

Član
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sirom-bih-uhapseno-10-osoba-zbog-autokriminala/130127035




U akciji Trebević, koja je započela u ranim jutarnjim satima nedjelje, do sada je na području cijele BiH uhapšeno 10 osoba, potvrdio je portalu Klix.ba glasnogovornik MUP-a KS Irfan Nefić.

Akcija kodnog naziva Trebević sprovodi se u Mostaru, Grudama, Sarajevu, Istočnom Sarajevu i Zvorniku, a ima za cilj suzbijanje organizovanih kriminalnih grupa koje su se bavile krađom i preprodajom vozila.

Kako nam je kazao Nefić pretresi su još uvijek u toku, a više informacija će se znati nakon predaje osumnjičenih Tužilaštvu. Kako je ranije saopćeno iz Tužilaštva, uhapšeni se sumnjiče da su otuđili više desetina motornih vozila, čija se ukupna vrijednost procjenjuje u milionskim iznosima.

z Državne agencije za istrage i zaštitu SIPA-e saopćeno je da su njeni pripadnici na području Hercegovine uhapsili pet osoba te da su pretresima na pet lokacija, pronašli i privremeno oduzeli nekoliko ukradenih vozila, od kojih je jedno u voznom stanju, a četiri vozila su rastavljena u dijelove, dijelove ukradenih vozila, krivotvorenu dokumentaciju za navedena vozila, mobilne telefone, SIM kartice te vatreno oružje (dvije automatske puške i određena količina municije).

Današnja akcija je izvedena po naredbama Tužilaštva i Suda BiH, a sprovode je pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo, SIPA-e, MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona, MUP-a RS i CJB Istočno Sarajevo.



Nadajmo se da ce sad nasi ljubimci bit bar malo sigurniji. :icon_biggrin:
 
Član
Ova imena akcija me podsjecaju na onog sefa policije iz filma Taxi :icon_biggrin:

Neka, neka, samo nek` hapse, jos da nekog i osude.
 
znam da ce mnogi opet popljuvat ovu akciju kao i mnoge do sad,niko nije zadovoljan bezbjednosnom situacijom u drzavi,ali se mora priznati da je krim policija zadnjih godina uradila dosta posla,posljednjih mjeseci na podrucju ZE-DO kantona pogotovo.
Nije lahko zaustavit bandu,pogotovo jer je takva situacija da od 100 ispitanih mladica,ni jedan nece reci da mu je uzor recimo neki doktor,profesor,a za policajca da ne govorim,svi se loze na lopove koje voze dobra auta i nista ne rade,eh to je vec posao koji roditelji nisu dobro odradili,pa policija mora ispravljat :icon_mad:

da sumiram,polahko se steze kais i oko velikih riba,idu oni stepenicu po stepenicu ;)
 
Član
Ma dajte, što Vam je. Opet će naše bajno pravosuđe pokazati zašto ih obožavamo, mamicu im korumpiranu!!! Faking pravosuđe neće da makne više puta uhićivane dilere s ulica Mostara a da makne uigranu hobotnicu krađe automobila..... Daj Bože da sam u krivu!!
 
Član
U mom starom komsiluku vecina od zla oca od gore matere. Kradu muzike iz auta i prodaju po 20-30KM da bi imali za droge i kad ih polica uhvati odma priznaju i kazu sve gdje, sta i kako. Sutra ih puste i sve tako dok ne nakupe za manje robije i spreme ih u Zenicu malo se uhrane i kad izadju ista prica.... Tome nema kraja a mozes mislit kako organizovani kriminal rijesavaju :)
 
Član
ovo su oni ufatili neke sitne ribice pa se hvale, dosta ima veih kriminalaca u drzavi od ovih. al ajde samo nek ih hapse,i sve bi ja to dozivotno osudio, šta će on je naucio krasti opet ce to radit cim izadje iz zatvora kao sto rece kolega ispred mene :icon_smile:
 
Član
Dosta slabije se kod nas krade pogotovo za bozic nije bilo puno kradja neznam ima li opadanja u vecim gradovima;)
 
raymo je napisao(la):
Dosta slabije se kod nas krade pogotovo za bozic nije bilo puno kradja neznam ima li opadanja u vecim gradovima;)

bilo je u Zenici,ali je ta grupica uhvacena,zato kazem,ja sam zadovoljan radom krim policije,ali oni su samo mala karika u ovom lancu problema,nadat se boljem ;)
 
Top