sigurnost:lavlja kandza???

sigurnost:lavlja kandza???

poz svima.pokusavao sam naci slicnu temu,ali nisam nasao pravi odgovor,pa cu ovako pitati.Kruzi mnogo prica o sistemu zastite vozila "lavlja kandza",e sad zanima me ima li neko pouzdane informacije ili neko iskustvo,da li mozda poznajete nekog kome su uspjeli odraditi vozilo sa lavljam kandzom,da li se taj sistem zaista moze tako lako skinuti ili je ipak siguran vise nego sto mislim?naravno ako stoje dva ista vozila,jedno sa lavljam kandzom drugo bez,da ce krasti ono bez,ali ako bas zele neko auto mogu li i koliko tesko skinuti lavlju kandzu?hvala svima na odgovorima.
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
poz svima.pokusavao sam naci slicnu temu,ali nisam nasao pravi odgovor,pa cu ovako pitati.Kruzi mnogo prica o sistemu zastite vozila "lavlja kandza",e sad zanima me ima li neko pouzdane informacije ili neko iskustvo,da li mozda poznajete nekog kome su uspjeli odraditi vozilo sa lavljam kandzom,da li se taj sistem zaista moze tako lako skinuti ili je ipak siguran vise nego sto mislim?naravno ako stoje dva ista vozila,jedno sa lavljam kandzom drugo bez,da ce krasti ono bez,ali ako bas zele neko auto mogu li i koliko tesko skinuti lavlju kandzu?hvala svima na odgovorima.


Hmm, ne znam, krali su mi golfa dvojku nekad davno, 91 god, abs, servo, siva metalik, duboke karambolke, bla bla bla..
Vratili ga, kupili kandžu, poslije ništa nije bilo...

Vidio sam četvorku odvučenu, bila sa lavljom kandžom, odvalili lole volan, i ubacili drugi....


Novija auta se lakše obijaju ako imaju lavlju kandžu, zbog mogućnosti regulisanja visine volana... i imaju alu neki dio kod volana, lakše odvaliti...
 
Jassmin je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
poz svima.pokusavao sam naci slicnu temu,ali nisam nasao pravi odgovor,pa cu ovako pitati.Kruzi mnogo prica o sistemu zastite vozila "lavlja kandza",e sad zanima me ima li neko pouzdane informacije ili neko iskustvo,da li mozda poznajete nekog kome su uspjeli odraditi vozilo sa lavljam kandzom,da li se taj sistem zaista moze tako lako skinuti ili je ipak siguran vise nego sto mislim?naravno ako stoje dva ista vozila,jedno sa lavljam kandzom drugo bez,da ce krasti ono bez,ali ako bas zele neko auto mogu li i koliko tesko skinuti lavlju kandzu?hvala svima na odgovorima.


Hmm, ne znam, krali su mi golfa dvojku nekad davno, 91 god, abs, servo, siva metalik, duboke karambolke, bla bla bla..
Vratili ga, kupili kandžu, poslije ništa nije bilo...

Vidio sam četvorku odvučenu, bila sa lavljom kandžom, odvalili lole volan, i ubacili drugi....


Novija auta se lakše obijaju ako imaju lavlju kandžu, zbog mogućnosti regulisanja visine volana... i imaju alu neki dio kod volana, lakše odvaliti...
to sa odvaljenim volanom je ipak slucaj "x",ako je dotle doslo,ma neka vozi:)znam to za alu,novija auta imaju aluminijski centralni saraf na volanu,pa se lakse moze lomiti,ipak je bolje starije vozit,sa celicnim ce bar da se napati:)
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
poz svima.pokusavao sam naci slicnu temu,ali nisam nasao pravi odgovor,pa cu ovako pitati.Kruzi mnogo prica o sistemu zastite vozila "lavlja kandza",e sad zanima me ima li neko pouzdane informacije ili neko iskustvo,da li mozda poznajete nekog kome su uspjeli odraditi vozilo sa lavljam kandzom,da li se taj sistem zaista moze tako lako skinuti ili je ipak siguran vise nego sto mislim?naravno ako stoje dva ista vozila,jedno sa lavljam kandzom drugo bez,da ce krasti ono bez,ali ako bas zele neko auto mogu li i koliko tesko skinuti lavlju kandzu?hvala svima na odgovorima.


Hmm, ne znam, krali su mi golfa dvojku nekad davno, 91 god, abs, servo, siva metalik, duboke karambolke, bla bla bla..
Vratili ga, kupili kandžu, poslije ništa nije bilo...

Vidio sam četvorku odvučenu, bila sa lavljom kandžom, odvalili lole volan, i ubacili drugi....


Novija auta se lakše obijaju ako imaju lavlju kandžu, zbog mogućnosti regulisanja visine volana... i imaju alu neki dio kod volana, lakše odvaliti...
to sa odvaljenim volanom je ipak slucaj "x",ako je dotle doslo,ma neka vozi:)znam to za alu,novija auta imaju aluminijski centralni saraf na volanu,pa se lakse moze lomiti,ipak je bolje starije vozit,sa celicnim ce bar da se napati:)

Tako je, i nisam čuo za slučaj da je auto obijeno koje je imalo lavlju kandžu, jedino što sam tu čvrku vidio svojim očima....

A opet, kaže mi lik koji mi radi ključeve da može napraviti dupli ključ za lavlju kandžu, a da mu ne daješ ključ, nego sam kandžu :lol:
 
Mislim da ti ni zeder nije los, samo ne znam kakva su iskustva od ljudi sa foruma. Nadji na youtubeu video zeder, pa tu imaju prezentaciju ;)
 
Član
ja sam vidio passata 2003 godiste, ukrali ga sa lavljom kandjom, covjek je kasnije imao 8000 stete na autu, bolje ti je neki dobar alarm nego kandja,
 
Član
Neznam koje je auto u pitanju.. recimo stara auta gdje letva volana nije aluminijska ta lavlja kandja nije losa, al posto je kod noviji auta koliko znam 99% aluminijska lako se lomi i normalno je da ti auto nestane ispred kuce

Ja licno koristim Hudini al topla preporuka je Zeder..
Ni jedno ni drugo nije nemoguce za obiti samo sto im treba nes vise vremena nego inace.. al ako si neki "guzonja" i imas para, to jest ako su ti ga zapikali ode i ti i auto :D

Zasto Zeder preporucujem??
Zato sto je kljuc okrugao i tanak za razliku od Hudinija.. to automacki znaci da mu je dosta teze slomiti bravu nego kod Hudinija gdje lomac dosta lakse ulazi i lomi ;)

Mada ako imas mogucnosti Zeder + neki malo bolji alarm daju jednu finu zastitu za obicna auta i obicne ljude tako da ga lopov u prolazu malo teze moze obiti
 
Član
I ja dajem glas za zeder, al mi se svidja i onaj DefendLock. Znam da kad sisnes kvacilo Defend nestiti, al je strasno praktican i za zakljucat i otkljucat, dok je Zeder pomalo i nezgodan, nepraktican......sta ja znam, al da stiti - stiti
 
Član
meni su krali dvicu, hvala Bogu vratili smo je, odmah kupili lavlju kandu i vise ne brinem, ostavim ga gdje hocu i miran. ;)
A znam jednog covjeka da su mu Boru dva puta krali sa lavljom kandzom. Isto na skidanje volana.
Covjek je na kraju prodao.
A zato ako nisi siguran u lavlju onda stavi zeder ili neku drugu zastitu i siguran si.
 
Član
Zaboravih reci za ove zastite sto idu na mjenjac.. to je NAJVECA glupost od zastite na vozilima kao sto je moja Bora. Dovoljno je da lopov digne haubu i ubaci sebi u brzinu koju hoce.. recimo u 3 brzinu i sa tom moze i krenuti i brzi voziti :)
Neznam sad jel kod svakog auta mjenjac na one glupe sajle :D
 
Član
platis 550Km za cobru i prst u uho,sve ostalo je previse komplikovano sto se tice ostalih alarma i lavlje kandze;)
 
Član
zeder definitvno,pokazala se na par testova kao brava koju je najteze obiti
mada ti se najvise isplati ostavit rotvajlera na zadnjem sjedistu:lol:
 
Član
a jest ima raja stavlja i te prekidace da mu prekine dotok struje i ne moze ga kao upaliti, nezz za sva auta, znam da su to stavljali na dvicu golfa.
Ali po meni je to glupo, jer svi stavljaju na ista mjesta, tako da je lahko naci i opet ga upali. ;)
Lavlja jest komplikovana, uvijek stavljaj skidaj. A zeder je jednostavniji, za ostale ne znam.
Ma nek ima zastitu kakvu bilo od navedenih, odmah je siguran, sto ce krasti dvicu sa lavljom kandzom kad ih po gradu ima vise koje su bez ikakve zastite.
 
Član
moja iskustva govore da je to jedan od bolji sistema zastite...jer malo auta je ima i onda sto krasti auto s kandzom kada ima masa bez nje..logika lakse..ja bi to stavio i mirno spavao
 
Top