Sifra boje

Sifra boje

Član
Pozz, jedno pitanjce

Ima li sanse da se nekom odnese recimo poklopac rezervoara i da prema tome nadje sifru boje?

ps. nije u pitanju orginalna boja sa nekog auta
 
Član
Anais je napisao(la):
Pozz, jedno pitanjce

Ima li sanse da se nekom odnese recimo poklopac rezervoara i da prema tome nadje sifru boje?

ps. nije u pitanju orginalna boja sa nekog auta

naravno, Tomo velesici iznad Unis-a
 

IGY

Član
ako nije fabricka zaboravi na to
tj ako je neko mjesao boje i pravio sam, kao kod mene na ibizi, ne postoji kod nego recept kako je radzena po tome pravim novu boju
 
pa imaju one uzorke kao listici sa nijansama boja i uporedjiva sa bojom na autu, ja kad sam isao jednom nismo mogli nac koji je kod boje i covjek donese pun tucek onih uzoraka samo tamno zelene boje, bilo ih je bar u 100 nijansi i to samo te boje..
 
Član
Ako nije nesta aman Tomo ce to da desifruje 100 %a i ako jeste siguran sam da ce provaliti recept 90%
ima soko okolovo ;)
 
Član
ili doletis do mene i ja ti je uslikam color magicom i komp izbaci 100%-tnu nijansu....;)
 
Član
u radnji imam aparat za ocitavanje boje.citav proces traje pola min.prislonim aparat,on uslika i meni komp izbaci broj boje....
 
Član
ma moze jasta, u svakoj radnji boja i lakova imas bar 10 000 nijansi razlicitih, poneses bilo sta u toj boji i lagano trazi i uporedjuj.


cedic je napisao(la):
u radnji imam aparat za ocitavanje boje.citav proces traje pola min.prislonim aparat,on uslika i meni komp izbaci broj boje....

jel bas sve boje moze procitat? uredu za obicne boje ali kako skonta efekte i to??
 

IGY

Član
moju nema sanse da bi ocitao :)to je vjerovatno za ove seriske, jer ne moze ti on tacno reci koji sam ja kristal i koju gramazu stavljao u lak, koliko slojeva ima itd, opet kazem za seriske boje moze, za ove koje su mjesane tesko
 
kao sto ti je igy napisao, ako je pravljena boja, tj dodato perle isl
ili nedaj boze mijesano vise boja, onako eksperimentalno neces nikada potrefiti boju
bez recepta, sad najbolje bi bilo da probas od prijasnjeg vlasnika nabaviti kod boje,
jer moze ti se desiti da hauba bude druge nijanse u odnosu na ostatak, a to ruzno izgleda:icon_sad:
 
Top