Siber ne radi

Siber ne radi

Član
Ako moze pomoc, veceras mi se siber nesto zeznuo, tj ostao je ono polu otvoren i ne mogu da ga zatvorim, elektricni je i kad pritisnem dugme kao da je zakovao i cuje se zvuk konstantan kao da je dosao do kraja i ne moze vise, da li neko zna do cega je i kako bi se mogao zatvoriti mehanicki, jer sutra najavljuju kisu :icon_question: :icon_question: u pitanju je ford focus mk1 (webasto pise na motoricu) :icon_question:
 
sajla.gif
 
Član
u novijim automobilima u krovnom tapaciru tacno ispred sibera postoji plasticni cep u kojem se nalazi kao neka improvizovana kurbla... Sa tim sistemom sam se susretao u kod vise modela automobila pa proveri da li imas nesto tako...
 
Član
Na golfu, kad skines onu plastiku ispod motora šibera, ima imbus kljuc i utor da mehanicki zatvoris siber umjesto motora..

Poskidaj plastike i vidi...

Probaj skinuti i minus sa akkua, da se resetuje elektronika.... ;)
 
Član
skidao sam sve i gledao sve dobro izgleda, a uspio sam zatvoriti siber putem sarafa koji je predvidjen za manuelno spustanje, i sad mi radi dizanje sibera, ali nece spustanje..
 
Član
odi kakom majstoru sa dobrim zivcima
skinite tapacirung sa krova i siber jer zna svasta upast i plastikice se polome,. posto ista firma pravi sibere za focus i golf 4 cesto se zacepi vodjica sina pa one plastike nemaju kuda i vecinom radi samo jedna opcija,.
il ako si voljan da se malo hebajes oko auta otvori manuelno siber i ocisti vodice pa probaj sta ce motor da uradi samo ga nemoj silovat,. ako imas malo neke masti al samo malo stavi na vodice kada ih ocistis,.
 
Član
pokusat cu to hvala ti na info..a ne znam gdje bi otisao malo ko hoce da se bakce s takvim stvarima, a i meni zao nekako da sve rastavljam :icon_sad: pokusat cu sam nesto, ako ne trazit cu nekog elektricara..
 
Top