Set Kablova Za Pojacalo?????

Set Kablova Za Pojacalo?????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako zanima me da li neko zna gdje mogu da kupim set kablova za instalaciju pojacala..
Neke radnje sa Tuzlanskog kantona???

znaci odprilike bi to ovo bilo

f8_1_b_28_1.JPG




i kako se krecu cijene ovih setova ?? :S


hvala ;)
 
Ima u Zivnicama kod pijace radnja Jack Chip i mislim da je set 35 KM...Kvadratura da li 6 ili 10 mm2 nisam siguran...
 
Član
Zavisi kakvo ti je pojacalo i koji presjek kabla ti treba :icon_question:

Imas u Bingu u Srebrniku citav set al je kabl 8 mm za neko slabo pojacalo moze posluzit ....

Na arizoni isto ima ....:icon_smile:

Ako ne nadjes nigdje javi se na PM ima kod mene !
 
Član
Nznm što se 3pujete toliko oko kablova. Ako piše na pojačalu da je 35A maximalna struja koju troši,onda nema potrebe ići preko 6mm kvadratnih bakarne žice. Tako do osigurača,sa +,a od osigurača neka ide FENSI crveni,providni kabl. OBAVEZNO DIREKTNO S AKOMULATORA,a masa neka bude negdje sa najbližeg lima,u vr' glave 2m plavog... To je oko 20 maraka za kablove,a osigurač ako nije na vidnom mjestu nije bitno kakav je. Ako se odlučiš spojiti ručno pravljeni znaj da ti je jedna licna (žićica) 5,5A. :)
Ovo što sam rekao važi za pojačala nalik SONY XM-ZR604,SONY XM-ZR704,pioneer gm-6300f,gm-5300f...
 
Član
Valle je napisao(la):
Nznm što se 3pujete toliko oko kablova. Ako piše na pojačalu da je 35A maximalna struja koju troši,onda nema potrebe ići preko 6mm kvadratnih bakarne žice. Tako do osigurača,sa +,a od osigurača neka ide FENSI crveni,providni kabl. OBAVEZNO DIREKTNO S AKOMULATORA,a masa neka bude negdje sa najbližeg lima,u vr' glave 2m plavog... To je oko 20 maraka za kablove,a osigurač ako nije na vidnom mjestu nije bitno kakav je. Ako se odlučiš spojiti ručno pravljeni znaj da ti je jedna licna (žićica) 5,5A. :)
Ovo što sam rekao važi za pojačala nalik SONY XM-ZR604,SONY XM-ZR704,pioneer gm-6300f,gm-5300f...

:icon_question:

znas kako ce FENSI da bude kad se sve to tvoje zapali :lol: napajanje valjda prvenstveno treba da sluzi da obezbijedi struju a ne da fino izgleda :icon_rolleyes: 6mm za 35A u svakom slucaju nije dovoljno.......

@haz0r:koliko je rms snaga te muzike za koju kupujes kablove :icon_question:
 
Član
marko_v je napisao(la):
Valle je napisao(la):
Nznm što se 3pujete toliko oko kablova. Ako piše na pojačalu da je 35A maximalna struja koju troši,onda nema potrebe ići preko 6mm kvadratnih bakarne žice. Tako do osigurača,sa +,a od osigurača neka ide FENSI crveni,providni kabl. OBAVEZNO DIREKTNO S AKOMULATORA,a masa neka bude negdje sa najbližeg lima,u vr' glave 2m plavog... To je oko 20 maraka za kablove,a osigurač ako nije na vidnom mjestu nije bitno kakav je. Ako se odlučiš spojiti ručno pravljeni znaj da ti je jedna licna (žićica) 5,5A. :)
Ovo što sam rekao važi za pojačala nalik SONY XM-ZR604,SONY XM-ZR704,pioneer gm-6300f,gm-5300f...

:icon_question:

znas kako ce FENSI da bude kad se sve to tvoje zapali :lol: napajanje valjda prvenstveno treba da sluzi da obezbijedi struju a ne da fino izgleda :icon_rolleyes: 6mm za 35A u svakom slucaju nije dovoljno.......

@haz0r:koliko je rms snaga te muzike za koju kupujes kablove :icon_question:

@ marko ima 380 w RMS
 
Član
ja nebih isao ispod 20-25mm,ako si palnirao nadogradjivati setup kupi si 35-icu i miran si........naravno sve ima svoju cijenu,ali bolje kupiti obicni kabal sa sitnom licnom(elku) veceg presjeka nego OFC od 8 mm......moje misljennje :cool:
 
Član
Valle je napisao(la):
Nznm što se 3pujete toliko oko kablova. Ako piše na pojačalu da je 35A maximalna struja koju troši,onda nema potrebe ići preko 6mm kvadratnih bakarne žice. Tako do osigurača,sa +,a od osigurača neka ide FENSI crveni,providni kabl. OBAVEZNO DIREKTNO S AKOMULATORA,a masa neka bude negdje sa najbližeg lima,u vr' glave 2m plavog... To je oko 20 maraka za kablove,a osigurač ako nije na vidnom mjestu nije bitno kakav je. Ako se odlučiš spojiti ručno pravljeni znaj da ti je jedna licna (žićica) 5,5A. :)
Ovo što sam rekao važi za pojačala nalik SONY XM-ZR604,SONY XM-ZR704,pioneer gm-6300f,gm-5300f...

Opet padobranac, naleti odnekud na forum i pametuje a nidje veze ...:icon_rolleyes:

Pojacala u pravilu razvijaju vise od 50W po kanalu: E sad recimo da se radi o cetverokanalnom pojacalu ukupna snaga bi iznosila 200W!
Snaga je umnožak struje i napona pa ti za 200W treba gotovo 17A. Ali stupanj korisnog djelovanja je u pravilu oko 50 posto pa je potrebna dva puta jaca struja:pojacalo je sposobno za kratkotrajnu i dvostruko vecu snagu i tako je onih pomenutih 17 A iznenada postalo 68, sto je iznimno jaka struja!

Bas zato naponski kablovi moraju imati vrlo veliki presjek koji ovisi o duzini kabla i maksimalnoj struji koja protice kroz njega!
Premali presjek kabla dovodi do zagrijavanja sto u krajnjem slucaju moze izazavati pozar!

E sad koji kabl ti je potreban najlakse je odrediti putem tablice ima ih po netu stavit cu i ja posle u temu dok nadjem na racunaru ..

Eto toliko dotuzi mi pisati valjda ce nekome pomoci da se ne izvaljuje ubuduce ....:cool::lol:


Evo i tabela nije mi bilo mrsko da nabrzinu je skeniram :icon_smile:

[attachment=24336]

Ovu tabela je tepSija nekad davno napravio i jednostavna je za shvatit mada po meni bi mogle ici i vece vriejednosti kablova naspram snage pojacala :cool::icon_smile:

[attachment=24334]


A ovako strucnjaci spajaju ....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


[attachment=24335]

:icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top