Servo

Servo

Član
Evo ti primjer kako kod mene izgleda , kod mene je elektro-hidraulički sistem , ima elektromotor/pumpa i na njemu samom boca za ulje , znaci ne pogoni remen nego samo ustekano fino 2-3 dzeka . Pogledaj kod sebe da li kod elektromotora-pumpe ima boce za ulje ili je kod tebe cisto elektricni servo i rijesit ces dilemu .

 
Juče sam se čuo sa ovaštenim škoda servisom.
Kod mene nema boce za ulje,jedino ako nije negdje dobro zaštekana pa ne vidim.
Na letvi ima el motor sad je samo pitanje koje gerenacije...
Mpgu mi provjeriti instalaciju da nije do nje negdje.
E sad kaže da može bit i do šolja,mada ne čujem lupanje nikakvo,jedino što osjetim da ne valja na trapu jeste selen blokovi..
 
Sve fino objasnjeno Elektro servo nema ulja nikakvog samo struja koja pokrece motoric koji zubcanikom prenosi silu na samu letvu volana
Aktivacija elektro motora letve se vrsi preko senzora kuta volana koji je smjesten jedan na samoj letvi tj. Na spoju stub volana a drugi unutra na samoj špulni volana
Kao sto vidim kod tebe ne gore nikakve lampice jer ta dva senzora da nevaljaju gorio bi ti ESP i volan (lampice)
A kod tebe to nije slucaj nemora znacit da nevalja letva
letva kad nevlja imas luft u volanu lupanje auto samo plese upravlja
A ako si zamjenio letvu tu ato si ubacio ni ona nevalja tj nevalja motoric na letvi oslabio nema jacine da vrti kako treba
Ako ti je majstor ubacio letvu i on je nabavio trazi drugu jer ta nevalja nek je vrati gdje je kupio a sto se tice instalacije provjeei mase malo ocisti ima ona napajanje al nedovoljno tj nedovoljna masa slaba
 
nisam nista mjenjao letva je njegova-nisam stavljao drugu.
nema lufta u volanu,nema lupanja nema nista sve ok.
Znaci da provjerim masu na motoricu na letvi
 
Top