Servo

Servo

POzdrav,u pitanju je Octavia 2011 god.
Problem-pitanje je sledece.....
Vozio sam par auta slicnog godista i dosta mi je laksi volan nego kod mene na skodi.
Pitam majstora-kaze kod mene je el servo i ne sipa se ulje i odma rece letva.
Kad je mjenjao sponu i krajnicu rekao je da prednji trap nije bio dobar i da je sad ok.
Nema nikakvih cudnih zvukova od strane serva-nema nista ali u odnosu na druga auta koja sam vozikao volan je dosta tezi.
Sjedoh juce u Leona volan kao pero-siguran sam da je i kod njega el pumpa,cini mi se da je i na cetvorci 98 god volan laksi....
Na sta sve treba obratiti paznju-pregledati prije nego sto opet izgovorim "letva".....
 
Član
Tesko je ovako ocjeniti koliko je tezak volan, jel ga mozes na mjestu vrtiti prstom?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
ne,tj moram se napinjat da bi ga umjestu prstom okrenuo.
juce na seatu prstom okrenem bez ikakvog natezanja sa volanom-laganini
 
Član
Onda izmjerit struju i pretresti alternator, inace je dosta opterecen. Ako je on ok onda znas i sam da je problem u letvi

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Posle zamjene spone i krajnice jesil uradio optiku/spuru ? Nzm da li ima na Skodi podesavanje "mekoce volana" , kod mene na Fordu mozes birat vise modova , kad prebacis na sport tad bude "tezi" volan , a na comfort mozes malim prstom vrtit .
 
Član
To ima jedino ako ima dcc, sto vjerujem da nema. Ja imam dcc i isto je lagan u comfortu skroz

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Moze li mi neko objasniti princip rada el. servo pumpe.
U pitanju je octavia 2010 god. Kazu el servo pumpa-tu nema sta da se sipa itd itd.
Ima li kod nje servo ulje???....na sta ide.......na zrak.
 
Član
Elekticni servo, pa samo ti se govori. Ide na struju, zato i imas jaci alternator

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Dobro sta moze bit uzrok teskom volanu jer mi stvarno piči po živcima.
Prije Octavi-e imao Golf 4,isti problem bio,isto težak volan.
Nista ni na njemu nisam uspio uradit tj napavit jer se odma uhvate za letvu
Evo i sad na ovome,auto 2011 god,ne mogu vjerovat da je letva riknula ili pumpa.
Optika uradjena sve ok.
Jedino sto mi je lik rekao jeste da moram selene zamjenit
 
cek cek,sad mi nis nije jasno,elektronska je pumpa,nema nigdje boce za ulje,gdje uopste taj filter bude ako ga kod mene uopste ima
 
Top