Servo volan preskace

Servo volan preskace

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz forumasi.Imam problem sa servom,preskace kad motam i lijevo i desno,npr,pocnem da motam i pocinje da preskace,lahko pa tesko motati,ulja ima dovoljno,remen sam dotezao ali opet isto...jel imao neko slicnih problema,do cega bi moglo biti....inace u pitanju je golf 2
 
Servo sistem je prost sistem... kazes da si kais dotegao, moze i on proklizavati u intervalima ako se previse ukopao u remenicu tj. potrosio i onda se ne naslanja na rubove remena nego se ukopa i proklizuje... jel ti skripi remen? kako ti se do sada ponasao servo (lagan, tezak)?
 
almir_1983 je napisao(la):
Do sada je bio ok,lagano se motao a zaskripi samo gad ga puni namotam,tad cujemo onaj zvuk skripanja

Za pocetak promjeni remen, to ti je najjeftinije, a on ti je najvjerovatnije uzrocnik problema.. servo sistem radi ili neradi, tj. kad otkaze pumpa ili letva nema vise laganog motanja, kod tebe prekikda, nema sta drugo biti nego remen ;)
 
AldinShpura je napisao(la):
remen, prvo dotegni da budes siguran dali je on problem..

aldine, on kaze da ga je dotegao ali i dalje isto.. ja vjerujem da mu je remen skroz potrosen, jer to je jedna od stvari na koje malo ko vodi racuna kod starijih auta...
 
FirellesMonster je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
remen, prvo dotegni da budes siguran dali je on problem..

aldine, on kaze da ga je dotegao ali i dalje isto.. ja vjerujem da mu je remen skroz potrosen, jer to je jedna od stvari na koje malo ko vodi racuna kod starijih auta...

pardon, taj dio o dotegnutom remenu sam preskocio,
druga stvar koja prouzrokuje problem koji Almir ima je servo-pumpa, iz iskustva
 
Danas riješen problem sa servom,losa remenica bila i remen proklizavao,kupio novu remenicu i sve je ok,srecom nije do pumpe:icon_smile:
 
Legend
imas li onu plasticnu zastitu ispod motora (servo pumpe)
ako nemas, uzmi i to obavezno.. to ce ti kvasit remenicu i remen i tako ce se priej trosit i sve cesce proklizavat ;)
pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top