servo "skripi"

servo "skripi"

Član
pozdrav narode, ovako imam problem, pri punom namotaju desava se to da skripi "servo" ili vec neka remenica od serva sta li vec, otvarao sam haubu pa probao skontat sta je ali nisam uspio, znaci samo kada se smota pun volan u jednu ili u drugu stranu, a inace nista. Pa eto ako neko zna sta bi moglo bit nek kaze. Auto golf II!
;)
 
Član
a jesi li probao da je odzracis? odvrnes cep od posude, upalis auto, i motas volan puni lijevi do kraja, pa onda desni, par puta tako, ako prestane da cvili/skripi nakon toga falilo je ulja u sistemu....
 
Član
trizex je napisao(la):
a jesi li probao da je odzracis? odvrnes cep od posude, upalis auto, i motas volan puni lijevi do kraja, pa onda desni, par puta tako, ako prestane da cvili/skripi nakon toga falilo je ulja u sistemu....
nisam probao, probam sutra pa javim..
Hvala ti ;)
 
Član
nista, inace servo sistem je do bola jednostavan, servo pumpa, par crijeva, servo letva i to je to....ako cujes neke zvukove to je vazda servo pumpa, e sad, da li joj fali ulja, da li je oslabila, ili je remen popustio pa joj dopusta slobodnog hoda i da cvili, ili je eventualno letva problem ili nesto u crijevima sto otezava njen rad, uglavnom nista tesko za dijagnosticirati...
 
Početnik
imo sam isti problem škripi majku mu ***** ,ali fino zamjenim remen i dotegnem ga ,sada radi u full-u ;) ( nemoras zamjenit remen samo ga zategni ,99% sam siguran da nece vise skripati )
 
Član
a zar nije "normalno" da servo u mjestu malo zuji kada se pun smota, mislim pumpa mora savladat vecu "silu"? jos ako su vece gume... vratis ga malo i prestane :D
 
Član
Kod mene je bio slican problem, al je kod mene el.servo, pa nikako nisam mogao skontati sta je.. Na kraju sam skinuo manzetne sa cilindra na letvi, napunio ih tot masti i voila... gotovo..:)
 
Član
Samo dotegni kais i sve ce biti OK...
Golf dvojka je cudo od auta, veruj mi, njemu nema smrti bez jake prese
 
Član
Remen zategnut, ali opet skripi :icon_confused: takođe radio "ozračivanje" što mi je trizex rek'o, k'o malo manje je ali škripi i dalje, primjetio sam da se remenica od pumpe kad' se smota puni volan to jest kad pocme da cvili/škripi malo sporije počme okrećati ono vidi se da ko trza nekako!
:icon_question:
 
Top