Servis za DSG

Servis za DSG

Član
Pozdrav svima, doslo je vrijeme za zamjenu zamajca jer je poceo da se cuje u P i N kad je motor hladan, tako da sam odlucio da to zamjenim.
Saznao sam da bi se trebalo zamjeniti i neki iglicasti lezaj i neki semering tako da cu gledati i to usput da zamjenim.
Dalje kontam, kad se vec zajebajem mogao sam i ulje i filter zamjeniti, i onda dolazim do pitanja gdje i kod koga bi to mogao sve odraditi jer nemaju svi majstori tu potrebnu aparaturu.
Sad vas molim da vi meni napisete gdje vi servisirate i odrzavate vase DSG-ove
 
Član
Pozdrav svima, doslo je vrijeme za zamjenu zamajca jer je poceo da se cuje u P i N kad je motor hladan, tako da sam odlucio da to zamjenim.
Saznao sam da bi se trebalo zamjeniti i neki iglicasti lezaj i neki semering tako da cu gledati i to usput da zamjenim.
Dalje kontam, kad se vec zajebajem mogao sam i ulje i filter zamjeniti, i onda dolazim do pitanja gdje i kod koga bi to mogao sve odraditi jer nemaju svi majstori tu potrebnu aparaturu.
Sad vas molim da vi meni napisete gdje vi servisirate i odrzavate vase DSG-ove

Dugo sam istrazivao ovu temu, citao svakakve savjete i preporuke o dobrim majstorima i na kraju se odlucio otici kod Jerke u Posusje.
Iskreno, sve je bilo i vise nego korektno i nemam nikakvih zamjerki.
Jedina stvar je sto ces vjerovatno izgubiti citav dan jer moras otici do Posusja, pa ostaviti auto da se skroz ohladi, pa tek onda oni pocnu mijenjati ulje... pa ti se valja i vratiti kuci :p Uglavnom, upoznao sam Posusje uzduz i poprijeko haha
 
Član
Dugo sam istrazivao ovu temu, citao svakakve savjete i preporuke o dobrim majstorima i na kraju se odlucio otici kod Jerke u Posusje.
Iskreno, sve je bilo i vise nego korektno i nemam nikakvih zamjerki.
Jedina stvar je sto ces vjerovatno izgubiti citav dan jer moras otici do Posusja, pa ostaviti auto da se skroz ohladi, pa tek onda oni pocnu mijenjati ulje... pa ti se valja i vratiti kuci :p Uglavnom, upoznao sam Posusje uzduz i poprijeko haha
Da, i ja sam trenutno najblizi toj opciji jer sam cuo da su dobri, al reko da pitam jel ima neko u SA da to moze odraditi.
Sta su tebi radili, jel samo zamjena ulja ili...
Koliko si sta platio ako nije problem da mi napises?
Koja je procedura, predpostavljam da se mora nazvati i naruciti?
Prvi put imam posla sa dsg om tako da nemam nikakvog iskustva i svaka pomoc je dobrodosla
 
Član
Da, i ja sam trenutno najblizi toj opciji jer sam cuo da su dobri, al reko da pitam jel ima neko u SA da to moze odraditi.
Sta su tebi radili, jel samo zamjena ulja ili...
Koliko si sta platio ako nije problem da mi napises?
Koja je procedura, predpostavljam da se mora nazvati i naruciti?
Prvi put imam posla sa dsg om tako da nemam nikakvog iskustva i svaka pomoc je dobrodosla

Ovako najiskrenije; radi zamjene ulja i filtera ne bih opet isao u Posusje, nema sanse.. Mislim da to nije nikakva nuklearna fizika i da ti svaki iole jaci servis to moze uraditi. Sto se tice nekih vecih intervencija na DSG-u, ne daj Boze, onda bih otisao do Posusja.

Eh sad obzirom da ti je to prvi DSG, na tvom mjestu bih otisao do njega, da ga usput i pregleda, provoza, kaze ako nesto ne valja i odradi sta vec treba; a svako naredno mijenjanje ulja bih radio u Sarajevu.
A procedura.. Nazvao Jerku, pitao kad ima slobodan termin, dogovorio i otisao. Cijene se iskreno ne sjecam, davno sam radio, mozda oko 300KM ali nemoj me drzati za rijec. :D
 
Član
Zvao sam jerku, rekao mi je da ga nazovem u ponedjeljak da zakazem termin.
U glavnom cijena zamjene zamajca, lezaja i semeringa je oko 950 KM. Kao lafo neki bolji zamajac, godina dana garancije, a za ulje nisam ni pitao jer ima jos nekih 30k do zamjene al vidjet cu sta on kaze kad odem tamo
 
Top