Senzor pritiska ulja??

Senzor pritiska ulja??

Član
Trebam jedan savjet a rijec je o slijedecoj situaciji, nasao sam od mercedesa senzor za pritisak ulja u motoru koji ide na chukicu i pokazuje do 3 bara??Sad pitanje moze li to se skopcati tj postaviti na 1.9 motor da radi imam ja chukicu izeo bih damo taj senzor ili davac??Hvala unaprijed..
 
Član
Moze se skopcati klna koji hoces motor. Je li cukica mehanicka ili elektricna jer kod mercedesa starijih je pritisak ulja isao preko crijeva do table (mehanicki), a kod novijih imas malu kruskicu i idu zice na cukicu.
Mozes oba povezati na bilo koji motor.
 
Član
Mislim da se radi o ovom sto ima dvije zice i ide na cukicu tj na motor...al.ako uspijem dobiti slike postavim jer se samo raspitujem nisam jos uzeo ako mogne uzecu....hvala na pomoci...:)
 
Član
Mozes naravno, samo mislim da nije isti navoj, pokusavao sam na abf-a umjesto orginalnog senzora staviti mercedesov, nije bio isti navoj.
 
Član
Lako se napravi redukcija sa jednog navoja na drugi i onda pase ;) komad cijevcice sa tvojim navojom a na drugom kraju navoj sa tom kruskicom i zavrne se i pase ;)
 
Hajd da i ja pitam. Izgleda da mi se zaglavio onaj plovak za nivo ulja u motoru, bar je tako dijagnostika pokazala. Mislim svakako radim redovno servis tako da mi i nije toliko bitno, jer sigurno necu dopustit kriticnu kolicinu ulja ali pomalo me pecka u podsvijesti saznanje da imam to malo govance u motoru koje se nekako zaglavilo i sad je disfunkcionalno. Moze li se kako ovo cudo vratit u funkciju?
 
Član
Koje je auto u pitanju?
Vjerovatno ne moze jer tu ne dodje plovak nego senzor...

Edit: bitno je da imas sipku za mjerenje ulja, ako nemas oooobavezno mijenjaj to sto prije.
 
Peugeot 308 a imam tu sipku svakako....btw senzor jest, ja sam gore iznad greskom napisao plovak :)
Uglavnom dijagnostika javila samo tu gresku...mislim svakako mi ne utice na zdravlje auta al eto bode mi podsvijest..
 
Član
Peugeot 308 a imam tu sipku svakako....btw senzor jest, ja sam gore iznad greskom napisao plovak :)
Uglavnom dijagnostika javila samo tu gresku...mislim svakako mi ne utice na zdravlje auta al eto bode mi podsvijest..

Pa zamijeni senzor za nivo ulja kad budes radio servis i rahat si. Ne pomaze sipka kad u voznji razbijes karter ;)
 
Član
Kad razbijes karter imas kruskicu za pritisak ulja, kad se upali mala crvena kantica od ulja znavi da je motor ostao bez ulja skroz i tada idmah ugasis auto, a i vala nisi livada pa da ne znas, ne osjetis i ne cujes ksd u voznji razbijes karter. To moraxda dobrano pukne i da osjetis na autu a i da cujes sobrano kad razbijes karter jer nije on bas od papira... A lampica crvena mala za ulje cim se upali onda gasis auto...
 
Top