Seat Toledo crijevo?

Seat Toledo crijevo?

Član
neki dan nesto gledam po haubi od tatinog auta, kad vidim puklo crijevo, pa mi treba neko ko zna kako se zove to i da lise moze gdje nabavit, ovdje u dubrovniku sve skupo bolje ne vozit majstoru....pa ako zna ili ima to neka pomogne....:icon_question:

Seat Toledo 1L
1.6 55 kW, 98. god.

SLIKE
 
Član
To ti je crijevo od oduske motora, mozes ga zamijenuti bilo kojim crijevom ili popraviti to. Mozes i naci "T" racvu i naci crujevo istog precnika kao i to tvoje i jednostavno navuces sva tri komada crijeva na "T" racvu i postavis je ili otkines na svom crijevu taj komad crijeva sto je puknut i nastavis ga drugim, uzmes komad zeljeznog,plasticnog, bakrenog i sta ti ja znam crijeva i onda navuces to novo crijevo na tu bakrenu,zeljeznu ili plasticnu cijev do pola, a druga polovina ide u tvoje crijevo i stegnes selinama i to je to :D nadam se da si skontao :D tu moze obicno crijevo jer to je samo oduska motora koja ide u usisnu granu...
 
Član
hvala drug, a jeli smeta ako je ovako napuknuto jeli se moze samo zalijepi ti neko mtrakom...:icon_question:
 
Član
Ma moze se i zalijepiti trakom ali da ne ostane suplja jer preko nje motor uvlaci fals zrak tacnije prasinu uvlaci kroz tu rupu, pa bi ti bilo dobro da je zalijepis da ne ostane rupa negdje... Bolje ti je otkinuti tu gdje je supljo pa ubaciti ono kao sto sma ti rekao cijevcicu ili nesto tako da je jako i onda kad stegnes nece uvlaciti nista niti ce ti kvasiti motor od uljnih para, jer trakom kojom god zalijepis ako ne ubacis nista unutra vremenom ce uljne pare iz motora i vruci zrak je razljepiti svu i spast ce...
 
Top