SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Extra je sve ispalo, svaa cast, cijene su :icon_eek: taman za nas.
@ adi187 i meni za volan od Megana trazi 100KM, za kvalitet ne znam kakav je, al' ovo je vrh:icon_biggrin:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Pazi, da se razumijemo, Esmer je prije svega COVJEK, meni je lik prije toga necu ga sad imenovat radio auto, izabrao sam njega jer je bio povoljan, ali me na kraju izaslo 2x skuplje nego sto mi je trazio, iz kojekakvih razloga i opet nije valjalo..
Meni se u startu ucinilo puno, da uzimaju pare za NISTA, ali vjeruj mi kako covjek radi, SA PRAVOM KOZOM A NE SKAJOM, ovo je dzaba, meni je volan sam radio preko 3 sata, bio sam sve vrijeme tu sa njim.. rucicu mjenjaca nekih sahatak i rucnu za pola sata, znaci tih 100km koje je meni uzeo za ovo troje JE DZABA, a o kvalitetu da ne pricam..

Ja sam danas kod njega nasoa 20 volana koji cekaju, ljudi iz njemacke, austrije, hrvatske salju volane da im radi.. i sad mi je jasno i zbog cega..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

i ja cu ga vjerovatno na proljece posjetiti, trebam volan odraditi. znam ko god je radio kod njega, hvali ga. a ni cijena nije neka. ovo tvoje je extra ispalo ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
Pazi, da se razumijemo, Esmer je prije svega COVJEK, meni je lik prije toga necu ga sad imenovat radio auto, izabrao sam njega jer je bio povoljan, ali me na kraju izaslo 2x skuplje nego sto mi je trazio, iz kojekakvih razloga i opet nije valjalo..
Meni se u startu ucinilo puno, da uzimaju pare za NISTA, ali vjeruj mi kako covjek radi, SA PRAVOM KOZOM A NE SKAJOM, ovo je dzaba, meni je volan sam radio preko 3 sata, bio sam sve vrijeme tu sa njim.. rucicu mjenjaca nekih sahatak i rucnu za pola sata, znaci tih 100km koje je meni uzeo za ovo troje JE DZABA, a o kvalitetu da ne pricam..

Ja sam danas kod njega nasoa 20 volana koji cekaju, ljudi iz njemacke, austrije, hrvatske salju volane da im radi.. i sad mi je jasno i zbog cega..

.noKe je objasnio kakav je Esmer, ljudina prije svega i znam kako radi jer dosta auta sam mu poslikao koje je radio a bilo je svakavih strojeva, oldtimera itd. kvalitet neupitan i rad jer je pravi profesionalac! A ovo sto je tebi uradio je predobro ispalo i svidja mi se ova kombinacija sa crvenim koncem!
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Dosta nesto se radilo u autu, medjutim sve je nekako nedovrseno pa cu postavit slike kad to sve bude, ugl presvlacio sam rukohvate, i jos par detalja oko playera, puhaljki itd itd u piano black crnu foliju i kupljene su gewinde hiltrac
359xxzb.jpg

2s1ktw4.jpg

2uer9tj.jpg

24flcsh.jpg


toliko za sada :)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

ti rece da neces nista napucavati auto... :p

al haj nek je sa srecom hahahah :icon_smile:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

on kad je to izjavio mislim da ni sam nije vjerovao u to, a kamoli mi ostali
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Samo da napomenem da ovo nisu orginalne silike, ovo sa slika su za FWD, one za 4 motion se razlikuju u tome da su zadnje opruge i amortizeri manji, a kod prednjih kacenje stabilizatora se malo razlikuje.. Ugl holandski proizvodjac (koorporacija sa vmax) gledao sam testove dobro su se pokazale, dosta ljudi se zali da su poprilicno tvrde, pretpostavljam da je to razlog prodaje jer su koristene samo 6000km..

Ugl ja sam navikao u dvici da se cimam pa mi ni ovo nece biti problem :D

Gewinde su trenutno u njemackoj, rodjak ce nekad u aprilu ovamo, pa ce tad pravo i montaza sa ljetnim setupom, do tada uzeti jos 2 gume 225 40 18 i sredit one felgice i gas :)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Uvek mi je bila zelja da imam ovaj auto,nekako me je on posecao na corrada,fazon novije generacije,bar meni tako lici.

Tvoj leon prava komb pocev od motora preko 4x4 pa do opreme ;)

A sto se tice volana i rucice,ceo dan gledam i totalno sam odusevljen kako je dobro odradjeno :cool:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Eh hajmo redom.. nakon detaljnih pregleda auta, svih komponenti (ponovnog gledanja faza, mjerenjem osciloskopom itd itd, dizni, usisa, izduva, ecua (fizicki pregled) , bregaste, cijevi ICa i samog ICa, goriva, vakuma, ventila) skratio se izvor moguceg zagusenja motora tj slabih performansi na 2-3 stvari, jedna od njih je bila MAF senzor, druga je turbo, treca stvar ce da se pocne otkrivat tek kada se ove dvije srede, pa da pocnem..
Nakon sto smo stalno skidali, stavljali poklopac, karter ovo ono, jedno jutro nadjem malo vecu fleku ulja ispod auta,
xm6dfn.jpg

inace buduci da je to nesto sto najvise mrzim, odmah sam krenuo prema majstoru, kad pazi belaja do samog majstora u putu upali mi se lampica od ulja, stanem odmah pored ceste, dignem sipku, vidim ima ulja i onda sam znao da sam u problemu, nazovem majstora, na licu mjesta izmjerimo pritisak ulja, nazalost nije ga bilo.. ajd odslepamo auto do majstora, standardna procedura dizalica fazoni, skinemo karter i nadjemo saraf od uljne pumpe odsjecen u karteru, pokusamo pokrenut pumpu, zaribala... sreca moja da nije bilo vecih posljedica, recimo..
34gr30w.jpg

20krevp.jpg

Nadjem potrebne dijelove, karter, pumpa, ulje, filter, dihtung dekla zbog kog sam i isao do majstora :)
msy4w9.jpg

2n1ak50.jpg


Usput, narucen je i novi maf (hvala Mladenu)
f4iwc4.jpg

qq4efr.jpg


i skinuta je turbina, ujutro ide za uzice..
11919mo.jpg

2mwbjn7.jpg

34flagl.jpg


visak :)
jsksix.jpg
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

svaka cast na vozilici, sad bar znas da si sve zivo izmjenjao :cool: ako nije tajna koliko te sve ovo izaslo novca, ove sve popravke?? vjerujem da puno novca u igri :icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top