Seat Leon Cupra R

Seat Leon Cupra R

Član
Pozdrav,

Evo ovako ,razmisljam o kupovini nove Cupre R.
Pa sam ga malo uporedjivao sa ostalim
autima u klasi GTI ,FOCUS ST,OPC ,Megane RS super sport itd itd..
Vozio sam Leona par puta i stvarno dobro lezi na cesti .. Tako da ne sumnjam da i ovaj ima dobar ovjes..
Medjutim gledajuci cijenu ,jeftiniji je od ostalih auta u klasi ,a nudi bolje performanse i od ST-a i GTI-a novog ....Dizajnerski nije los ,svidja mi se. Unutrasnjost izgleda pomalo jeftino ,al nije toliko ni lose..
Motor je naj jaci od ovih svih gore 265 ks iz S3 i novog R golfa ..koji ima samo 5 konja vise....ST ima 225 cini mi se OPC 240 GTI 210..
Jedina zamjerka je sto nema DSG-a u ponudi ..ima al slabiji motor..
Mada je Seat pravio cisto sportski auto... Eh sad ovo su moja misljenja..
Sta vi mislite ,vrjedi li dati 43.000 KM za ovakav auto...Mnogi ce reci ..
Focus RS i Golf R ,su jaci i bolji ..mozda i jesu ,al su i dosta skuplji...
Bilo kako bilo ,vasa misljenja su dobro dosla..
 
Član
drug moj ako ce to tebi donijeti dusevni mir,srecu,ili sta god vec,kupuj,tvoje auto,ti ces da ga vozas,sta te briga sta drugi kazu,,,ja jesam fan VW-a,ali opet nekako ja bi licno prije uzeo seata,danas svak drugi voza golfa,koje god sportsko auto vidim to je golf,,sto ti moras biti kao i drugi,,,kupuj seata,budi sretan,cuvaj ga,i to je to;);););)
 
Moj prijedlog je da bez ikakve dileme uzmes seata, ako ti se svidja i ako je vec u uzem izboru koje ces auto kupit , ne cekaj. Odnos cijene i onoga sta dobijas je vise nego jeftino i bit ces jedinstven, kad pogledas cijenu golfa R duplo je skuplji, GTI jer jeftiniji ali vjerovatno vec sad ima na svakom koraku
 
Član
TDi Power je napisao(la):
A zasto ne bih prodao tog BMW-a i dodao para i kupio kakvog M Power-a:icon_smile:

Ima i tog...E90 M3 je jos uvijek preskup E46 se moze naci...
Mada ne sipao ja njih ,M je masina nema govora al, 2.0 TSI je jaka
masina a moze se normala sipat...Prelazim puno sa autom tako da mi M nije bas najpogodniji..
 
Član
znam sta je cupra, a pogotovo mogu misliti R. Vozio sam se nekoliko puta i meni je definitivno jedno od najjacih auta trenutno, od dizajna do motora, koji ce ti na otvorenom trositi ne vise od 9-10 litara! posto kazes da prelazis puno s autom. Cijena je izvanredna, ja se ne bih sekunde mislio. Sretno i ocekujem slike cim uzmes :)
 

DSA

Član
Mislim da je cupra R trenutno best buy, ako uzmeš u obzir omjer KS/KM..znači, evo nabrzinu sam izračunao, 1 konjska snaga te dođe 162 konvertibilne marke..ne vjerujem da postoji jeftinije kod nas..usput, Cupra R se isporučuje sa vrlo dobrom serijskom opremom..znači bukvalno doplati samo ovaj TEHNIČKI PAKET PLUS i imaćeš praktično sve..definitivno, da sebi kupujem sportsko auto CUPRA R bi bila moj jedini izbor u ovom momentu

9da82d03.png


c14a4a1a.png
 
Član
DSA je napisao(la):
Mislim da je cupra R trenutno best buy, ako uzmeš u obzir omjer KS/KM..znači, evo nabrzinu sam izračunao, 1 konjska snaga te dođe 162 konvertibilne marke..ne vjerujem da postoji jeftinije kod nas..usput, Cupra R se isporučuje sa vrlo dobrom serijskom opremom..znači bukvalno doplati samo ovaj TEHNIČKI PAKET PLUS i imaćeš praktično sve..definitivno, da sebi kupujem sportsko auto CUPRA R bi bila moj jedini izbor u ovom momentu

9da82d03.png


c14a4a1a.png

Upravu si sto se tice opreme ,stvarno je bogata..U ne bi bilo lose doplatiti za ovaj paket sto si naveo...Uglavnom od prilike u Junu bi mogao i uzeti ovo auto ,poslao sam mail interautu da vidim za isporuku ,mada mi nista ne odgovaraju ,pa cu poslati u Asu ...
Nevjerujem da ga je ko uzeo kod nas ,barem ja nisam vidio ,a i skoro je dosao na nase trziste...Uglavnom ,Leon mi se svidio prvi put kad sam ga vozio ,i to sa 1.9 tdi motorem, posebno drzanje na cesti me odusevilo..
Steta sto ga nema u 4x4 varijanti ,al i ovako se lijepi za cestu..
 
Član
Ma i po meni definitivno najbolji izbor od svih tih auta , jbg s3 je bash preskup a ovo ostalo mi i nije cemu .

Vozio sam ja 1.9TDI i strashno drzanje ima i precizan volan mogu mislit kakva je onda Cuprica . Leon mi je takodjer najljepshi od ovih svih sto si naveo , posjeti seatclubcroatia.com ima dosta cupri pa ti moze neko dati i info iz prve ruke. Nedavno je izashla i Cupra sa 310KS ali limited mislim 1000 primjeraka , i cisto sumljam da je mozesh nabaviti negdje kod nas (na balkanu) a cijena joj je bila pristojna , mislim neshto oko 2k€ skuplja .

Sretno u kupovini :)
 
Top